Ana SayfaYaşamFiyatı, Büyük ya da Küçük Oluşu Fark Etmez! Yeni Yıl Hediyesi, Gülümsetebilmeli! İşte Öneriler

Fiyatı, Büyük ya da Küçük Oluşu Fark Etmez! Yeni Yıl Hediyesi, Gülümsetebilmeli! İşte Öneriler

Maksat yeni yıla yüzümüzde bir gülümsemeyle girmek! Küçük ama anlamlı bir hediye, o anlara eşlik edebilir. Alternatifler bu yazıda…

2017’ye veda ediyoruz, 1 Ocak 2018’e çok az bir zaman kaldı. Yeni yıl; yeni umutlar, heyecanlar, yeni başlangıçlar demek… Ve yılın bu zamanları, sevdiklerimize ‘anlamlı’ bir yeni yıl hediyesi seçmek için bolca kafa karışıklığı demek! 2018’e güzel bir başlangıç yapmak için farklı hediye alternatiflerini derledik. 7’den 70’e herkes için…

Kulaklık

Oyun oynarken yüksek kaliteli ses performansı arayan bir oyun sever mi, yoksa müzik dinlemeden çalışamayan tam bir müzik tutkunu mu? 7’den 70’e, tüm erkeklerin ‘sevebileceği’ bir hediye seçeneği, kulaklık… Piyasada farklı model ve fiyatlarda pek çok kulaklık bulmak mümkün.

Sanal Gerçeklik Gözlüğü (VR Headset) kadın, erkek, çocuk pek çok kişinin sevebileceği bir hediye alternatifi.

Sanal Gerçeklik Gözlüğü

Çok konuşuldu, bu yıl kesinlikle Sanal Gerçeklik (Virtual Reality-VR) yılı! Birçok alternatif var. Oculus Rift, Zeiss VR One, Sony PlayStation VR, VR BOX… Daha fazla bilgi sahibi olmak istiyorsanız, internetteki karşılaştırmalı hesaplardan da bilgi alabilirsiniz.

Akıllı Saatler ve Bileklikler

Giyilebilir teknoloji ürünlerinin en havalısı! Bildik teknoloji devlerinin modellerinden ünlü saat markalarının geliştirdiği tasarımlara, farklı özelliklerde pek çok ürün bulabilirsiniz. Ayrıca hediye alacağınız kişi, düzenli olarak spor yapıyor ise akıllı bileklik gibi bir hediyeye bayılacaktır, bizden söylemesi… Adımları sayar, kalori hesaplar, nabız ve tansiyonu ölçer, uyku verimliliğini takip eder. Daha ne olsun!

Parfüm

Sevmeyen var mı? Kadın ya da erkek, sevdiklerinize alabileceğiniz en pratik hediye. Üstelik ünlü kozmetik markalarının yeni modellerini de keşfedebilirsiniz. Yeni yıl, yeni bir parfüm olamaz mı?

Kişiye özel hediyelerde birçok seçenek var: Fotoğraf bastırabileceğiniz bir tişört, kupa, özel bir söz yazdırabileceğiniz cüzdan…

Kişiye Özel

İster tişörte bastırın, ister bir kupaya, ister ahşap bir panoya! Sevdiklerinizle fotoğraflarınızın olduğu herhangi bir eşya, obje ya da aksesuar, gülümseme garantili. Özel bir yazı da yazdırabilirsiniz.

Uçak Bileti

Nereye? Sevdiklerinize neden bir sürpriz yapmıyorsunuz? Vizeyle uğraşmak istemeyenler için vizesiz gidilecek birçok yurtdışı alternatifi olduğunu hatırlatalım: Arnavutluk, Bosna Hersek, Bahamalar, Fas, Gürcistan, İran, Jamaika, Karadağ, Lübnan… Yakınlara mı, uzaklara mı, karar verin yeter.

Sevdiklerinize ‘seyahat’ hediye edin! Vizesiz gidebileceğiniz birçok ülke arasından seçiminizi yapın. Vaktiniz kısıtlıysa, yurt için yakın rotaları da tercih edebilirsiniz.

Bluetooth Hoparlör

Evde, dağda, denizin ortasında, kampta… Cep telefonunuzun şarjını harcamadan yüksek seviyede ses… Mikrofonu sayesinde telefonla konuşma imkanı da mevcut. Gerçekten işe yarıyor!

Aksesuar

O kadar geniş bir alanı kapsıyor ki… Şal, çanta, cüzdan, takı, gözlük… Kadın ve erkeklerin sevebileceği sayısız hediye seçeneği mevcut. Trend hatırlatması: Hem kış mevsimindeyiz, hem de şal ve atkıların altın yılını yaşadığı bir sezon. Envai çeşit alternatif var. Gözlük ise hiçbir zaman modası geçmeyen bir aksesuar. Güneş gözlüğü de olabilir (kar tatili için de şart), optik (kemik çerçeveli gibi) modeller de… Renkli çerçeveler çok moda.

Sevdiklerinize ‘sıcak’ bir aksesuar hediye edebilirsiniz: Renkli şallar, bereler, eldivenler. Üstelik tam da indirim mevsimi.

Kitap

Klasiklerden de olabilir, yeni çıkan ya da çok satanlardan da… Hatta ‘coffee table book’ da denilen (sehpaların üzerinde duran) ve yıllarca eskimeyen o muhteşem kitaplardan da seçebilirsiniz. Amazon’dan birkaç örnek verelim: Andrew Bolton imzalı Alexander McQueen: Savage Beauty, François Baudot imzalı Chanel: Fashion/ Fine Jewellery/ Perfume (3 set), Kate Spade’den Kate Spade New York: Things We Love – Twenty Years of Inspiration, Intriguing Bits and Other Curiosities.

Kitapseverler için güzel bir hediye: Coffee table book… Yıllarca eskimeyecek, kütüphanelerin de baş köşesinde yerini alacak bu koleksiyonerlere özgü kitaplar için Amazon’dan farklı alternatifler mevcut.

Wellness Hediyeleri

Stres her zaman her yerde! O zaman yeni yıla biraz rahatlamış olarak girelim. Sevdiklerinize yoga dersi, meditasyon uygulamaları veya detoks setleri armağan edebilirsiniz. Yanı başınızdaki bir yoga stüdyosundan ya da internetten de satın alabilirsiniz. Hatta kendinize de hediye edin!