Ana SayfaYaşamGame Of Thrones (Taht Oyunları) 7. Sezon Hakkında Her Şey

Game Of Thrones (Taht Oyunları) 7. Sezon Hakkında Her Şey

Milyonların izlediği Game of Thrones dizisinin 7’nci sezonu ABD’de, 16 Temmuz Pazar akşamı 19.00’da HBO EST’de başladı. Mayıs ayında yayınlanan ilk fragman, televizyon tarihinin en çok izlenen televizyon fragmanı olurken, efsaneleşen dizinin yeni sezonda da birçok rekora imza atacağına kesin gözüyle bakılıyor.

Yayınlandığı ilk 24 saatte YouTube’da 19 milyon, Facebook’ta 41 milyon, Twitter’da 4 milyon kez izlenmişti. Bu sonuçlar, bir rekor! İnternette en çok izlenen televizyon fragmanı olan Game of Thrones dizisinin 7. sezon fragmanından söz ediyoruz. HBO ise dizinin tanıtımının farklı medya kanallarında toplam 67.6 milyon kez görüntülendiğini açıklamıştı (Mayıs ayı rakamları). 6. sezon ise 63.5 milyon kez izlenmişti.

‘Westeros’da Entrika Bitmez

Tarih soslu fantastik bir dizi olan Game of Thrones, George R. R. Martin’in epik fantezi roman serisi ‘Buz ve Ateşin Şarkısı’ kitaplarından uyarlama. Çekimleri Kuzey İrlanda, İzlanda, Fas, Malta, Hırvatistan’daki farklı mekanlarda ve Belfast’ta bir stüdyoda yapılıyor. Hikayede yedi krallık var. ‘Westeros’ adlı dünyada uzun kışlar yaşanıyor ve bu krallık bir şehirden, demir tahttan yönetiliyor. Krallığa bağlı lordlar arasında Starklar var ki Kıştepesi kalesinde yaşıyorlar. ‘Westeros’da insan boyunda kurtlar, devler, ölümsüz yaratıklar var ve bu coğrafyada entrikalar asla bitmiyor. Krallıktaki “Onur Kadar Yüce, Öfke Bizimkidir, Biz Tohum Ekmeyiz, Kükreyişimi Dinle, Boyun Eğmez, Eğilmez, Kırılmaz, Kış Geliyor, Ateş ve Kan, Aile, Görev, Onur, Güçlenerek Büyür” gibi sloganlarla bilinen büyük aileler, birbirleriyle sürekli mücadele halinde. Hepsi Demir Krallığa bağlı ve birçoğu kuzeydeki Stark Lordluğu’na tabi…

Westeros’un Kraliçesi Cersei Lannister.

Dizinin 7. sezonunun ilk üç bölümünden bazı detaylar da HBO kanalı tarafından yayınlandı. İlk bölüm “Dragonstone”da (Ejderha Taşı), dünyada ve Türkiye’de en popüler Game of Thrones karakteri olan Jon Snow ön planda. Genç oyuncu Kit Harington’ın hayat verdiği Jon Snow, Kuzey’i savunmak için ordularını toplayacak. Westeros’un Kraliçesi Cersei Lannister (Lena Headey), savaştan galip çıkma hesapları yaparken Daenerys Targaryen (Emilia Clarke), evine dönecek. Games of Thrones’un bir diğer sevilen karakteri Daenerys Targaryen’in beklenmedik bir misafiri de olacak. Dizinin hayranları, Stormborn (Fırtınadoğan) adlı ikinci bölümde bu misafiri görebilecek.

Jon Snow, Bu İsyanı Bastırabilir mi? 

Öte yandan Peter Dinklage’in canlandırdığı Tyrion Lannister, Westeros’u fethetme planları yaparken, Jon Snow bir isyanı bastırmak için mücadele edecek. ‘Kuzeydeki Kral’ olarak anılmaya başlanan Jon Snow’un Sansa Stark (Sophie Turner) ile birlikte güç kazanmaya başladığını göreceğiz. Fragmanda izlediğiniz sahne heyecan verici: Yeniden tahtın sahibi olmak isteyen Sansa Stark’a “Baban ve kardeşlerin öldü ama sen buradasın. Yaklaşan fırtınaya karşı son umutsun” diyerek onun ne kadar önemli olduğunu anlatıyor, Jon Snow…

Tyrion Lannister (Peter Dinklage), Westeros’u fethetme planları yapacak.

Game of Thrones 7. sezonda büyük savaş başlarken, ejderhaları daha fazla göreceğiz. Bu sezona kadar Khaleesi’nin (Daenerys Targaryen) hükmetmekte zorlandığı ejderhalar, savaşın sonucunu belirleyecek önemli unsurlardan biri.

Üçüncü bölümün adı ise “The Queen’s Justice” (Kraliçenin Adaleti). Bu bölümde Emilia Clarke’ın başarıyla canlandırdığı Daenerys Targaryen’in devam ettirdiği bir dava gündeme gelecek. Lena Headey’nin canlandırdığı Westeros’un Kraliçesi Cersei Lannister’a sürpriz bir hediye de söz konusu. Bu arada Jaime Lannister’ın hatalarından ders çıkardığına da tanıklık edebilecek, Game of Thrones hayranları….

Senaryo ve kurgu olağanüstü… Harika bir görsel şov, üstelik izlemeye doyulmayan süper bir oyuncu kadrosu var! “Seyretmeyen çok şey kaybeder” diyen çok! 7. sezon, ilk bölümüyle ABD’de, dün akşam 19.00’da HBO EST’de yayınlandı. Dizinin 7. sezonunun ilk bölümü Türkiye’de bu sabah saatlerinde dizi platformlarında yayınlandı. Dizinin yeni bölümleri HBO’nun internet sitesi üzerinden de izlenebilir. (İngilizce olduğunu yine de hatırlatalım)

Game of Thrones’un 7’nci sezon fragmanları