Ana SayfaSpor2022 Pekin Kış Olimpiyatları Başladı!

2022 Pekin Kış Olimpiyatları Başladı!

Keyifli anlara sahne olan Tokyo Yaz Olimpiyatları’nın ardından şimdi de sıra 2022 Pekin Kış Olimpiyat Oyunları’na geldi. Geçen yaz müsabakaları heyecan ile takip ettiğimiz, sporcularımızın kazandığı madalyalar ile gururlandığımız Olimpiyatlar, bu sefer kış sporlarını takip eden binlerce kişiyi ekran başına kilitliyor. Görkemli açılış seremonisi ile Olimpiyat ateşinin bir kez daha yandığı oyunlar, unutulmaz anlara sahne olacak gibi görünüyor.

16 gün sürecek kış oyunlarına 90 ülkeden 2900 sporcu katılıyor. 109 madalya etkinliğinin gerçekleşeceği 2022 Kış Olimpiyatları’nda sporcular, toplamda 15 spor dalında, kendi disiplinlerinde başarı kazanmak için kıyasıya mücadele edecek.

Türkiye’den de sporcuların katıldığı kış oyunlarında kayak sporunun Alp disiplininde Berkin Usta, Özlem Çakıroğlu, kayaklı koşuda Ayşenur Duman, Ceren Dursun, Yusuf Emre Fırat, kayakla atlamada ise Fatih Arda İpçioğlu madalya mücadelesi verecek. Ayrıca Olimpiyat tarihimizde ilk kez kısa kulvar sürat pateni disiplininde Furkan Akar Türkiye’yi temsil edecek. Yalnızca madalya kazanmaları ile değil, bayrağımızı Olimpiyatlar’a taşımaları ile de gurur duyduğumuz değerli sporcularımızın performanslarını izlemek için sabırsızlanıyoruz.

2022 Kış Olimpiyatları’nın en çok madalya kazanması beklenen ülkesi ise Norveç. Norveç takımında Alp, snowboard, buz hokeyi ve kayakla atlama disiplinlerinde yarışan pek çok önemli sporcudan beklenen performanslar, madalya mücadelesinin bu ülke lehine sonuçlanacağına işaret ediyor.

Çin için bu sene Kaplan yılı. Ülkenin yeni yıl heyecanı ve bayram kutlamaları ile çakışan 2022 Pekin Kış Olimpiyatları’nın Çin halkı için yeteri kadar heyecan yarattığı düşünülmese de tüm dünya şu anda bu oyunlara kilitlenmiş durumda. Bu seneki Kış Olimpiyatları ile birlikte Çin, tarihte ilk kez hem kış hem de yaz oyunlarına ev sahipliği yapan tek ülke oluyor. Soğuk havaların, kış mevsiminin etkilerini sonuna kadar hissettiğimiz bu günlerde Olimpiyat coşkusu, aynı yaz oyunları gibi yeniden içimizi ısıtacak gibi duruyor. Ekran başında heyecanla sporcularımızın performanslarını ve madalya mücadelelerini takip edeceğimiz günler bizleri bekliyor.

Biz de TEB ailesi olarak ülkemizi Pekin Kış Olimpiyatları’nda temsil eden, madalya kazanmak için ter döken sporcularımıza başarılar diliyoruz.