Ana SayfaBizden HaberlerDAHA FAZLA VAKİT KALSIN SİZE VE SEVDİKLERİNİZE…

DAHA FAZLA VAKİT KALSIN SİZE VE SEVDİKLERİNİZE…

“Dijital Bankacılık”ı uzun zamandır konuşuyoruz. “Öyle bir zaman gelecek ki tüm işlemler artık dijital ortamda yapılacak” sözünün, bankacılık sektörü başta olmak üzere hayatın her alanında egemen olacağını dile getiriyoruz. Her sektör gibi finans sektörünün de yaşanan dijital dönüşüm sürecine bağlı olarak teknolojiyle entegre bir çalışma sistemini benimsemesi gerektiğine inanıyoruz.

Öte yandan günümüz şartlarını da gözden geçirmekte fayda var: Fiziki olarak bu kadar şube ne olacak? Bankacılık sistemimiz özellikle para transferi konusunda dünya standartlarının üzerinde ancak dokümantasyon konusunda zaman kaybettiğimiz aşikar.

Yurtdışındaki uygulamaları görüyoruz, takip ediyoruz ama bu uygulamaların doğrudan Türkiye’de uygulanması da doğru bir yaklaşım değil. Yerel ihtiyaçlar gözetilmeli ve bu doğrultuda ortaya çıkan uygulamalar da desteklenmeli. “Otorite” denetleyici olmalı, kısıtlayıcı olmamalı. Bizim kendi teknolojimizi geliştirmemiz şart. IT ve ödeme sistemi olarak Türk bankacılık sistemi çok ileride. Bunu da avantaja çevirmeliyiz.

Şunu rahatlıkla söyleyebilirim; bir ara dönem yaşayacağız ve bu dönem de çoktan başladı. Fiziki şube ile dijital şube birleşecek, şubeler daha pratik hale gelecek.

Yeni Nesil Anlayış

Biz TEB olarak, müşterilerimizin her kanaldan bankacılık hizmetlerine daha rahat ulaşmasını sağlamak amacıyla teknolojiyi yakından takip ediyoruz. Bu hedefimizde de ciddi bir yol kat ettik, canla başla çalışmaya devam ediyoruz.

Gelişen teknolojiyi operasyon süreçlerimizde kullanırken “müşteri odaklı” anlayışımızla bankacılık iş modellerimizi ve hizmet kanallarımızı geliştiriyoruz. Hizmetlerimizi daha pratik hale getirirken bankamızın operasyonel verimliliğini de artırıyoruz. Bu anlayışla dijital ve fiziki şubeyi birleştirdiğimiz yeni bir şube konsepti olan TEB Pratik Şube üzerinde çalışıyor, yarını bugün yapan “pratik bankacılık” modelini hayata geçiriyoruz.

Türk mühendislerin geliştirdiği makineler ile yeni nesil bir anlayışın doğuşuna öncülük etmenin gururunu yaşıyoruz.

Yurtdışından yazılım ve donanım almadan tamamen yerli üretime dayanan, üstelik tüm bankacılık hizmetlerini sağlayan TEB Pratik Makineler, bankamızın kendi bilgi işlem ve operasyon departmanları ile Ar-Ge’deki mühendis kadromuz tarafından geliştirildi. Denizli ve İstanbul’da pilot uygulamasını başlattığımız TEB Pratik Şubeleri’ni Türkiye genelinde yaygınlaştırmayı hedefliyoruz.

TEB Pratik Şube’de para çekme, yatırma, kredi kartı teslimi gibi fiziksel alışveriş gerektiren işlemlerin yanı sıra ıslak imzanın zorunlu olduğu konut kredisi kullanımı gibi işlemler de yapılabilecek. Fiziki dokümanların ortadan kalktığı ve tüm dokümantasyonun cihaz üzerinden dijital olarak onaylandığı TEB Pratik Şube sayesinde operasyonel verimlilik de sağlanacak.

Türkiye’nin Dört Bir Yanına, Geleceğin Bankacılık Modelini Taşıyacağız

İddialıyız; “TEB Pratik Şube”, geleceğin bankacılık modeli. Hedefimiz çok açık ve net: Dijital ve fiziki şubeyi birleştiren yeni şube konsepti “TEB Pratik Şube” ile Türkiye’nin dört bir yanındaki banka şubelerine, geleceğin bankacılık modelini taşımak.

Size daha fazla zaman kalsın diye…

Sevdiklerinizle daha fazla zaman geçirin diye…

TEB Genel Müdürü Ümit Leblebici