Ana SayfaBizden Haberlerİcat Çıkartmanın Güzel Yanı

İcat Çıkartmanın Güzel Yanı

Öyle bir yolculuğa çıktım ki yolumu dünya üzerinde herhangi bir yere düşürdü. Başlangıcı bir banner sloganı sanırım bitişi olmayacak. Şimdilik son durağıydı Roland Garros‘a davetli olarak gidebilmek, gitmişken de insanı büyüleyen Paris de hızlı ama keyifli bir şehir turu atmak.

İşte dünyanın en güzel  iki şehri arasındaki yolculuğum, Opera’da kalacağım otele yerleşmem ile küçük bir mola almıştı sanki. Bu kısacık zamanda çok iyi vakit geçireceğime Alpler’in uçsuz bucaksız görüntüsü zaten ikna etmişti beni. Otele varır varmaz karar verdik, sırt çantamdaki fotoğraf makinem, bir harita ve ben attık kendimizi Paris sokaklarına. İlk olarak bir marketten  atıştırmalık bir şeyler aldık ve başladık yürümeye, ta ki  hava kararana kadar. Her renkten insanın kaynaştığı bir gökkuşağı gibi büyülüydü Paris.

Bizde Şanzelize‘yi alarak ayaklarımızın altına karıştık kalabalığa ve ulaştık Zafer anıtına… Eee tabi burda bir molayı hak ediyorduk. Fazla oyalanmadan sabırsızlıkla bizi bekleyen Eyfel Kulesi‘ne, tepeden bakan Chaillot Sarayı’na vardık. Sarayın serinliğini hissederek seyre daldık manzarayı. Zaman akıp gitmişti artık otele dönme zamanı gelmişti geç kalırsak balkabağına dönüşecektik ne de olsa. 🙂

Biraz dinlenip tekrar gelmek üzere sözleştik. Gece olduğunda sevgili haritacığım gelmek istemedi. Bu sefer bana eşlik eden fotoğraf makinem ile farklı bir yerden, Concorde meydanından izliyorduk güzel şehri. Ertesi gün olduğunda Roland Garros için düştük yollara. Yaptığımız metro yolculuğu sırasında karşımıza çıkan sokak müzisyenleri, neşelendirmişti bizi. Roland Garros‘a ulaştığımızda özel bir karşılama ekibi eşliğinde yerimize ulaştırıldık. Svetlana Kuznetsova ve Sorana Cirstea arasındaki maçı izlemek ama gerçekten izlemek heyecanlıydı.

Paris‘de kısacık iki gün geçirdik. Fakat her şey öyle güzel organize edilmişti ki size anlatırken sanki yıllarım orda geçmiş gibi hissediyorum. Bunların başlangıcını düşünüyorum da; insanın aklına geleni söylemeye cesaret etmesi söylendiği kadar kötü sonuçlar doğurmuyor her zaman… 🙂

Bir yarışmaya katıldım üretmeye teşvik eden, bakış açımı genişleten, beni peşinden sürükleyen. Konusu İnovasyon, adı İcat Çıkar, düzenleyen Türk Ekonomi Bankası‘na teşekkürler.

Zerrin Günay
Veteriner Hekim – TEB Akıl Fikir Yarışması Birincisi