Ana SayfaBizden HaberlerDünya`dan Sıra Dışı ve Kişiye Özel İndirim Uygulamaları

Dünya`dan Sıra Dışı ve Kişiye Özel İndirim Uygulamaları

Hızla artan rekabet ile birlikte yeni müşteri kazanımı kadar mevcut müşterilerin korunması da son derece önemli. Hangi sektörde olursak olalım müşterilerimizin bizi hatırlamaları ve tercih etmeleri için onlara bizi rakiplerimizden ayıracak, sıra dışı deneyimler yaşatacak, yeni uygulamalar, sürprizler, benzersiz deneyimler yaşatmalıyız. Peki nasıl yapabiliriz? İşte onlardan bazıları;

1-    Food Lion marketler zincirinde müşteriler hiç kullanmadıkları kadar çok kupon kullanıyorlar. Marketlerin içerisine yerleştirilen kiosklar sayesinde müşteriler kendilerine uygun indirimlerden faydalanabiliyorlar. Sistem şu şekilde işliyor; müşterinin girişteki kioska market kartını okutması ile birlikte müşterinin alışveriş geçmişi taranıyor ve tercihlerine uygun, ona özel olan indirim kuponları sunuluyor.

2-    İngiliz çiçekçi Interflora, Kasım ayında, Twitter üzerinden müşterilerin o günkü durumlarını takip ederek, morali bozuk olanlara ücretsiz çiçek gönderdiği bir kampanya gerçekleştirmiş.

3-    İspanya’da Spainair uçuş şirketi, Yılbaşı’nda yolcularına hoş bir sürpriz yapmış. Bugün Spainair’ı kullanan yolcular, bavullarını almaya gittiklerinde, bavulları ile beraber Spainair’in kendilerine aldığı kişiye özel hediyeleri de bulmuşlar.

4-    Yeni Zellanda’daki Botany Town Center adlı market açılış gününü oldukça ilginç kutlamış. Bugün alışverişe gelen müşteriler, etraftaki fotoğrafçılar tarafından fotoğraflandıklarında, ellerindeki ürünü ücretsiz olarak alabiliyorlar.

Murat Aydıner
TEB Grup İnovasyon Yönetici Yardımcısı