Ana Sayfaİş DünyasıGirişim10 Hollywood Ünlüsünün Yaptığı Ek İşleri!

10 Hollywood Ünlüsünün Yaptığı Ek İşleri!

Onlar sadece filmlerden ve albüm satışlarından para kazanmıyor. Çoğu Hollywood ünlüsünün ek gelir kaynağı var. Hatta bu kaynakların yaptıkları asıl işle alakası bile yok. Jessica Biel’in çocuklara özel restoranından genç Jaden Smith’in çevre dostu su markasına kadar Hollywood ünlülerinin ek işleri ve kârlı yatırımları… 

 1.Jaden Smith: Karton Kutuda Çevre Dostu Su Üretiyor

Jaden Smith, babası Will Smith’in de yardımıyla çevre dostu bir su markası kurdu.

Will Smith’in oğlu Jaden Smith, babası gibi oyunculuğa merak salan, aynı zamanda rap müziğe gönül vermiş, biraz da modayla ilgilenen bir genç. Fakat tüm bu meslek gruplarının yanında bir de girişimciliği var. Anne ve babasının da yardımıyla çevre dostu bir su markası kuran Smith, plastik şişelere savaş açmış. Just Water isimli marka marketlerde karton şişelerde satılıyor.

 2.Rupert Grint: Gayrimenkul Alıp Kiralamayı Sevdi!

Harry Potter serisinin yıldızlarından Rupert Grin, gayrimenkule yatırım yapıyor.

Harry Potter’da Ron Weasley karakterini canlandıran Rupert Grint, şu sıralar aktör olarak çok fazla ortalıkta görünmüyor. Sebebi belki de gayrimenkule yatırım yapmakla ilgilenmesi olabilir. Oyuncunun İngiltere’de kiraya verdiği çok sayıda gayrimenkulü var.

 3.Kate Hudson: Sporcu Giyim Markası Kurdu

Kate Hudson’ın sporcu ürünleri sattığı internet sitesi, kısa sürede iyi bir yatırıma dönüştü.

 

Sporla yakından ilgilenen oyuncu Kate Hudson, bu sevgisini bir spor giyim markası kurarak yatırıma çevirmiş. Hudson’ın girişimi çevrimiçi alışveriş sitesi Fabletics 2014 yılında açıldı. Tayt, tişört, sporcu iç giyimi gibi ürünler barındıran site, üyelik sistemi ile çalışıyor. Birkaç yıl içinde oldukça kârlı bir yatırıma dönüşen internet sitesi aynı zamanda spor videoları da sunuyor.

4.Gwyneth Paltrow: İnternet Sitesinden Hem Satış Yapıyor Hem de Tavsiye Veriyor

Gwyneth Paltrow’un Goop adlı internet sitesinden alışveriş yapılabiliyor.

Ünlü oyuncu Gwyneth Paltrow, yaşam tarzını ikincil bir kariyere dönüştürmeyi başardığı internet sitesi Goop’da hem kıyafetten ev eşyasına ürünler satıyor hem de ilişkilerden seyahate tavsiyeler veriyor. Hayatınızı Paltrow onaylı önerilerle yaşamak istiyorsanız sık kullanılanlara eklemeniz gereken sitelerden. Paltrow işleri dijitalden gerçeğe taşıyıp New York’da 3 Green Hearts adlı bir restoran açmaya da hazırlanıyor.

5.Jessica Biel: Çocuk Dostu Restoran Açtı

Justin Timberlake ve Jessica Biel’in iki yaşında bir oğulları var. Biel, anneliğin verdiği deneyimle West Hollywood’da çocuk dostu bir restoran açtı. Restoran aynı zamanda bir market ve aktivite merkezi işlevi de görüyor. Au Fudge isimli restoran, ebeveynler yemek yerken çocuklara bakıcı hizmeti sağlıyor. Fakat Biel’in yatırımı diğer ünlüler gibi kâr getiren cinsten değil. Oyuncu bu yılın başında restoranın para kazanmadığını açıklamış.

 6.Dwayne Johnson: Yedi Dolar Prodüksiyon!

Dwayne Johnson dijital içerik sağlayan bir şirketin kurucularından.

Dwayne Johnson profesyonel bir güreşçi ve Hollywood’un en çok kazanan oyuncularından biri olmadan önce cebinde sadece 7 dolarla gezdiği günleri olmuş. Kendini sıfırdan var eden The Rock lakaplı oyuncu, Under Armour adlı spor markasıyla iş birliği yaparak spor kıyafetleri üretiyor. Aynı zamanda dijital içerik sağlayan Seven Bucks Production (Yedi Dolar Prodüksiyon) isimli bir şirketin de eş kurucularından. Johnson’ın 7 dolar ile başladığı hikaye işte böyle devam ediyor.

7.Jessica Alba: Çevre Dostu Ürünlere Yatırım

Jessica Alba, The Honest Company ile annelere yardımcı oluyor

Annelik deneyimlerini yatırıma dönüştüren bir başka isim de başarılı oyuncu Jessica Alba. Günlük hayatımızda kullandığımız ürünlerin toksik olmayan ve doğa dostu muadillerini üreten The Honest Company, Alba’nın annelere ve çocuklarına armağanı.

8.Justin Timberlake: Jean Üretiyor…

Justin Timberlake çocukluk arkadaşı ile birlikte jean üretiyor.

Mirrors ve My Love gibi sevilen şarkıların sahibi Justin Timberlake, çocukluk arkadaşı Trace Ayala ile birlikte William Rast isimli bir marka kurdu. “Yeni Amerika için yeni bir jean kültürü” vizyonuyla yola çıktıkları marka oldukça popüler. Timberlake’in tek yatırımı da bu değil. Geçtiğimiz yıllarda ünlü şarkıcı bir zamanların popüler sosyal medya sitesi MySpace’e de ortak olmuştu.

9.Sarah Jessica Parker: Ayakkabı Tutkusu Yeni Bir İşin Kapısını Açtı

Sarah Jessica Parker, SJP markasıyla ayakkabı tutkusunu gelir kaynağı haline getirdi.

Sex and the City’nin efsanevi karakteri Carrie Bradshaw’u canlandıran Sarah Jessica Parker, oyunculuğun dışında en büyük tutkularından biri olan topuklu ayakkabıları da yatırıma dönüştürmüş durumda. Adının baş harflerini verdiği marka, tıpkı Sex and the City’deki Bradshaw’un giydiği gibi modeller üretiyor.

10.Madonna: Hindistan Cevizi Suyuna Yatırım Yaptı

Madonna Dunkin’ Donuts’ta çalışıp geçimini sağlarken, albüm ve konserlerden milyon dolarlar kazanan bir dünya yıldızı haline geldi. 58 yaşındaki şarkıcı, 2010 yılında Vita Coco isimli Hindistan cevizi suyu markasına 1.5 milyon dolar yatırım yaptı. Şimdi ise marka pazarın neredeyse yüzde 60’ına sahip.