Ana Sayfaİcat ÇıkarBankacılık Ürün ve Hizmetlerine Yönelik Harika Bir Fikrin Varsa İcat Çıkarmaya Ne Dersin?

Bankacılık Ürün ve Hizmetlerine Yönelik Harika Bir Fikrin Varsa İcat Çıkarmaya Ne Dersin?

TEB Akıl Fikir Yarışması 13. yaşında! Türk Ekonomi Bankası’nın (TEB) “İcat Çıkar” sloganıyla düzenlediği TEB Akıl Fikir Yarışması’na son başvuru tarihi, 15 Ocak 2020. Üniversite öğrencileri, yeni mezunlar, TEB müşterileri, teknolojik girişimciler… İcat Çıkarmak için geç kalmayın!

Bu yıl 13’üncüsü düzenlenen “TEB Akıl Fikir Yarışması” sektöre yenilikçi ve yaratıcı ürünler kazandırmak, müşteri deneyimini iyileştirmek ve inovasyon kültürünü yaygınlaştırmak amacıyla düzenlenen en önemli açık inovasyon uygulamalarından biri.

TEB Akıl Fikir Yarışması, bu yıl da üç ayrı kategoride düzenleniyor: 

  1. Üniversite Öğrencileri – Yeni Mezunlar (“Bankacılık, finans ürün ve hizmetleriyle ilgili bir fikrim var” diyenler).
  2. TEB Müşterileri (“Bankacılık, finans ürün ve hizmetleriyle ilgili bir fikrim var” diyen tüm TEB müşterileri).
  3. Teknolojik Girişimciler (“Bir girişim fikrim var; TEB Girişim Evi’ne başvurmak istiyorum” diyen tüm teknolojik girişimciler).

“Üniversite Öğrencisi – Yeni Mezun” ve “Müşteri” kategorilerinde bankacılık ürün ve hizmetleriyle ilgili yenilikçi, yaratıcı fikir ve projeler; “Teknolojik Girişimci” kategorisinde ise sektör bağımsız teknoloji tabanlı projeleri olan tüm girişimciler, TEB Akıl Fikir Yarışması’na katılabilir. Başvuru yapmak da çok kolay: “www.icatcikar.com” web sitesi üzerinden fikrinizi ve projenizi iletebilirsiniz.

Son başvuru tarihi: 15 Ocak 2020.

Yenilikçi, yaratıcı üniversite öğrencilerini, yeni mezunları, müşterileri ve tekno-girişimcileri inovasyon yolculuğuna davet eden TEB Akıl Fikir Yarışması’nda finalistler, 26 Şubat 2020 tarihinde açıklanacak. 14-15 Mart 2020’da yapılacak finalde finalistler jüri sunumlarını gerçekleştirecek. TEB Akıl Fikir Buluşmasında gerçekleşecek Ödül Töreni ise Nisan 2020’da.

Benzersiz Eğitimler ile Projelerinizi Geliştirme Fırsatı

14-15 Mart 2020 tarihlerinde TEB Formasyon Akademisi Saklıköy’de yapılacak olan final kampında finalistler uzman eğitmenlerden inovasyon, etkili sunum teknikleri gibi eğitimler alırken, final sunumları öncesinde projelerine son halini verme şansı yakalıyorlar.

İcat Çıkaran En İyi Fikirlerin Ödülleri

Akıl Fikir Yarışması kazananları, her yıl birbirinden yenilikçi temalar ile gerçekleştirilen TEB Akıl Fikir Buluşması’nda ödüllendiriliyor. TEB Akıl Fikir Buluşması ile inovasyona katkı sağlayan TEB’liler ve TEB’in düzenlediği tüm inovasyon yarışmalarında dereceye girenler ödüllendirilirken katılımcılar birbirinden vizyonel, renkli, sektöre yön veren sunumlar dinleme fırsatı da buluyor.

Yarışmada, katılımcıları, finansal ödüllerin yanı sıra TEB’de kariyer fırsatları, Fransa Açık Tenis Turnuvası: Roland-Garros Seyahati ve TEB Girişim Evi’ne katılım önceliği de bekliyor. Ayrıca en inovatif üç proje sahibi, Bahçeşehir Üniversitesi tarafından MBA bursu ile ödüllendiriliyor.

“Üniversite Öğrencisi – Yeni Mezun” kategorisinin birincisi 25 bin TL, ikincisi 15 bin TL, üçüncüsü ise 10 bin TL ödül kazanıyor. “Müşteri” kategorisinde birinci olan yarışmacı, 25 bin TL ödülün yanı sıra Fransa Açık Tenis Turnuvası Roland-Garros’a katılma hakkı kazanırken ikinci olan TEB müşterisi 15 bin TL, üçüncü ise 10 bin TL’lik ödülün sahibi oluyor. “Teknolojik Girişimci” kategorisinin birincisi 25 bin TL, ikincisi 15 bin TL, üçüncüsü ise 10 bin TL ödül kazanıyor. Bu kategoride finale kalan yarışmacılar TEB Girişim Evi’ne öncelikli katılım hakkı da elde ediyor.

Tekrar hatırlatalım. Son başvuru tarihi: 15 Ocak 2020. “www.icatcikar.com” web sitesi üzerinden hemen başvuru yapabilirsiniz.