Ana Sayfaİş DünyasıBNP Paribas Cardif’ten yine bir ilk: Yönetim Güvende sigortası

BNP Paribas Cardif’ten yine bir ilk: Yönetim Güvende sigortası

Sigorta sektöründe yenilikçi çözümler sunan BNP Paribas Cardif, yine bir ilke imza atıyor. ‘Yönetim Güvende’ adlı sigorta ile işletmelerin üst düzey yöneticileri güvence altına alınırken, hem işveren hem de sigortalanan profesyonelin korunması hedefleniyor.

Günümüz dünyası yeni yaşam tarzları ve alışkanlıklarla şekilleniyor. Tasarruf ve sigorta çözümlerinde de gelenekselden ziyade yenilikçi ve performansa hizmet eden uygulamalar tercih ediliyor.

Sigorta alanında ‘yenilikçi ürün’ denilince ilk akla gelen markalardan biri de BNP Paribas Cardif. BNP Paribas Grubu’nunsigorta birimi olan BNP Paribas Cardif, koruma sigortalarında global bir uzman. Avrupa, Asya ve Latin Amerika olmak üzere toplam 36 ülkede 90 milyon kişiye hizmetlerini ulaştırıyor.

2008 yılından bu yana da Türk sigortacılık sektöründe, bireysel kredi koruma ve hayat sigortacılığı alanlarında faaliyetlerini sürdürüyor. 2010 yılı itibariyle bireysel emeklilik ürünlerini de sunabilir hale gelen BNP Paribas Cardif Türkiye (www.bnpparibascardif.com.tr) emeklilik, hayat sigortacılığı ve elementer sigorta ürünlerine dair üç lisansı olan bir şirket…

‘Yönetim Güvende’ Sigortası Nedir?

Şimdi ise ‘Yönetim Güvende’ sigortası ile bir ilke daha imza atmış durumda. ‘Yönetim Güvende’ sigortası, ‘Kilit Pozisyonlar’ için büyük önem taşıyor. Bilindiği üzere şirketlerin sürdürülebilirliği için elzem işlerin yürütüldüğü görevler ‘Kilit Pozisyonları’ oluşturur. Kilit pozisyonlarda çalışanların herhangi bir şekilde işten ayrılmaları şirketi zora sokabilir. Özellikle orta ve büyük ölçekli işletmelerin ilgi göstermesi beklenen ‘Yönetim Güvende’ sigortası, üst düzey yöneticilerin veya kilit pozisyonlara sahip çalışanların vefat etmesi durumunda şirketlerin yönetimlerini güvence altına almasını sağlıyor. Şirketlerin yeni yönetici bulmada kullanmaları gereken kaynağı veya projelerin aksaması gibi durumlarda uğrayabilecekleri zararları teminat altına alıyor, sigortalanan yöneticilere de ‘Tehlikeli Hastalıklar’dan birine yakalanmaları durumunda beş yıla kadar tazminat ödemesi yapıyor.

BNP Paribas Cardif Türkiye Genel Müdürü Cemal Kişmir ‘Yönetim Güvende’ sigortasının sektörde bir ilk olduğunun altını çiziyor:

“BNP Paribas Cardif olarak globalde sigorta çözümlerindeki uzmanlığımız ve vizyonumuzla yenilikçi ürünler sunmaya önem veriyoruz. Kalifiye insan kaynağı bugün tüm şirketlerin sürdürülebilir başarısında kritik bir rol oynuyor. Bu doğrultuda geliştirerek pazarla buluşturduğumuz ‘Yönetim Güvende’ sigortası, işletmelere üst düzey yöneticilerini güvence altına alma imkanı sağlarken, hem işvereni hem de sigortalanan profesyoneli koruyor. Bu anlamda bir kazan-kazan modeli sunuyoruz.”