Ana Sayfaİş DünyasıDaha “Verimli” Bir İş Hayatı İçin En Popüler Mobil Uygulamalar (Aplikasyonlar)

Daha “Verimli” Bir İş Hayatı İçin En Popüler Mobil Uygulamalar (Aplikasyonlar)

Teknoloji iş hayatında da yardımımıza koşuyor, “verimlilik” artıran popüler uygulamalar/ aplikasyonlar hayatımızı kolaylaştırıyor. Siz hangisini ya da hangilerini kullanıyorsunuz?

Yaz tatili bitti, işinizin başına döndünüz ama işler dağ gibi birikti! O zaman teknoloji her zaman imdadımıza yetişir! İş hayatında “verimlilik”i artıran uygulamaları/ aplikasyonları kullanarak iş yükünüzü azaltabilirsiniz. Bu uygulamalar arasında birkaç tane de hayatınızı kolaylaştıracak uygulamaları/ aplikasyonları göreceksiniz. Böylelikle kendinize ayıracağınız zaman da artacak! İşte en popüler uygulamalar…

Evernote
Eminiz ki “Evernote”u biliyorsunuz ama duymayanlar için hemen bir açıklama yapalım. Evernote, kullanıcıların yazdıkları notları bulutta saklıyor; akıllı telefon, tablet ve bilgisayarlardan erişim imkanı sağlıyor. Notlarınıza da ses, video ve görüntü ekleyebilirsiniz. Bu uygulamayı takviminizle senkronize etmeniz de mümkün.

CamScanner 
“Dosya aktarımı”nda yardımcınız. CamScanner, fotoğrafını çektiğiniz belgenin sınırlarını otomatik olarak algılayabilen bir uygulama. Dokümanlarınızı kolayca düzenleyebilirsiniz. İstediğiniz formatta kaydedin ve karşı tarafa aktarın.

Mint
Banka hesaplarını, kredi kartlarını ve hareketlerini tek bir uygulamada bir araya getiriyor. Finans uygulamalarından biri. Kullanıcılarına kolaylık sağlamayı amaçlayan Mint, tüm finansal hareketlerinizi tek bir uygulamayla yönetmenizi sağlıyor. Gelir/gider yönetimi yapmak da mümkün.

Todoist
“Hayatı düzenle, ardından tadını çıkar” mottosu ile yola çıkan bir uygulama. Mac kullanıcısı değilseniz kullanabilirsiniz ki asla zor değil. Tek bir yerde her şeyin takibinde olmanızı ve işleri halletmenizi sağlıyor. Temiz arayüzü ile de dikkat çekici. Projelerinizi güncelleyin, bir sonraki haftanın işlerini planlayın.

Last Pass
Şifrelerinizi güvenli bir şekilde platformda saklamanızı sağlayan bir uygulama. Şifrelerini hatırlamakta zorlananlar için! Last Pass ile güvenli şifreler oluşturabilirsiniz. Hayatınızı kolaylaştıracağı kesin.

Slack

Şirket içindeki grup iletişimini kanallar üzerinden yönetebileceğiniz, belgeler paylaşabileceğiniz, görüntülü arama yapabileceğiniz yardımcı bir aplikasyon. Tüm konuşmalarınızın kaydını tutabilirsiniz. Kim, ne zaman, ne söylemiş? Elinizin altında.  Google Drive, Trello, Dropbox, Box, GitHub gibi çok sayıda üçüncü taraf hizmetle de entegre olabilen bu uygulamanın ücretli ve ücretsiz olmak üzere iki versiyonu bulunmakta.  Slack’i web ortamında da IOS ve Android tabanlı cihazlarda da kullanabilirsiniz.

Airtable
Bir bakıma “excel”in online hali. Tablolar oluşturun ya da bu tabloları gerektiği zaman veritabanı olarak kullanın. Ekipler için de faydalı bir uygulama. Airtable; editoryal takvim, ürün tanıtımları ve müşteri ilişkileri yönetimi gibi çeşitli şablonlarla birlikte kullanıcılara sunulan bir aplikasyon. Karmaşık projeler üzerinde işbirliği yapmak ve bu projeleri düzenlemek için…

G Suite
Belge, sunum ve elektronik tablolar oluştururken Google’ın yardımcı uygulamalarından yararlanmak mümkün. Belgelerinizi başkalarıyla paylaşın, istediğiniz her ortamdan belgelerinizin üzerinde çalışın. G Suite sayesinde “gmail arayüzü”nü kullanarak işletme e-postanızı da yönetmeniz mümkün. Ekip üyeleriyle işbirliği yapmak veya bir doküman hakkında onların da yorumlarını almak isteyenler, Google Dokümanlar’ı kullanabilir.

Google Keep
Android geliştiricisi olan Google’ın not alma uygulamalarından. Metinlerden fotoğraflara, not almayı kolaylaştıran Google Keep, hareket halindeyken de sesli not alarak konuşabilmeyi ve uygulama sesini otomatik olarak yazıya dönüştürmeyi mümkün kılıyor.  Dijital yapışkan notlar olarak düzenlenen “notlar”ın her birine ayrı ayrı hatırlatıcılar ekleyebilirsiniz. Diğer kullanıcıları (e-posta yoluyla) notlar üzerinde birlikte çalışmaya davet edebilirsiniz. Notlar etiketlerle düzenlenebiliyor ve doğrudan Google Dokümanlar’a da kopyalanabiliyor.

Asana
Ekipler için ideal olan popüler verimlilik yazılımı Asana, iş takibi yapılmasını sağlıyor. Bir işletmedeki her çalışanın projelerini ve çalışmalarını yönetmesine yardımcı olabilecek bir aplikasyon. Eğer yönetici veya işletme sahibi iseniz, çalışanlarınıza görevler atamak ve güncelleme talep etmek için de bu uygulamayı kullanabilirsiniz.

1Password

Birden fazla web sitesindeki şifrelerinizi yönetmek, oturum açmak için 1Password’ü kullanabilirsiniz. 1Password, favori sitelerinize güvenli giriş yapmanızı sağlayan bir uygulama. Cihazlarınız arasında güvenli bir şekilde senkronize oluyor, bilgilerinizi şifreliyor.

Things
Özellikle Mac kullanıcıları için oluşturulmuş kişisel verimlilik yazılımı Things; iPhone, iPad ve saatiniz ile de çalışıyor. Projeler oluşturmak, görevler/ etiketler eklemek, çalışmalarınızı sınıflandırmak için kullanabilirsiniz. Things ile bir sonraki haftayı da planlayabilirsiniz.

Wunderlist
Liste yapmayı ve daha sonra da oluşturduğunuz listeleri kontrol etmeyi seviyor musunuz? Wunderlist o zaman aradığınız uygulama! Akıllı telefon, bilgisayar ve tablet gibi cihazlar arasında senkronize olabiliyor. Temelde çeşitli zamanlamalara göre görevler oluşturulmasını sağlayan Wunderlist, ayrıca bunlara not, bağlantı ve alt görevler de ekleyebileceğiniz bir aplikasyon.

Adiós

Gmail için gelen e-postaları belirlenen zamanlara kadar gizleyen, ücretsiz bir araç (tool). Gelen kutunuza hangi saatte ve hangi sıklıkla bakacağınıza karar vermenizi sağlayan Adiós,  öneriler arasında e-postaları yanıtlamak için (07.00-13.00 ve 17.00 olmak üzere) üç seçenek sunuyor. E-postalarınıza erişiminiz kolaylaşıyor; yalnızca gelen kutusundaki Adiós Stashed Emails klasörünü aramanız yeterli.

Notes
Apple kullanıcıları için. Ekstra bir uygulama aramalarına gerek yok; iPhone, iPad ya da MacOs’a yüklü olan Notlar uygulaması kullanılabilir. Cihazlar arasında zaten birbirine tanımlı olan notlarınız otomatik olarak güncellenir. Yalnızca IOS ve Mac cihazlarda çalıştığını hatırlatalım. Metin üzerinde oynayamıyorsunuz, to do list özelliği de yok.

Toodledo
Verimliliğinizi artırmak ve hayatınızı düzenlemek için bir araç seti. Uzun notlar yazmak, özel listeler yapmak, yapılandırılmış ana hatlar oluşturmak ve alışkanlıklarınızı izlemek için bolca yer sağlayan Toodledo; arkadaşlarınızla, ailenizle veya iş arkadaşlarınızla ortak çalışabilmenizi sağlıyor. Verilerinizi saklayıp cihazlarınızla senkronize etmeniz mümkün.

Zenkit
Proje yönetimi, çalışanlar arası iş bölümü, müşteri iletişimi yönetimi, üretim planlama, organizasyon planlama, personel planlama gibi birçok alanda hızlı çözümler sunuyor. En başarılı planlama uygulamalarından biri. Satış, insan kaynakları, CRM, ERP gibi birçok alanda iş optimizasyonu sağlamaya yardımcı… Excel, Google Drive, Gmail, Slack, Wunderlist, Trello gibi birçok uygulamayla da entegre olarak çalışabilen Zenkit, işletmelerin ihtiyaçlarına özel kişiselleştirilmiş çözümler de sunmakta.

Trello
İş planlaması ve görev takibi konularında sistematik çözümler sunan Trello, en başarılı görev takip uygulamalarından. Projenizi hazırlayıp proje ekibini davet ederek tüm süreci online olarak takip edebilirsiniz. Kickstarter, National Geographic, Google gibi global referanslara sahip. Hem panoları hem listeleri hem de kartlarıyla iş takibini eğlenceli hale getirmek mümkün. Tüm cihazlarla senkronize edilebiliyor. IT, analitik raporlama, satış ve destek gibi alanlardaki iş süreçlerini optimize etmek için…

Bear
Apple marka cihazlar için yapılmış not alma uygulamalarından. Temaları ve tipografileri kendisi ayarlamayı sevenlere… Notlarınızı optimize etmek için çok çeşitli düzenleme araçlarını kullanabilir, herhangi bir nota hızlı bir şekilde tekrar not ekleyebilir, herhangi bir notu belirli bir etiketle etiketleyebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Metinlerinize görseller ve linkler de ekleyebilirsiniz.

Wrike
Proje yönetimi, ekip çalışması ve planlama organizasyonları için güçlü bulut çözümleri sunuyor. Farklı görevlere harcadığınız zamanı hesaplamak; günlük, haftalık, aylık ve yıllık takviminizi programlamak, diğer çalışanlar ile görev dağılımı yapmak için. Wrike, karmaşık projeleri tüm ekip üyeleri için basitleştiriyor. Özelleştirilmiş raporlar, iş yükü yönetimi, etkileşimli Gantt grafiği, gerçek zamanlı haber akışı gibi özellikleriyle de iş verimliliğini artırıyor.