Ana SayfaBizden HaberlerAnneler Günü’ne Inovatif Gözlerle Bakın

Anneler Günü’ne Inovatif Gözlerle Bakın

Yaz mevsimini yaşamaya başladığımız bu güzel Mayıs ayının 2. Pazar günü her yıl olduğu gibi yine annelerimizin günü olarak kutlayacağız.

Bilindiği gibi Anneler Günü, annelerimizi onurlandırmak üzere kutlanan bir tatil günüdür. Antik Yunanlılar’ın pek çok tanrı ve tanrıçanın annesi olarak kabul ettikleri Rhea onuruna düzenledikleri ilkbahar festivali ile kutlanılmaya başlandığı söylenir. Antik Romalılar ise aynı festivali Cybele onuruna düzenlemişlerdir.

1908 yılında Amerikalı Anna Javis’in kaybettiği annesi ve yardıma muhtaç olan diğer bütün anneler için başlattığı bu gün, 1914 yılında Amerikan Kongresi’nde kabul edilmiş ve ulusal olarak kutlanmaya başlanmıştır. Zaman içerisinde diğer ülkelerde yaygınlaşan Anneler Günü, Türkiye’de ise 1955 yılından itibaren kutlanmaktadır.

Annelerimizin bu güzel gününü kutlarken, bir yandan da onlara alabileceğiniz inovatif hediyeleri sizlerle paylaşmak istedik. Annelerinize yapacağınız sürprizlere ufak bir katkımız olabilirse ne mutlu bizlere!

anneler-gunu-hediye-dokunmatik-cerceveDokunmatik Çerçeve”: Sayısız güzel fotoğrafınızı anneniz için bir araya getirebileceğiniz bu dekoratif çerçeve en güzel hatıralarınızı canlı tutmak için birebir!

anneler-gunu-hediye-ufo-supurge“UFO Süpürge”: Annenizi süpürme derdinden kurtaracak bu kablosuz yer süpürgesi onun en büyük yardımcısı olacak!

anneler-gunu-hediye-kağıtsız-notlukÇevre Dostu Kağıtsız Notluk”: Eğer sizin de anneniz not almak için sürekli kağıt kalem aranıyorsa, bu notluk tam ona göre!

anneler-gunu-hediye-dijital-kitapDijital Kitap”: Kitap kurdu annelerin istediği kadar kitabı yanlarında taşımalarına olanak veren dijital kitap onların en iyi arkadaşı olacak!

anneler-gunu-hediye-cevre-dostu-piknik-sepeti“Çevre Dostu Piknik Sepeti”: İçinde bulunduğumuz bahar mevsimini en güzel şekilde değerlendirmek ve piknik yaparken çöp çıkarmamak için tasarlanmış bu şık ve pratik sepet piknik sever anneler için ideal!

anneler-gunu-hediye-yilin-en-iyi-annesi-ödülüYılın En İyi Annesi’ne Plaket”: Eğer siz de annenizin özel olduğunu ona her aynaya baktığında hatırlatmak istiyorsanız bu plaketi tercih edebilirsiniz!

anneler-gunu-hediye-anne-yüzüğüAnneler için Yüzük”: Annenize her baktığında sizi hatırlatacak bir aksesuar hediye etmek istiyorsanız, bu yüzük tam size göre!

anneler-gunu-hediye-anne-puzzleAnneler için Yapboz”: Yapbozla uğraşmayı seven anneler için kişiselleştirilmiş bu yapbozlar onu hem eğlendirecek hem de bittiğinde duvarda yerini alabilecek!

anneler-gunu-hediye-keyif-tepsisiAnneler için Keyif Tepsisi”: Bu kişiselleştirilebilen tepsi ile anneniz sevdiği diziyi izlerken yemek yiyebilir, ya da isterse yatakta kahvaltı keyfini dilediğince yaşayabilir!

anneler-gunu-hediye-soyagaciAnneanneler için Soyağacı”: Üzerini çocuk ve torunlarının resmiyle süsleyebileceği ve her baktığında sizi hatırlayabileceği bir soyağacı!

anneler-gunu-hediye-anne-battaniyesiAnneler için Battaniye”: Siz yanınızda değilken annenizi ısıtacak, kullanmadığında ise koltuğunu süsleyecek ve ona her daim sizi hatırlatacak bir hediye!

Bu özel günde ne hediye alırsanız alın, ne sürpriz yaparsanız yapın annenizin yanağına gülümseyen bir yüzle, kocaman bir öpücük kondurmayı unutmayın!

TEB ailesi olarak bütün annelerimizin Anneler Günü’nü en içten dileklerimizle kutlar, nice güzel günlerde beraber olmayı dileriz…

Zeynep Özfatura

İK Projeler Yönetmen Yardımcısı