Ana SayfaBizden Haberler‘Benim Yeni Nesil Bankam’ ile sektörde yeni bir dönem başlıyor!

‘Benim Yeni Nesil Bankam’ ile sektörde yeni bir dönem başlıyor!

İnovatif fikirleri işe dönüştüren TEB,‘Benim Yeni Nesil Bankam’ ile sektöründe yeni bir dönem başlatacak

İnovasyona yönelik yatırımlarıyla sektörde öncü bir rol üstlenen Türk Ekonomi Bankası (TEB), bu alandaki çalışmalarına bir yenisini daha ekledi. TEB’in bugüne kadarki inovasyon yatırımlarının son noktası olan ‘Benim Yeni Nesil Bankam’ ile, bankacılık işlemlerinin kullanıcılar için daha kolay ve pratik hale getirilmesi amaçlanıyor. Yakın zamanda kullanıma sunulacak olan ‘Benim Yeni Nesil Bankam’, şubeden yapılabilen, ıslak imza ve fiziksel alışveriş gerektiren birçok işlemi de gerçekleştirmeye imkan sağlayacak.

Türk Ekonomi Bankası (TEB), bünyesindeki IT ekibinin Türk mühendisleri tarafından geliştirdiği ‘Benim Yeni Nesil Bankam’ ile kullanıcıların bankacılık deneyimini bir adım öteye taşıyacak. ‘Benim Yeni Nesil Bankam’ ile para çekme, yatırma, kredi kartı teslimi gibi fiziksel alışveriş gerektiren işlemlerin yanı sıra ıslak imzanın zorunlu olduğu konut kredisi kullanımı gibi işlemler de yapılabilecek.

13-14 Mart 2015’te Uludağ Ekonomi Zirvesi’nde ilk kez tanıtılan ‘Benim Yeni Nesil Bankam’ı TEB standında inceleyen Maliye Bakanı Mehmet Şimşek, başarılı ve verimli bir bankacılık sektörü olduğunun altını çizerek, “Biz başkalarının teknolojilerini daha iyi kullanarak ileriye geçmiştik. Şimdi de kendi teknolojimizi üretmişiz. TEB’i canı gönülden tebrik ediyoruz” dedi.

Benim Yeni Nesil Bankam hakkında bilgi veren TEB Genel Müdürü Ümit Leblebici, TEB olarak sürekli inovasyona yatırım yapan ve bu alanda oldukça cesur davranan bir banka olduklarını belirterek, “İnovasyonu ve inovatif fikirlerin işe dönüştürülerek ekonomiye kazandırılmasını ülkenin geleceğine yatırım olarak görüyoruz. Bugüne kadar yaptığımız çalışmalarla ülkemizde inovasyon kültürünün gelişmesine ve uygulanabilir inovatif fikirlerin hayata geçirilmesine katkıda bulunmayı amaçladık. Aynı zamanda, dokuz yıldan bu yana yaptığımız kesintisiz çalışmalarla inovasyon kültürünü banka içinde her kademede yayarak içselleştirdik, inovasyonu kurum DNA’mıza işledik. Gerek kurum içinde gerekse sektörde hayata geçirdiğimiz inovatif çalışmalarımızla bu alanda öncü banka olduk” dedi.

Bankamızın farklı birimlerinin sinerjisiyle geliştirdik
Bugüne kadar yaptıkları invasyon yatırımlarını, banka bünyesindeki IT ekibiyle birlikte bir adım öteye taşıyarak ‘Benim Yeni Nesil Bankam’ı geliştirdiklerini belirten Leblebici, konuya ilişkin olarak şunları söyledi: “Benim Yeni Nesil Bankam, kurum içinde geliştirdiğimiz inovatif bir fikrin hayata geçirilerek, hizmete dönüşmüş halidir. Biz her zaman inovatif bir fikre sahip olmanın tek başına yeterli olmadığını söylüyoruz. Bu fikirlerin gerçek hayatta uygulanabilir hale getirilerek, ekonomiye kazandırılması gerektiğine inanıyor; gerek kurum içinde gerekse sektörde bu yönde elimizden gelen desteği sunuyoruz. Sektöre katma değer sağlayacağına inandığımız ‘Benim Yeni Nesil Bankam’ın bire bir Türk mühendisleri tarafından geliştirilmiş ve üretilmiş olmasından da ayrı bir gurur duyuyoruz. Tüm süreçleriyle yerli bir üretim ve bankamızın farklı birimlerinin sinerjisiyle geliştirilmiş olması, kurum içi inovasyon kültürünü içselleştirdiğimizin de açık bir göstergesi”.

_MG_7702

Şubeye gitmeden konut kredisi alınabilecek
‘Benim Yeni Nesil Bankam’ ile ATM’den gerçekleştirilen bankacılık işlemlerini genişleterek çok daha gelişmiş bir hizmet anlayışını sunduklarını belirten Leblebici, “Benim Yeni Nesil Bankam ile kullanıcılar, para çekme, yatırma, kredi kartı teslimi gibi fiziksel alışveriş gerektiren işlemlerin yanı sıra ıslak imzanın zorunlu olduğu konut kredisi kullanımı gibi işlemleri dahi yapabilecek. Ayrıca, kullanıcılarımızın ihtiyaç duyduklarında müşteri temsilcisine bağlanıp canlı destek alabilecekleri bir sistemi de buraya dahil ettik” dedi.

Sektörde ‘ilk’lerin bankasıyız
Dünyadaki trendleri ve teknolojik gelişmeleri yakından takip eden bir banka olarak müşterilerin hayatını kolaylaştırmaya odaklandıklarını belirten Leblebici, “Bu anlamda sektörde pek çok ilki hayata geçirdik. Mobil bankacılık uygulamamız CEPTETEB ile ‘QR kodla kartsız para çekme’ ve ‘Çizerek PIN Girme’, Google Glass’a özel ilk finansal uygulama, bulut üzerinden temassız mobil ödeme uygulaması gibi Türkiye’de ve dünyada çok sayıda ilke imza attık. Dijital ortamdan TEB Özel Bankacılık müşterilerimize ulaşarak farklı bir kanaldan hizmet sunmak ve değer yaratmak için TEB Özel iPad uygulamasını geliştirdik. Sektöründe bir ilk olan bu uygulamayla stratejik ortağımız BNP Paribas tarafından İnovasyon Ödülü’ne layık görüldük. Benim Yeni Nesil Bankam’ın da hem kullanıcılara sunduğu kolaylıklar hem de sağladığı katma değer sayesinde sektöre yeni bir boyut kazandıracağına inanıyoruz” dedi.