Ana SayfaTeknolojiBugün Tanıtılacak iPhone XS Hakkında Bilmeniz Gereken Her Şey

Bugün Tanıtılacak iPhone XS Hakkında Bilmeniz Gereken Her Şey

Apple, her yıl Eylül ayında iPhone modellerini yeniliyor. Bugün gerçekleşecek lansman ile yeni modelleri tanıtacak olan dünyanın ilk trilyon dolarlık şirketi, iPhone kullanıcıları için heyecan verici yenilikler planlıyor. Etkinlik öncesi yeni modeller hakkında öğrenebildiğimiz her şeye bir göz atalım.

Apple’ın bu yıl iPhone X’e daha büyük ekranlı bir model daha ekleyerek iPhone XS modelini tanıtması bekleniyor.

Yeni iPhone’un Adı Ne?

Apple’ın yeni iPhone modeline, bu yıl büyük bir değişiklik yapmayarak iPhone XS adını vermeyi planladığı konuşuluyor. X’in Roma rakamı 10 olduğunu ve iPhone 10 olarak telaffuz edildiğini hatırlatalım.

Ayrıca Apple’ın bu yıl büyük ekranlı modellerine verdiği “plus” ismini kullanmayı durdurması bekleniyor. Tıpkı iPad modellerindeki gibi farklı ekran boyutlarına sahip akıllı telefonlar iPhone XS adıyla anılacak.

Yeni iPhone’un Ekran Boyutları Nasıl Olacak?

Bazı kaynaklar Apple’ın 2018 iPhone modeli için üç farklı ekran boyutu tasarladığını söylese de lansman yaklaştıkça ortaya çıkan raporlar iPhone XS’in 5,8 ve 6,5 inçlik ekranlara sahip iki model ile karşımıza çıkacağını gösteriyor.

Form itibariyle yeni iPhone modelleri geçen yıl çıkan iPhone X’ten farklı olmasa da 6,5 inçlik ekrana sahip model, iPhone X’den daha büyük olacak. Bu da gelmiş geçmiş en büyük ekrana sahip iPhone ile iPad benzeri uygulamalara ve özelliklere sahip olabileceğimiz anlamına geliyor.

Telefonun formunda değişiklik yapmayan Apple iPhone XS’in kamerasını geliştirmeye odaklanmış.

Yeni iPhone’un Kamerasında Ne Gibi Değişiklikler Var?

Apple’ın her yeni iPhone modeliyle biraz daha iyileştirdiği kamera performansı, bu yılki modellerin de odak noktası olacak. Akıllı telefonun formu değil işlemci performansının ve kamerasının yenilenmesi, geçtiğimiz yıl çıkan iPhone’un çektiklerinden daha iyi fotoğraflar demek oluyor.

Apple’a yakın kaynaklar, Apple’ın üç lensli iPhone kamerası üzerinde çalıştığını belirtse de Apple yüksek ihtimalle bu özelliği 2019’daki iPhone’lar ile duyuracak.

Yeni iPhone’un Altın Rengi Olacak mı?

Apple’ın geçtiğimiz yıl iPhone X için altın rengini deneyip duyurmaktan vazgeçtiği biliniyor. Bu yıl çıkacak iPhone XS modeli; altın, beyaz ve uzay grisi renkleri ile satışa sunulacak.

Kablolarda Değişiklikler Var mı?

iPhone XS’in, iPhone 5’ten beri kullanılan “lightning” bağlantısı yerine daha genel USB-C tipi bağlantı kullanması bekleniyor. Ayrıca 3.5mm kulaklık girişini iPhone’dan kaldıran ve telefon ile birlikte bir dönüştürücü sağlayan Apple’ın bu yıl dönüştürücü kabloyu da kutudan çıkartması bekleniyor. Kablosuz geleceğe bir adım daha attık diyebiliriz.

Çift SIM’li iPhone Gerçek mi Oluyor?

Apple’ın 12 Eylül 2018’de gerçekleştireceği lansmanda tanıtacağı iPhone XS modeli ile çift SIM kart özelliğini belirli bölgelerde satılacak iPhone’lara getireceği konuşuluyor. Böylece iki operatör arasında hızlı geçişler sağlanabilecek. Bu özellikten en çok uluslararası seyahatte bulunanlar ve iki telefon taşımak durumunda olanlar faydalanabilir.