Ana SayfaBizden HaberlerEn Yenilikçi KOBİ ve Girişim Bankacılığı TEB’de!

En Yenilikçi KOBİ ve Girişim Bankacılığı TEB’de!

Türk Ekonomi Bankası (TEB), bu yıl Türkiye İhracatçılar Meclisi (TİM) tarafından 4’üncüsü düzenlenen Türkiye İnovasyon Haftası kapsamında “En Yenilikçi KOBİ ve Girişim Bankacılığı Ödülü”ne layık görüldü. IFC tarafından KOBİ Bankacılığı’nda dünyaya örnek gösterilen ve Türkiye’nin en kapsamlı Girişim Bankacılığı’nı sunan TEB’in bu alanlardaki inovatif çalışmaları bir kez daha ödüllendirildi.

Mustafa Elitaş - Ümit Leblebici - Mehmet Büyükekşi

Türkiye İhracatçılar Meclisi (TİM) tarafından bu yıl ‘Sınırsız potansiyel, sınırsız inovasyon’ temasıyla düzenlenen Türkiye İnovasyon Haftası kapsamında İnovasyon Ödülleri sahiplerini buldu. Türk Ekonomi Bankası (TEB), KOBİ ve Girişim Bankacılığı alanlarındaki  ‘Danışman Banka’ anlayışıyla hayata geçirdiği çalışmalarla en yenilikçi banka seçildi.

KOBİ Bankacılığı’nda dünyaya örnek

Ekonomi Bakanı Mustafa Elitaş ve TİM Başkanı Mehmet Büyükekşi’den ödülünü alan TEB Genel Müdürü Ümit Leblebici, KOBİ ve Girişim Bankacılığı’ndaki sektörde fark yaratan çalışmalarıyla bu ödülü almaktan mutluluk duyduklarını söyledi. Leblebici şöyle devam etti: “TEB olarak, inovasyona ve katma değere dayalı ekonomiyi ülkenin geleceği olarak görüyoruz. Türkiye ekonomisi sağlam temellere dayanıyor fakat bu yeterli değil. Ekonomimizi bir sonraki seviyeye taşımamız, inovasyona ve katma değere dayalı yeni bir model geliştirmemiz gerekiyor. Bunun için ekonominin lokomotifi KOBİ’lerimize tam 10 yıldır ‘Danışman Banka’ anlayışıyla yenilikçi ürün ve hizmetler sunuyoruz. Bu kapsamda, TEB KOBİ Akademisi, TEB KOBİ Danışmanları, TEB KOBİ TV gibi sektörde fark yaratan çok sayıda projeyi hayata geçirdik. Tüm bu yenilikçi çalışmalarımızla Dünya Bankası kuruluşu IFC tarafından KOBİ Bankacılığı’nda dünyanın en iyi 3 bankasından biri olarak gösterildik”.

Yenilikçi fikirleri ekonomiye kazandırıyoruz

Türkiye’nin en kapsamlı Girişim Bankacılığı’nı başlattıklarını söyleyen Leblebici, “Ülkemizde yenilikçi iş fikirlerini ekonomiye kazandırmamız gerekiyor. Bunun için de inovatif fikirlerin önünü açmamız, girişimciliği teşvik etmemiz ve girişimcilik ekosistemini güçlendirmemiz şart. Girişim Bankacılığı ile sadece girişimcilere özel finansman desteği sağlamakla kalmıyor, onlara eğitimden danışmanlığa, networking olanaklarından yatırımcılarla buluşmalarına kadar her aşamada destek veriyoruz. Girişimcilere özel olarak İstanbul’da açtığımız TEB Girişim Evi ve TİM işbirliğiyle Anadolu’nun farklı illerinde açtığımız TİM-TEB Girişim Evleri ile inovatif iş fikrine sahip girişimcilerimize tam destek veriyoruz” dedi.

“Ekonominin lokomotifi KOBİ’lerimize ve ülkenin geleceğini inşa edeceğine inandığımız girişimcilere sağladığımız destekler sayesinde çok sayıda başarı hikayesine birlikte imza attık. Bugün burada aldığımız ödül bizlere bir kez daha gösteriyor ki; ‘doğru yoldayız’”.