Ana SayfaYaşam2018’in Merakla Beklenen 10 Filmi

2018’in Merakla Beklenen 10 Filmi

Ödül sezonu yaklaşıyor! 7 Ocak’ta Altın Küre ve 4 Mart’ta Oscar ile 2017’nin en başarılı oyuncuları ve filmleri sahiplerini bulacak. Adaylıkları açıklanan filmleri çoktan izlediğinizi ya da izlemek üzere takibe aldığınızı biliyoruz. İzleme listenizdeki filmler bitince aynı heyecanla 2018’in filmlerini izlemek için gün sayacağınızın da farkındayız. Bu yüzden 2017’yi kapatırken, önümüzdeki yılın merakla beklenen 10 filmini listeledik.

Labirent: Son İsyan

Vizyon tarihi: 9 Şubat 2018

Sevilen distopya serilerinden Labirent’in üçüncü filmi Son İsyan, kahramanımız Thomas ve arkadaşlarının ilk iki filmde kaçmak için uğraştıkları tesise geri dönmeye çalışmasını anlatıyor. Wes Ball’un yönetmenliği yaptığı serinin son filmi hayranlarını aksiyon dolu bir maceraya daha davet ediyor.

Yenilmezler: Sonsuzluk Savaşı – Bölüm 1

Vizyon tarihi: 27 Nisan 2018

Marvel’ın efsane kahramanlarının bir araya toplandığı Yenilmezler serisinin devam filmi Sonsuzluk Savaşı, birinci bölümüyle Nisan’da karşımızda. Chris Pratt, Elizabeth Olsen, Scarlett Johansson, Tom Hiddleston, Chris Hemsworth, Chris Evans ve Robert Downey Jr. gibi efsane isimlerin kadrosunda yer aldığı film uzun zamandır büyük bir ilgiyle bekleniyor. Anthony ve Joe Russo’nun yönettiği filmde kahramanlarımızı evrenin yok olmasını önlemek için Thanos’a karşı savaşırken izleyeceğiz.

Solo: Bir Star Wars Hikayesi

Vizyon tarihi: 25 Mayıs 2018

Bugünlerde sekizinci Star Wars filmi Son Jedi konuşulsa da Yıldız Savaşları serisi farklı hikayelerle devam ediyor. Han Solo’nun gençliğinin, Luke Skywalker ile tanışmadan önceki maceralarının anlatılacağı film tıpkı Rouge One gibi diğer Star Wars filmlerinden bağımsız olacak. Fakat Rouge One aksine Han Solo gibi sevilen bir karakteri takip edecekleri için hayranların daha merakla izleyeceği bir film olacağı kesin.

Deadpool 2

Vizyon tarihi: 1 Haziran 2018

Geçtiğimiz yıl ilk filmiyle büyük bir hayran kitlesi yaratan, Marvel ve Fox iş birliği ile hayata geçen Deadpool, ikinci filmiyle Haziran 2018’de tekrar beyaz perdede. Ryan Reynolds’ın canlandırdığı Deadpool karakterinin maceralarını izlemeye devam edeceğiz. Yayınlanan teaser videodan da anlaşılacağı gibi yine espri ve aksiyon dolu bir film bizleri bekliyor.

Jurassic World: Yıkılmış Krallık

Vizyon tarihi: 8 Haziran 2018

Steven Spielberg’ün efsanevi filmi Jurassic Park’ın devamı niteliğindeki Jurassic World serisi, başrollerde Chris Pratt ve Bryce Dallas Howard ve yönetmen koltuğunda J. A. Bayona ile devam ediyor. Yıkılmış Krallık’ta insanlığı, dinozorları, yaşadıkları adadaki yanardağın hareketlenmesi üzerine yok olmaktan kurtarmak ya da kurtarmamak arasında yapılacak bir seçim bekliyor.

Ocean’s 8

Vizyon tarihi: 8 Haziran 2018

Efsane kadrosuyla 2000’lerin sonunda en beğenilen serilerden biri haline gelen Ocean’s 11 ve iki devam filminin ardından, Cate Blanchett, Anne Hathaway, Mindy Kaling, Sarah Paulson, Awkwafina, Rihanna, Helena Bonham Carter ve Richard Armitage bir araya getiren Ocean’s 8 ile karşı karşıyayız. Filmin muhteşem kadınlardan oluşan kadrosu, her yıl New York’ta gerçekleşen Met Gala etkinliğinde büyük bir soyguna girişiyorlar. Filmi, Açlık Oyunları filminin de yönetmenliğini üstlenmiş Gary Ross’un gözünden izleyeceğiz.

Yok Oluş

Jeff VanderMeer’in kitabından uyarlanan Yok Oluş bilim kurgu/korku türünde adından söz ettirecek bir film olarak karşımıza çıkıyor. Bir çevre felaketinin ardından bölgeye giden bir grup askerden sadece biri sağ olarak döner. Kaybolan askerler arasındaki eşini kurtarmaya çalışan bir biyoloğu canlandıran Natelie Portman’ın karakterinin bölgede yaşadıkları filmi diken üstünde izlememize neden olacak türden. Ex Machina filminin de yönetmenliğini yapan Alex Garland’ın yönetmenliğinde Natelie Portman’ın yanı sıra, Gina Rodriguez ve Oscar Isaac’i izleyeceğiz.

Fantastik Canavarlar: Grindelwald’ın Suçları

Vizyon tarihi: 16 Kasım 2018

Geçtiğimiz yıl vizyona giren Fantastik Canavarlar Nelerdir, Nerede Bulunurlar filminin bıraktığı yerden devam eden Fantastik Canavarlar: Grindelwald’ın Suçları, Harry Potter’ın büyülü dünyasında 1927’i anlatıyor. Harry Potter serisindeki cadılık ve büyücülük okulu Hogwarts’ın müdürü Albus Dumbledore’un genç halini Fantastik Canavarlar serisinde Jude Law’un canlandırdığı filmin kadrosunda Johnny Depp de yer alıyor.

Mary Poppins Geri Dönüyor

Vizyon tarihi: Aralık 2018

1930’lardan 1980’lere, kitapları, filmleri ve şarkılarıyla çocukların ve yetişkinlerin hayranlığını kazanan Mary Poppins yıllar sonra geri dönüyor. Disney’in yapımcılığında gerçekleşecek filmde Mary Poppins’i Emily Blunt canlandırıyor. 1930’larda Londra’da geçecek filmin yepyeni bir hikaye ve yeni şarkılarla izleyiciyle buluşacağı söyleniyor.

 

2018’de pek çok serinin devam filmi beyaz perdeyle buluşacak. Aralarında izlemedikleriniz varsa, önünüzde serilerin ilk filmlerini izlemek için yeterli vaktiniz var.

Sizin önümüzdeki yıl vizyona gireceği günü iple çektiğiniz başka filmler var mı?