Ana SayfaBizden HaberlerCEO Club’da liderler “Geleceğin Türkiye’sinde Geleceğin Bankacılığı”nı konuştu

CEO Club’da liderler “Geleceğin Türkiye’sinde Geleceğin Bankacılığı”nı konuştu

Capital ve Ekonomist dergileri öncülüğünde düzenlenen CEO Club Bankacılar Zirvesi, Türkiye’nin önde gelen bankalarının üst düzey yöneticilerini bir araya getirdi. Etkinlik kapsamında gerçekleştirilen “Geleceğin Türkiye’sinde Geleceğin Bankacılığı” temalı panelin moderatörlüğünü TEB Genel Müdürü Ümit Leblebici üstlenirken, Türkiye Bankalar Birliği (TBB) Başkanı ve Ziraat Bankası Genel Müdürü Hüseyin Aydın, Garanti Bankası Genel Müdürü Fuat Erbil, Denizbank Genel Müdürü Hakan Ateş, Akbank Genel Müdürü Hakan Binbaşgil, Citibank Genel Müdürü Serra Akçaoğlu ve Şeker Bank Genel Müdürü Halit Yıldız konuşmacı olarak yer aldı.

Capital 1

Panelin ilk bölümünde sektörün önde gelen liderleri Türk bankacılık sektörünün mevcut durumunu detaylı bir şekilde ele alırken, önümüzdeki döneme dair görüş ve beklentilerini paylaştı. Bankaların sundukları ürün ve hizmetlerdeki değişimin yanı sıra farklılaşan iş modellerini değerlendiren liderler, sektörün hedeflerine ulaşması için neler yapılması gerektiği tartıştı. Panelin ikinci turundaysa liderler, bankaları özelinde öne çıkan çalışmaları ve önümüzdeki dönemde bu çalışmaların ne yönde olacağı hakkında bilgi verdi.

Capital 3

Gerek dünya genelinde gerekse ülkemizde önemli bir değişim sürecinden geçen bankacılık sektörünün geleceği için atılacak adımların değerlendirildiği ve stratejik yol haritalarının tartışıldığı zirvede liderler, sürdürülebilir ekonomik büyüme ve toplumsal kalkınma için bankacılık sektörünün taşıdığı önemin altını çizdi.

Leblebici: “Girişimciliği geliştirmeli, yeni fikirlerin önünü açmalıyız”

Capital 2

Panelin moderatörlüğünü üstlenen TEB Genel Müdürü Ümit Leblebici ise, bankacılık sektörünün odaklanması gereken önemli bir alanın da girişimcilik olduğunun altını çizdi ve şunları söyledi: “Girişimcilik ve inovasyon önümüzdeki dönemin öne çıkacak başlıkları arasında yer alıyor çünkü ülkemizin katma değerli üretimini sağlayacak olanlar inovatif fikirleri hayata geçiren girişimciler. Bu nedenle girişimciliğin gelişmesi adına biz de bankalar olarak üzerimize düşeni yapmalıyız. Ülke genelinde girişimciliği geliştirerek yeni fikirlerin önünü açmamız gerekiyor. Sektörde birçok banka girişimciliğe odaklanıyor ve bu alanda önemli çalışmalar yapıyor. Bizim TEB olarak buradaki farkımız biraz daha erken bu alana adım atarak Girişim Bankacılığı çalışmalarımızı başlatmış olmamız. Ülkemizde çok iyi mühendisler, girişimciler, yatırımcılar var; dolayısıyla girişimcilik ekosisteminin bu bileşenlerinin yanında durmamız, onları desteklememiz gerek” diye konuştu.  Türkiye’de bankacılık sektörünün insan kaynağı açısından oldukça iyi ve donanımlı durumda olduğunu belirten Leblebici, sektörün finansal faaliyetleri dışında da topluma, kurumlara ve çalışanlara karşı sorumlu olduğunu sözlerine ekledi.

http://www.capital.com.tr/