Ana SayfaBizden HaberlerBu Stevie`ler Kimin İçin?

Bu Stevie`ler Kimin İçin?

Bu Stevi’ler Kimin İçin?

Bazıları TEB KOBİ Bankacılığı için…

Stevie’s” 2002 yılından beri düzenlenen ve dünyadan çeşitli ülke & firmalarından katılımcısı olan yarışmalar zinciridir. Bu zincirin bir halkası da “International Business Awards (IBA)- Uluslarası İş Dünyası Yarışması“, 2010 yılında 7ncisi düzenlenen bu yarışmanın ödül töreni her yıl farklı bir ülkede gerçekleştirilmektedir. Bu yıl da sıra İstanbul’daydı.

TEB KOBİ Bankacılığı olarak bugüne kadar başvurduğumuz yarışmaların birçoğundan güzel ödüller ile geri dönmek bizlerin heyecan kaynağı, Stevie’s’e başvurduğumuzda da yine aynı heyecan içimizdeydi. Çünkü bizler müşterilerimizin sadece finansal konularında yanında olmayı hedeflemiyoruz, Türk KOBİ’lerinin işlerini yaparken karşılaşabilecekleri sorunlarda da, sektörlerini ilgilendiren bir problemin çözümünde de, yaşadıkları-iş yaptıkları illerin gelişim haritasında da, işlerini büyütmeleri için gerekli bilginin sağlanmasında da TEB olarak yanlarında olmaya çalışıyor, bir nevi Danışman Banka olabilmek için elimizden geleni yapıyoruz. Ve bizim elimizden gelenler de geliştirdiğimiz ürünler. Ürünlerimiz için tanıtım dökümanları hazırlayıp yarışmalara göndermek de bizim için çocuklarımızın müsamereye hazırlanmasını izlemek gibi bir şey.

KOBİ Nerede TEB Orada sloganı ile yola çıkan TEB KOBİ Bankacılığı, bugüne kadar TEB KOBİ TV, KOBİ Akademi, KOBİ Destek Hattı, Naklen Finans, AFD Kaynaklı Kurumsal Sosyal Sorumluluk Kredisi ve Gelecek Stratejileri Konferansları gibi birçok ürünümüz ile farklı kurum ve kuruluşlardan ödül almış olmak gurur vericiyken KOBİ Kulüp ve KOBİ Danışmanları ile 2010 yılında Stevie’s ödüllerini almış olmak hem biz TEB çalışanları hem de müşterilerimiz için gerçekten değerli bir ödül oldu.

TEB KOBİ Danışmanları, şubelerimizde çalışan müşteri temsilcilerimizin gerçek birer danışman olabilmeleri için oluşturulmuş bir eğitim programıdır. 2 yıl sürmektedir ve kendi içinde 3 farklı fazı bulunmaktadır ve her bir faza geçişte çeşitli jürilere sunumlar yapılarak bir çeşit değerlendirmelerden geçilmektedir.

TEB KOBİ Kulüp, KOBİ’lerde ayrıca bir satınalma departmanının olmamasından yola çıkarak, satın alım süreçlerinde yaşanan sıkıntılara çözüm olabilmesi için geliştirilmiş bir üyelik sistemidir. TEB KOBİ Kulüp’e üye olan KOBİ’ler Petrol Ofisi, Avea, UPS, Google, Microsoft gibi birçok firmadan %50’ye varan indirimler alabiliyorlar. Nasıl oluyor bu iş derseniz de TEB olarak bizler, müşterimiz olan KOBİ’lerin tek tek ilgili iş ortaklarına giderek alamayacakları indirim oranları için, biraraya gelmenin gücünden faydalanıyoruz. (KOBİ Kulüp ile ilgili detaylı bilgi için http://tebkobikulup.com/ adresine bakabilir veya 444 0 667’yı arayabilirsiniz.)

Sevindirici olan sadece bir değil, her iki ürünümüz ile de ödüle layık görülmüş olmaktı, bu iki ödülümüz de “New Products & Product Management – Yeni Ürün & Ürün Yönetimi” kategorilerde, bir diğer adıyla en iyi yapmaya çalışıtığımız iş. 27 Eylül akşamı düzenlenen ödül töreninde Genel Müdür Yardımcımız Turgut Boz, ödülü TEB ailesi adına kabul etti. Ödül töreninde bir kere daha farkettik ki, sizler için değer yaratmaya devam ederken ürün ve hizmetlerimizin mükelliği ile aldığımız bu ödüller bizlerin motivasyon kaynağı.

Yasemin Sönmez
KOBİ Bankacılığı Ürün Geliştirme Departmanı Yetkilisi