Ana SayfaBizden HaberlerAkıl Fikir Buluşması’nın Perde Arkası

Akıl Fikir Buluşması’nın Perde Arkası

Bu sene üçüncüsünü gerçekleştirdiğimiz Akıl Fikir Buluşması için aylar öncesinden hummalı çalışmalara başladık.
Mekana karar verilmesi, program akışının netleşmesi, ödüller, ödül alanlar, röportajlar, videolar derken oldukça yoğun çalıştık. Hedefimiz bir sene öncekinden daha iyi bir etkinlik gerçekleştirmekti.  Sürekli hale gelen etkinliklerde başarı için çıtayı hep yüksek tutarız. Her sene daha iyisini yapmak için çok uğraş veririz.

Bu süreç içinde en keyif aldığımız an, etkinliğin bir gün öncesinde yaptığımız provalar oluyor. Bu provalarda etkinliğin kusursuz gerçekleşmesi için tüm ekiplerle birlikte saniye saniye program akışı üzerinden prova alıyoruz.

akil-fikir-bulusmasi-nilsen-altintasBir etkinliğin kusursuz gerçekleşmesi için provaların önemi büyüktür. Provalarda katılımcıların salona giriş ve çıkışları, konuşmacıların sahneye çıkışından, sunumlarına, konuşmalarına, sahneye hangi müzikle ne zaman çıkacağına, ödül töreninde ödüllerin verilme şekline kadar en ince ayrıntısına kadar mükemmelliği yakalayana kadar çalışırız.
Bu etkinlik için de salona giriş müziğinden, aynı anda sahnede ne olacağına, sahneye davet ediliş şekillerinden ödül törenine ve konuşmacıların sunumlarına, mükemmel şeklini alana kadar prova yaptık.

Ödül töreni provalarında arkadaşlarımız da sanki kendileri ödül alıyormuş gibi heyecanla çalıştılar.

akil-fikir-bulusmasi-provaakil-fikir-bulusmasi-oduller

Bu senenin sürpriz açılışı olan ‘hologram‘ provasında oldukça zorlandık. Hologram görüntüsü ile konuşmacının aynı boyda gözükmesi, hologramın canlıymış gibi gözükmesi, konuşmacıyla hologram arasındaki konuşmaların senkronizasyonunun tutturulması gerçekten çok önemliydi.
Tüm bu provalarda Genel Müdür Yardımcımız Nilsen Altıntaş da bizlerle birlikte oldu, en iyisini yapana kadar provaları tekrarladık. Konuşma metinleri üzerinde detaylıca çalıştık.

akil-fikir-bulusmasi-nilsen-altintas-provaakil-fikir-bulusmasi-nilsen-altintas-konusma

Etkinlik günü teknik masadan tüm akışın koordinasyonunu sağladık. Bir elimizde telsizler, bir elimizde program akışı, kulağımızda teknik ekiple irtibat için kulaklıklarla robocop gibiydik. 🙂

akil-fikir-bulusmasi-calisma
Sabah 03:00’lere kadar süren provamızın son saatlerinde artık herşeyi böyle flu görmeye başlamıştık. 🙂

Ama etkinliği kusursuz gerçekleştirmenin verdiği mutluluk bize tüm yorgunluğumuzu unutturdu.
Bir etkinliği daha başarıyla tamamlamıştık.
Bizim işimiz herşeyi planlı programlı ve verimli gerçekleştirmek.  Motivasyonumuz ise aldığımız teşekkür…

Birgül Çakmakçılar
Kurumsal İtibar Yönetimi