Ana SayfaBizden HaberlerBir Kıvılcımın Doğuşu: TEB Yeşil Trompet

Bir Kıvılcımın Doğuşu: TEB Yeşil Trompet

TEB Grup İnovasyon Departmanı’na hergün bankamız çalışanları tarafından onlarca yenilikçi fikir ve öneri iletiliyor. Çalışma arkadaşlarımız son üç yılda 30 binden fazla öneri göndererek, Kıvılcım sürecinin başlangıç noktasını oluşturuyor.

Bize iletilen inovasyon ve iyileştirme önerileri titizlikte okunup özgünlük, uygulanabilirlik, rekabet avantajına katkı, verimlilik açısından değerlendiriliyor. Ardından öneri konusuna göre, ilgili uzman çalışanlarımızdan oluşan “Kıvılcım Değerlendirme Kurulu”na iletiliyor.

Değerlendirme kurulu tarafından da onay aldıktan sonra önerinin hayata geçirilmesi için “İnovasyon Takımı” oluşturuluyor. Deneyimli inovasyon takımlarımız, gelen öneriyi geliştirip verimli hale getirerek uygulamaya geçmesini sağlıyor. Bu süreç hergün daha bir kararlılıkla, özen ve heyacanla devam eden bir takım oyununa dönüşüyor.

TEB Yeşil Trompet, Kıvılcım Portal kanalıyla bize iletildiğinde de ekip olarak aynı heyacanı yaşadık. Beğendiğimiz bir ürüne indirimli veya kampanyalı olarak sahip olmak her zaman bizi mutlu eder. Fakat bu uygulamaya bankacılıkta sık olarak rastlanmıyordu. Uygulanmaya değer, bize katma değer yaratacak bir öneri olacağı konusunda hepimiz aynı fikirdeydik. Günlük hayatımızda başka alanlarda kullandığımız, beğendiğimiz bir uygulamanın bankamızda da yapılması kuşkusuz hem müşterilerimizi hem bizi çok mutlu edecekti.  Öneri ilk olarak “Bireysel ve İşletme Bankacılığı” değerlendirme kuruluna iletildi. Kurul tarafından da beğenilen fikir, uygulamaya bir an önce alınabilmesi için geliştirilmeye başlandı. Sonunda TEB Yeşil Trompet, bankacılık ürünlerinde şu temel düşünceyle yola çıktı;  “TEB’de her zaman indirim var!”

Artık müşterilerimiz için fırsatları ve avantajları takip edebilecekleri bir platform doğuyor. Şimdi sıra inovasyon sürecinin en keyifli adımı olan bir fikrin hayata geçmesi ve büyümesini izleme aşamasında…

Murat Aydıner
TEB Grup İnovasyon Yetkilisi