Ana SayfaBizden HaberlerEfsane raket İstanbul’da… Monica Seles ile “Girişimcilikte servis sırası kadında”

Efsane raket İstanbul’da… Monica Seles ile “Girişimcilikte servis sırası kadında”

Tenisin Türkiye’deki 1 numaralı destekçisi olmak için çalışan Türk Ekonomi Bankası (TEB), Capital ve Ekonomist Dergileri’nin işbirliğiyle düzenlediği girişimcilik konferansında sıra dışı başarı hikâyesiyle efsane raket Monica Seles’i ağırladı

 

Türk Ekonomi Bankası (TEB), Capital ve Ekonomist Dergileri’nin işbirliğiyle düzenlenen “Girişimcilikte Servis Sırası Kadında” konulu konferans tenis tarihinin efsane ismi Monica Seles’in katılımıyla gerçekleştirildi.

Konferans kapsamında gerçekleştirilen panelde; Simit Sarayı İcra Kurulu Başkanı Abdullah Kavukçu, Çelebi Havacılık Holding CEO’su Canan Çelebioğlu, Trendyol Kurucu ve CEO’su Demet Mutlu, Big Chef’s Kurucu Ortak ve CEO’su Gamze Cizreli, Alarko Holding Yönetim Kurulu Üyesi Leyla Alaton ve TEB Genel Müdürü Ümit Leblebici konuşmacı olarak yer aldı.

Konferansta henüz 16 yaşındayken Fransa Açık’ın “en genç şampiyonu” unvanı alan ve 20 yaşını doldurmadan elde ettiği 8 Grand Slam ile 1991 ve 1992 yıllarında dünyanın 1 numarası olan efsane tenisçi Monica Seles, ilham verici hikayesini anlatarak, iş dünyasındaki rekabet ile spordaki rekabet arasındaki benzerliğe değindi.

Seles: “Tenis, kendi markanızı yaratabileceğiniz bir girişimciliktir”

TEB BNP Paribas İstanbul Cup kapsamında İstanbul’da bulunan Monica Seles konferansta yaptığı konuşmaya TEB’e servis sırasını kadınlara verdiği için teşekkür ederek başladı. Seles, dinleyicilere çok küçük yaşta başladığı profesyonel tenis hayatına dair deneyimlerini aktardı. Profesyonel sporcu olmanın kişiyi doğrudan girişimci yaptığına değinen Seles, “Profesyonel olarak tenisle uğraştığınızda kendi markanızı yaratarak girişimci de oluyorsunuz. Kendinizi bir ürün olarak değerlendirerek kendi markanızı yönetmelisiniz” dedi.

Tenisten emekli olduktan sonra mesleki anlamda dönüşümünü kendisinin tasarladığını belirten Seles, “Tenisi bıraktıktan sonra hayatıma artık tenisin kurallarıyla devam etmek istemediğimi anladım. Beni daha fazla zorlayacak şeylere ihtiyaç duyuyordum ve tenise karşı borçlu olduğumu hissediyordum. Profesyonel birikimimi spor, beslenme alanına nasıl aktarabilirim diye düşündüm. Beslenme çalışmaları yaparak kitap yazmaya başladım. Anladım ki yazmak benim için bir tutku ve bu sayede insanlara birikimlerimi aktarmak istiyorum” dedi.

Leblebici: “Tenis ve girişimcilik Türkiye’nin geleceğine yaptığımız bir yatırım”

TEB Genel Müdürü Ümit Leblebici ise “Ülkemizin “geleceğine yatırım” olarak gördüğümüz tenis ve girişimcilik bizim TEB olarak büyük heyecan duyduğumuz, üzerine yoğunlaştığımız iki konu” dedi.

Leblebici şunları kaydetti; “Girişim ve girişimcilik banka olarak yaklaşık 2 yıldan bu yana üstüne gittiğimiz bir konu. Geçtiğimiz yıl sadece finans değil Danışman Banka anlayışımızla sunduğumuz finansal olmayan hizmetleri de kapsayan Türkiye’nin en kapsamlı girişim bankacılığını kurduk. Bununla birlikte ortağımız BNP Paribas, bugün dünyanın en köklü ve 1 numaralı tenis destekçisi konumunda. Ortağımızın bu alandaki 40 yılı aşan tecrübesini kullanarak tenisin ülkemizde gelişimi için çalışıyoruz.  Tenisi daha popüler hale getirmek için bu haftasonu yarı final ve final maçlarının oynanacağı TEB BNP Paribas İstanbul Cup’a ismimizi verdik. Bugün bu kapsamda da turnuvanın onur konuğu olarak Monica Seles bizimle birlikte. Böylesine önemli bir ismi TEB’in davetlisi olarak İstanbul’da ağırlamaktan mutluluk duyuyoruz.”

Koza World of Sports’ta TEB misafirleri ile birlikte TEB BNP Paribas İstanbul Cup’ın bu haftasonu oynanacak yarı final ve final maçlarını izleyecek olan Monica Seles, pazar günü gerçekleştirilecek olan TEB BNP Paribas İstabul Cup kupa törenine de katılacak.

 

GOK_7596