Ana SayfaBizden HaberlerBNP Paribas İnovasyon Yarışması Ödül Töreni

BNP Paribas İnovasyon Yarışması Ödül Töreni

BNP Paribas İnovasyon Yarışması” ödül töreni geçen senenin ardından tekrar ülkemizde gerçekleşti. Yarışmaya bu sene ilettiğimiz 32 projemizle TEB’den 8, Fortis’ten de 3 proje olmak üzere toplam 11 projeyle finale kaldık.

İnovasyon Ödülleri” düzenlendiği 2007 yılında, KOBİ Bankacılığı ekibimiz “KOBİ Akademi” ile, 2008 yılında da Bireysel Bankacılık ekibimiz “Mobil Bankacılık” ve “Mobil İmza” ile ödül kazanmışlardı. 2009 yılında ise İnsan Kaynakları Grubu olarak “Creative Café ve Akıl Fikir Kampüsü” ile “İnovasyonu Teşvik Edici Yönetimsel Uygulama” kategorisinde ödül kazandık.

Bu sene “Yeşil Trompet” projemizle “Müşteri Mennuniyeti” kategorisinde aldığımızın ödülün yanısıra, “Ürün ve Servis”  kategorisinde “TEB Emekli Bankacılığı” ile de  ödüle layık görüldük. Ayrıca “Blackberry” üzerinden kredi ve kart başvuru alınmasına imkan sağlayan projemizle “Süreç Optimizasyonu” kategorisinde Fortis’le beraber ödülümüzü aldık.

Bunların dışında ayrıca aşağıdaki projelerimizlede finale kalma başarısı gösterdik.

* TEB / Practical IVR
* TEB / SME CLUB Card
* TEB /  E-Communication
* TEB / There is Hope
* TEB / Supplier Finance
* FORTIS / Collateral Management
* FORTIS / Preschool Education Project

Bir bayrak yarışı gibi, Bankamızda inovasyon bayrağının her sene bir ekip tarafından taşınması bizlere çok büyük gurur vermektedir.

Bu sevindirici haberlere geçen ay bir yenisini daha eklendi. The European Financial Marketing Association – EFMA‘nın “Innovation In Retail Banking 2010, Customer Focused Innovation” raporu yayınlandı. Rapor Avrupa, Ortadoğu ve Afrika’da ki 50 ülkenin bankalarının inovasyon çalışmalarını ve bu çalışmaların sonucu olan inovatif ürün ve hizmetleri incelemektedir. Gartner Raporu’nun ardından bu raporda da Bankamızın inovasyon yönetimi, en başarılı 8 banka arasında gösterildi. Raporda ayrıca dünyada ilk olarak uygulamaya alınan Göstergeli Kredi Kartı, Pratik Çağrı Merkezi ve Blackberry uygulamalarımız da örnek olarak gösterildi.

Yenilikçi ve yaratıcı ürünlerimizle sadece Gartner ve EFMA gibi kuruluşların raporlarında yer almıyoruz. Kazandığımız ödüllerle de gururlanıyoruz. Örneğin daha dün akşam KOBİ Bankacılığı ekibimiz dünyanın en saygın ödül organizasyonlarından biri olarak kabul edilen Stevie International Business Awards‘ta (IBA) iki ödüle layık görüldü. Törence Ticari ve KOBİ Bankacılığı Genel Müdür Yardımcımız Turgut BOZ alınan ödülü Sayın Genel Müdürümüz Varol CİVİLe takdim etti.

Bankamızın müşterilerine arka arkaya inovatif ürün ve hizmetler sunmasını sağlayan yenilikçi yönü, bu ödüllerle ve uluslararası kuruluşların takdiri ile motive olmaktadır.

Diğer taraftan bizi en çok heyacanladıran gelişmelerden biriyse; Bankamızın inovasyon modelinin EM olarak adlandırılan, aralarında Ukrayna,Polonya, Fas,Tunus,Mısır,Cezayir ve Senegal’inde bulunduğu Doğu Avrupa ve Kuzey Afrika bölgesinde uygulanma ön çalışmaları başlamıştır. “InnovAcademy” adıyla kurulacak olan inovasyon akademisinin ilk toplantısı Ocak 2011’de İstanbul’da gerçekleştirilecektir.

İnovasyon ekibimiz EM ülkeleri için inovasyon yol haritası geliştirecek, inovatif ürün ve hizmetlerin bu ülkelere de taşınmasına yardımcı olarak, Türkiye’den bu ülkelere destek ve danışmanlık verecektir.

Aynı şekilde TEB Formasyon Akademisi de EM InnovAcademy’nin eğitimleri için kullanılacaktır.

İnovasyondan aldığımız güç ve çalışanlarımızdan aldığımız özgüvenle bundan sonraki dönemlerde de şüphesizki ödüllerimiz eksik olmayacaktır.

Murat AYDINER
TEB Grup İnovasyon Yetkilisi

Önceki Yazı
Sonraki Yazı