Ana SayfaBizden HaberlerDünya Saati Kampanyası

Dünya Saati Kampanyası

Küresel İklim Değişikliği” 21. Yüzyılda dünyamızı geleceğini ilgilendiren; insanlığı kaygılandıran önemli sorunlardan biridir.

Günümüzde insan nüfusunun yüksek artışı, petrol ve kömür kullanımının yüksek oluşu,  ormanların hızla azalması ve ozon tabakasının incelmesi sebebiyle metan, karbondioksit gibi gazların atmosferdeki yoğunluğu artmakta ve sera etkisi yaratmaktadır.  Işınların bir kısmı, sera etkisi sebebiyle atmosfer dışına çıkamamaktadır. Atmosferden dışarı çıkmadığı için yerküre ile atmosfer arasında sıkışıp kalan bu ışınlar yeryüzünün sıcaklığını artırmaktadır. İşte “Küresel İklim Değişikliği“ne neden olan olaylar zinciri budur.

Küresel iklim değişikliği uzak geleceğin problemi olmaktan çıkmış ve ülkemizin geleceğini etkileyecek önemli sorunlardan biri halini almıştır. Su kaynaklarını, ormanları, tarım alanlarını ve tüm doğal zenginliği korumak için hem kurumlara hem de bireylere her zamankinden daha fazla sorumluluk düşmektedir.

dunya-saati-kampanyasi-24027 MART CUMARTESİ AKŞAMI IŞIKLARIMIZI KAPATIYORUZ!

Dünyada 31 Mart 2007’de küresel iklim değişimine dikkatleri çekmek için WWF Avustralya’nın girişimiyle Sydney’de başlayan ışıkları kapatma eylemi bugün küresel bir eylem haline geldi. Türkiye’de de geçen yıl TEB’in de aralarında bulunduğu birçok kurum ve binlerce birey bu harekete destek oldular.

ISO 14001-Çevre Yönetim Sistemi belgesi almaya hak kazanan ilk mevduat bankası olarak 27 Mart Cumartesi akşamı, Fındıklı ve Ümraniye Genel Müdürlük Binalarımız ile şubelerimizin güvenlik harici aydınlatmalarını 1 saatliğine kapatarak WWF-Earth Hour 2010 (Dünya Saati 2010) kampanyasına destek veriyoruz.

Sizleri de 27 Mart Cumartesi günü 20:30-21:30 saatleri arasında gerçekleşecek olan “Earth Hour” (Dünya Saati 2010) hareketini desteklemeye çağırıyoruz.

Bir saatine eviniz, ofisiniz, binanız kararsın ama gezegenimizin geleceği aydınlansın….

Kampanya hakkında bilgi almak için tıklayınız.

İlke Erdener
Marka Yonetimi Yönetmeni