Ana SayfaBizden HaberlerDÜNYANIN EN ÇOK BAŞVURU ALAN LİDERLİK ZİRVESİ, 29 KASIM’DA İSTANBUL’DA GERÇEKLEŞECEK.

DÜNYANIN EN ÇOK BAŞVURU ALAN LİDERLİK ZİRVESİ, 29 KASIM’DA İSTANBUL’DA GERÇEKLEŞECEK.

Sosyal bilinçli liderleri keşfetmek ve yetiştirmek vizyonuyla kurulmuş olan Young Guru Academy tarafından bu yıl yedincisi düzenlenen       “YGA Zirvesi”, 29 Kasım Cumartesi günü Lütfi Kırdar Uluslararası Kongre ve Sergi Sarayı’nda gerçekleşecek.

50.000’den fazla başvuru arasından seçilerek YGA Zirvesi’ne katılmaya hak kazanan geleceğin 2.000 sosyal bilinçli lider adayı, bu yıl da günümüz liderlerinin başarı hikayelerinden beslenerek vizyonlarını geliştirme imkanı bulacak.

Geleceğin sosyal bilinçli lider adaylarını keşfederek kabiliyetlerini sahada sorumluluk alarak geliştirmelerini sağlayan YGA Liderlik Okulu’nun ilk basamağı olan YGA Zirvesi’nin yedincisi, bu yıl 29 Kasım Cumartesi günü İstanbul Lütfi Kırdar Uluslararası Kongre ve Sergi Sarayı’nda gerçekleşecek. 175 farklı üniversitede okuyan 50.000’den fazla üniversite öğrencisinin başvurduğu organizasyona katılmaya hak kazanan 2.000 lider adayı, yeni yüzyılın liderlik anlayışını günümüzün değerli liderlerinden dinleme fırsatı bulacak.

2000 yılından bu yana, vicdani zekası yüksek lider adaylarını keşfederek potansiyellerinin ortaya çıkmasına katkıda bulunan YGA, söz konusu zirveye katılan 2.000 üniversite öğrencisi tarafından, organizasyon sonrasında doldurulan formları değerlendirecek ve liderlik potansiyeline sahip olan 1.000 öğrenci ile yüzyüze mülakatlar gerçekleştirecek. Liderlik Okulu seçmelerinin son aşaması olan bu mülakatlar sonucunda; 250 üniversite öğrencisi, liderlik kabiliyetlerini sahada geliştirme fırsatı bulacakları YGA Liderlik Okulu’na katılmaya hak kazanacak. Lider keşif sürecini başarıyla tamamlayan üniversite öğrencileri, programın ilk iki yılında, Türkiye’deki 45 ilde kurulan 120 YGA Liderlik Atölyesi’nde her hafta geleceğin sosyal sorumlu liderlerini geliştirmek için gönüllü olarak çalışarak kendilerini geliştirecekler.

Liderlik Okulu seçmelerinde büyük öneme sahip olan YGA Zirvesi’ne katılarak sorumlu lider olma yolundaki tecrübelerini geleceğin liderleri ile paylaşacak konuşmacılar arasında bu yıl da çok uluslu firmaların dünya başkanları, genel müdürleri ve bilim insanları yer alıyor. 2014 YGA Liderlik Zirvesi’nde konuşmacı olacak isimler: TEB Genel Müdürü Ümit Leblebici, Arçelik Genel Müdürü Levent Çakıroğlu, Harvard & MIT & Özyeğin Üniversitesi Öğretim Görevlisi Prof. Dr. Mehmet Toner, Türkiye İhracatçılar Meclisi Başkanı Mehmet Büyükekşi, Evyap Yönetim Kurulu Başkan Vekili Cem Kozlu, Yapı Kredi Bankası Genel Müdür Yardımcısı Cihangir Kavuncu, LCW Yönetim Kurulu Başkanı Vahap Küçük ve Turkcell Genel Müdür Yardımcısı Yiğit Kulabaş.

YGA Hakkında Ne Söylediler?

Turkcell CEO, Süreyya Ciliv:

“ Geleceğe YGA’lı gençler yön verecek ”

Harvard & MIT & Özyeğin Üniversitesi  Bilim Adamı, Mehmet Toner:

“Gençlerin önünü açan YGA Vakfı’nın gönüllüsü olmaktan büyük onur duyuyorum.”

Coca-Cola International President, Ahmet C. Bozer:

“YGA’lılar Türkiye’yi ve dünyayı, tahminlerimizin çok ötesinde iyi yerlere götürecekler”

FIBA Holding YKB, Hüsnü Özyeğin:

“YGA; dünyada eşi benzeri olmayan harika bir liderlik okulu”

YGA Kurucusu & YK Başkanı, Sinan Yaman:

“Balık vermeyin, balık tutmayı da öğretmeyin”

Dünyada 2 çeşit STK var: Günü kurtarmak için balık verenler ya da bir kişiyi kurtarmak için balık tutmayı öğretenler. YGA dünyada yeni bir oluşuma, üçüncü gruba öncülük ediyor: Geleceği kurtarmak için sosyal bilinçli lider yetiştirmek. YGA, bu yeni öncü liderlerin, liderlik kabiliyetlerini; karar verirken ve sorumluluk alırken, sahada – hayatın içinde geliştirmelerine fırsat veriyor.”

Young Guru Academy (YGA) Hakkında

YGA 2000 yılında Türkiye’de kurulan uluslararası bir sivil toplum örgütüdür.

YGA Liderlik Programı, Lütfi Kırdar Kongre Sarayı’nda gerçekleşen YGA Zirvesiyle başlar. Zirveye, her yıl YGA’ya internet üzerinden başvuran 50 bin aday arasından seçilen 2 bin üniversite öğrencisi katılır. Adayların zirve sonrası doldurdukları başvuru formları, çokuluslu firmaların üst düzey yöneticilerinden oluşan YGA Danışma Kurulu tarafından dikkatle incelenir. Seçilen 750 lider adayıyla İstanbul, Ankara, İzmir, Bursa ve Adana’daki YGA Bölge Merkezlerinde mülakatlar yapılır. 4 aşamalı mülakat sonucunda, YGA liderlik atölyelerinde görev alacak 250 YGA’lı lider keşfedilir ve yetiştirilir. 45 ildeki dezavantajlı ortaöğretim okullarında kurulan 150 YGA liderlik atölyesinde, YGA’lılar, her hafta geleceğin sosyal bilinçli liderlerini yetiştirmek için gönüllü görev alır.

Harvard‘ın “Global Partner” ı olduğu programdan her yıl, 100 bin ilköğretim öğrencisi arasından seçilen 5 bin yıldız mezun olur.

YGA Uluslararası Liderlik Okulu, çokuluslu firmaların dünya başkanlarının, yönetim kurulu üyelerinin, bilimadamı, sanatçı ve akademisyenlerin sosyal bilinçli lider olma yolunda tecrübelerini katılımcılarla paylaştığı yoğun bir eğitim programıdır. Liderlik Okulunu üstün başarıyla tamamlayanlar; New York, Washington ve Research Triangle’da gerçekleştirilen 2 haftalık YGA Amerika Liderlik Kampı’na katılma hakkı kazanır. YGA’lı liderler, Liderlik Programında Güler Sabancı, Hüsnü Özyeğin, İlber Ortaylı, İzzet Garih, Bill Drayton, Ahmet Bozer, Ali Koç, Süreyya Ciliv, Çetin Yüceuluğ, Norbert Klein, Ümran Beba, Conor Pierce gibi 300’e yakın değerli YGA konuşmacısının başarı hikayeleri ile beslenip, vizyonlarını genişletirler.

Lider Yetiştirme Programını başarıyla tamamlayan YGA’lılar, liderlik becerilerini; daha iyi bir dünya için birlikte kurdukları hayalleri sosyal sorumluluk projelerine dönüştürüp hayata geçirirken geliştirirler.Nobel Barış Ödülü’ne aday gösterilen Bill Drayton, en başarılı uluslararası sivil toplum örgütlerini davet ettiği toplantıda, YGA’yı şöyle tanıttı: “ Pek çok liderlik programına katıldım, dünyanın farklı ülkelerinde sivil toplum örgütleri ve projeleriyle tanıştım. Hayatımda ilk defa gençlerin liderlik kabiliyetlerinin, kendi ürettikleri sosyal sorumluk projelerini hayata geçirirken geliştirdiklerini görüyorum. YGA’nın sıradışı liderlik programı bu yüzden beni çok etkiledi. “YGA’lı liderlerin ürettiği ve hayata geçirdiği sosyal sorumluluk projelerinden bazıları: Engelli uygulamaları dalında GSMA’de dünya birisincisi olan Hayal Ortağım , Anadolu Liderlerini Keşfediyor, Oku Düşün Paylaş, Hayal Okulu.

YGA Amerika Liderlik Kampının ardından hayat boyu devam edecek Lider Gelişim Programı başlar. Program kapsamında YGA mezunları ayda bir Türkiye’nin farklı şehirlerinde Lider Koçluğu seanslarında bir araya gelirler. Liderlik Atölyesinde, kendi ürettikleri projelere danışmanlık verirler. YGA’nın tüm projeleri Microsoft, Turkcell,, TAV, FİBA, Arçelik, Yapı Kredi gibi 50 stratejik iş ortağının destekleri ve YGA gönüllülerinin zamanlarını, enerjilerini, bilgilerini vakfetmeleriyle hayata geçmektedir.

yazı-ici

yazi-ici-2