Ana SayfaBizden HaberlerEleştirmenler pek sevmese de izleyici Suicide Squad’ı sevdi

Eleştirmenler pek sevmese de izleyici Suicide Squad’ı sevdi

Türkiye’de de gösterimde olan Suicide Squad, tüm zamanların Ağustos ayı açılış rekorunu kıran ve geçen ayın son haftasına dek 572 milyon dolar hasılat eden bir bilim kurgu-aksiyon filmi. John Ostrander’in çizgi romanından sinemaya uyarlanan Suicide Squad’ı hala seyretmeyenler önce bu yazıyı okumalı! Meraklısı için de ilginç detaylar var

12 Ağustos’ta gösterime girdi, tüm dünyada ilk sıraya yükseldi. “Kötü kahramanlar”ın resmi geçidi Suicide Squad’dan söz ediyoruz. Vizyondaki ikinci hafta sonunda bile gişe rakamları listesinde başı çeken bu bilim kurgu-aksiyon-macera filmini şimdiye dek yaklaşık 120 bin biletli seyirci izledi, film 572 milyon dolar hasılat elde etti.

‘İNTİHAR TİMİ’ ÖYLE YA DA BÖYLE KAYBEDER (Mİ?)

Meraklıları bilir ama henüz seyretmeyenler için kısaca konusunu özetleyelim. Suicide Squad, John Ostrander’in çizgi romanından sinemaya uyarlandı. Adeta bir “kötüler partisi”: Jared Leto’nun hayat verdiği Joker, Will Smith’in canlandırdığı Deadshot, Rick Flagg’ı oynayan Joel Kinnaman, güzel ve çılgın Harley Quinn’e çok yakışan Margot Robbie, Captain Bloomberg (Jai Courtney), Enchantress (Cara Delevingne), Katana (Karen Fukuhara), Killer Corc (Adewele Akinnuoye-Agbaje), El Diablo (Jay Hernandez), Slipknot (Adam Beach) ve Batman (Ben Affleck)… DC Comics’in kötüleri ilk kez bu denli kendilerini gösteriyor. Derin devletin temsilcisi Amanda Waller’ı, Viola Davis canlandırıyor. Yönetmen ise David Ayer.

Bu yıl 25 Mart’ta gösterime giren Batman v Superman: Dawn of Justice’ın Suicide Squad ile direkt bir bağlantısı yok ama bu filmdeki olayların sonrasında geçiyor Suicide Squad… Şimdi ise hapisteki süper güçlere sahip ‘kötü’ler, devletin emriyle en güçlü silahlarla donatılıyor. Onlardan istenen şey, gizemli bir suç örgütünü yok etmeleri. Peki Suicide Squad yani İntihar Timi, başarılı olmalarından ziyade tescilli suçları nedeniyle öyle ya da böyle kaybedecekleri bir göreve çıktıklarını fark ettiklerinde ne yapacak? İşte bundan sonrasını izlemek size kalıyor.

YENİ GÖRÜNTÜSÜYLE JOKER

Beyazperdenin en sevilen ‘kötü’ karakterlerinden Joker, Suicide Squad’da Jared Leto ile hayat buluyor… Rol önce Ryan Gosling’e teklif edilmiş ama Gosling’in kabul etmemesi üzerine Joker kostümü Jared Leto’da kalmış.

3
Joker rolünde Jared Leto var.

Cesar Romero, Jack Nicholson, tabii ki bir efsane olan ve genç yaşta hayatını kaybeden Heath Ledger’ın canlandırdığı Joker, bu filmde görüntü olarak biraz farklı. Üstelik diğerleri arasında en kısa boylusu. Ama kötülük mü? Tabii ki yine çok kötü! Joker’in filmde çok az göründüğü yönünde eleştiriler de var, dozunda olduğunu düşünenler de… Ama kesinlikle farklı bir Joker izliyorsunuz.

Filmin oyuncularının özel hareket birliklerinden atış eğitimi aldığı biliniyor. Öyle ki filmin Deadshot’ı Will Smith, neredeyse bir sniper gibi usta olmuş! Çekimlerde 9 mm’lik bir Glock ile hedefleri tam on ikiden vuran Smith, AR-15 uzun menzilli atışlarında da sektirmemiş.

4
İngiliz top model Cara Delevingne Enchantress karakterini canlandırıyor.

ROLÜNE MEGADETH DİNLEYEREK HAZIRLANAN TOP MODEL

Yakında Luc Besson’un yeni filmi Valerian’da izleyeceğimiz İngiliz top model Cara Delevingne, Enchantress olarak karşımızda. Delevingne’ın rolüne Megadeth dinleyerek hazırlandığını ekleyelim. Timsah derisinden yapılmış bir kıyafet giyen Adewale Akinnuoye-Agbaje ise Killer Corc ile iyi bir performans sergiliyor. Ve tabii ki filmin çılgın güzeli Harley Quinn! Son yılların en çok beğenilen, güzelliğiyle de hayran kitlesini artıran Margot Robbie, Harley Quinn karakteri içinde son derece başarılı.

Kötüler cirit atıyor, karakterlerin hepsi karanlık, filmin atmosferi son derece karanlık olunca, Suicide Squad’ın setinde bir terapist olmuş çekimler boyunca! Bu kadar kötülük fazla gelmiş set ekibine de oyunculara da:)

DC Entertainment ve Warner Bros.’un ortak yapımcısı olduğu Suicide Squad, özellikle yurtdışında eleştirmenler tarafından yerden yere vurulsa da gişe hasılatı izleyicinin filmi sevdiğini gösteriyor. Ülkemizde de hala gösterimde. İzlemeyenler için iyi bir macera olduğu kesin. Dünyayı kurtarmaya devam!