Ana SayfaBizden HaberlerLüks otellerde kalmak istiyorum ama çok para vermek istemiyorum diyenler

Lüks otellerde kalmak istiyorum ama çok para vermek istemiyorum diyenler

İtiraf edelim hepimiz ara sıra şöyle lüks bir otele gidip kalmak isteriz. Ama bu isteğimizi tatillere saklarız çünkü durduk yerde evimizde değil de otelde kalmak ve bir de üstüne bir sürü para vermek bize mantıklı gelmez haklı olarak…

Peki ya bir lüks otel “Bizde sadece faydalandığınız hizmetlerimiz kadar para ödersiniz” dese? Bu fırsatı değerlendirir miydik? “Canım bir akşam bu manzarayı seyredeyim de klima çalıştırmasam da olur” diyenler mutlaka olacaktır. İşte San Diego’daki Rancho Bernardo Inn isimli otel, son zamanlarda otel ve restaurantlarda uygulanmakta olan “ne aldıysan onu öde” sistemini kullanarak radikal bir fiyatlama ile bu fırsatı müşterilerine sunuyor.

Fiyatlama dahilinde müşteriler klimasız, ışıksız hatta yataksız oda bile seçebiliyorlar… Fiyatlar ise şu şekilde belirlenmiş; kahvaltısız konaklama 199$, klimasız konaklama 159$, ışıksız konaklama 89$, tuvaletsiz konaklama 39$ ve yataksız konaklama 19$. 19$ verip yerde yatmayı tercih eden bir müşteri olmuş mudur bilemeyiz ama fiyatlarının ekonomik olduğuna dikkat çekmeyi amaçlayan otelin bu yaratıcı uygulama ile amacına ulaştığını söyleyebiliriz.

Gözde SOYKAN
TEB Grup Inovasyon Yönetmeni