Ana SayfaBizden Haberler“Gelecekte dünyamız” ve “Gelecekten bugüne Inovasyon”

“Gelecekte dünyamız” ve “Gelecekten bugüne Inovasyon”

2008 yılında ‘Açık Inovasyon’ ve 2009 yılında ‘Zor Zamanları Inovasyon ile aşmak’ adı altında düzenlediğimiz Akıl Fikir Buluşması‘nın bu yılki konusu ‘Gelecekten Bugüne İnovasyon’ idi.

Dünyaca ünlü konuşmacılardan Patrick DixonGelecekte dünyamız” isimli sunumunda, 2015 yılında dünyada ve Türkiye’de olması beklenen yeniliklerden bahsetti. Home ve Zeitgeist gibi filmlerde işlenen kürsel ısınma, doğal afetler, ekonomik çöküntüler ve değişimleri yani kısaca dünyanın değişimi son dönem medyada da daha sık gördüğümüz bu konulara ünlü konuşmacı Patrick Dixon’ın da değinmiş olması ilgi çekiciydi. Dixon konuşmasında,  toplumsal ve endüstriyel konuların yanı sıra çevre ve ekonominin önümüzdeki yıllarda yaşayacağı değişimler hakkında tahminler sundu.

teb-akil-fikir-bulusmasi-2010-240-5Müşteri iletişimi trendleri, müşteri deneyimi inovasyonu konusunda da örnekler sunan Patrick Dixon’ın, 2015 yılı trendlerini paylaşırken sosyal ağlar konusundaki tahminleri ilgi çekiciydi. Dixon, hepimizin çok vakit geçirdiği Facebook, Twitter ve çeşitli Blog’ların gelecekte şirketler için de vazgeçilmez olacağını söyledi. Sunum sırasında hologram teknolojisini kullanması sayesinde, kendisinin 2015 yılındaki haliyle konuşarak konuyu anlatması Dixon’un sunumuna renk kattı.

Business Strategy Review tarafından strateji ve pazarlama konusunda “en iyi yeni iş düşünürleri” arasında sayılan Peter Fisk ise “Gelecekten Bugüne Inovasyon” konulu sunumunda günümüzdeki ve gelecekteki trendler, müşteri davranışları, iş fırsatları hakkında dinleyicileri bilgilendirdi. Peter Fisk kurumlara; mevcut önceliklerde sınırlı kalmayıp gelecekte doğabilecek fırsatları da stratejilerinde ve iş planlarında değerlendirmeleri üzerine de tavsiyelerde bulundu. Gelecekteki fırsatları görüp, gelecekten bugüne geriye dönüş yaparak iş planları oluşturma konusunda oldukça ilginç bakış açısı sergileyen futürolog, Business Genius, Customer Genius, Creative Genius ve The Complete CEO gibi kitaplar da yazdı.

Sevcan Sütlü
TEB Grup Inovasyon Departmanı

Hologram Gösterisi