Ana SayfaBizden HaberlerGelecekten Bugüne İnovasyon – “TEB Akıl Fikir Buluşması 2010”

Gelecekten Bugüne İnovasyon – “TEB Akıl Fikir Buluşması 2010”

Her yıl TEB’e kazandırılan yenilikçi ve yaratıcı fikirlerin ödüllendirildiği, inovasyon ile ilgili uluslararası konuşmacıların yer aldığı, “TEB Akıl Fikir Buluşması”nın üçüncüsünü bu sene 26 Mart’ta Lütfi Kırdar Kongre Merkezi’nde düzenledik. Buluşmamızın teması “Gelecekten Bugüne İnovasyon” idi.  1000’den fazla çalışanımız ve 350’den fazla müşterimiz hep bir aradaydık.

Video1: TEB Akıl Fikir Buluşması 2010 – Hologram gösterisi

Bu seneki buluşmamızda, Genel Müdür Yardımcımız Nilsen Altıntaş’ın açılış konuşmasında ve konuşmacılarımızdan Patrick Dixon’un sunumunda kullandığı teknolojinin son yeniliklerinden Hologram gösterisi ile izleyenleri şaşırtarak, bu teknolojiyi kullanan ilklerden oldu.

Video2: TEB Akıl Fikir Buluşması 2010

Misafirlerimiz, Nilsen Altıntaş’ın 3 boyutlu silüeti ile karşılanırken, Patrick Dixon sunumunda ise 2010 ve 2015 yıllarının karşılaştırması, müşteri deneyiminde inovasyon konularında konuşmacımızın kendisi ve 2015 yılından geldiği belirtilen 3 boyutlu silüeti arasında gerçekleşen konuşma ile yapıldı.

teb-akil-fikir-bulusmasi-2010-240-2

Genel Müdürümüz Varol Civil, inovasyonun TEB için “olmazsa olmaz” bir değer olduğunu ve elbirliği ile gelinen noktadan memnun olduğunu belirterek tüm çalışanlarımızı bu konuda teşvik etti.

Diğer konuşmacımız Peter Fisk sunumunda, gelecekte ne olacağının tahmin edilmesi yoluyla bugünün planlanmasının öneminden bahsetti. Peter Fisk, sosyal mecraların gelecekteki büyüklüğünü ve bu nedenle bugün, sosyal mecraya verilmesi gereken önemi vurguladı.

Sunumlar sonrasında bu yıl hem TEB Akıl Fikir Yarışmasında müşteri ve üniversite öğrencisi/genç profesyonel kategorisinde, hem Kurumiçi İnovasyon Yarışması‘nda çalışanlarımızdan gelen yenilikçi ve yaratıcı fikirler ödüllendirildi. Ödül töreni sırasında, bütün bu süreç dahilinde yaşanılanlar, çekilen videolar yoluyla misafirlerimizle paylaşılırken, herkes aynı duyguyu hissetme olanağı buldu.

Video3: TEB Akıl Fikir Yarışması 2009

teb-akil-fikir-bulusmasi-2010-240-3KAZANANLARIMIZ:
TEB Akıl-Fikir Yarışması 2010 “Öğrenci – Yeni Mezun” kategorisi;
Zerrin Günay, Metin Tangül, Nesrin Yetiş, Tayfun Aydın, Semih Dalkıran, Halil Akın, Şeyma Kara, Hürriyet Arı, Karam Kumar, Gürel Yıldız, Gökhan Karatoy, Taştan Saygın Sönmez, Afsun Sarısoy, Yusuf Bekiroğlu

TEB Akıl-Fikir Yarışması 2010 “Müşteri” kategorisi;
Bülent Hancı, Hakan Kılıç, Ayten Kılıç, Çağhan Çimen, Nalan Çimen, Murat Akpınar ve Sibel Gürses

TEB Kurumiçi Inovasyon yarışması 2010:
1. Ekip: Engin Deniz, Mustafa Gündaş, Tuğba Şahin
2. Ekip: Leman Ergül, Simla Ünal, Mehmet Ali Demirel
3. Ekip: Hatice Kale, İlker Diker

TEB Bireysel Kıvılcım Portal 2010:
İbrahim Doğan, Bahadır Karakaş, Fatmana Çelik, Hale Çetin, Fuat Kılık, Hüseyin Özarslan, İlhan Akıntürk

Video4: TEB Kurum içi Inovasyon Yarışması 2009

Tüm kazananlarımızı TEB Blog vasıtası ile tekrar tebrik ederiz.

Murat Aydıner
TEB Grup Inovasyon Departmanı