Ana SayfaBizden HaberlerGeleneksel TEB Akıl Fikir Yarışması Başladı!

Geleneksel TEB Akıl Fikir Yarışması Başladı!

Finans sektöründe bir ilk olan ve geleneksel hale gelen TEB Akıl Fikir Yarışması‘nı bu sene altıncı defa tekrarlıyoruz.  Üniversite öğrencilerinin, yeni mezun profesyonellerin ve TEB müşterilerinin yenilikçilik ve yaratıcılıklarını gösterebilecekleri TEB Akıl Fikir Yarışması’nın ilki 2007 yılında gerçekleştirildi.
Ana konusu “Finans Sektöründe İnovasyon” olan yarışmadaki amacımız;
•    Üniversite öğrencilerini ve genç profesyonelleri “yenilikçilik – yaratıcılık” konusunda bilinçlendirmek, yetkinliklerini geliştirmek
•    Yaratıcı, yenilikçi gençlerle, fikir ve projelerle buluşmak, onları ödüllendirmek
•    Üniversite öğrencilerinin finans sektörü ile yakınlaşmasını sağlamak
•    Özel sektör ve üniversite işbirliğine örnek olacak bir proje gerçekleştirmek
•    Müşterilerimizle buluşmak, onların mevcut ürün ve hizmetlerimizi inceleyip yenilikçi görüş ve önerilerini almak

TEB Akıl Fikir Yarışması’na ilgi her geçen yıl büyüyor ve artık bir marka haline gelen yarışmamıza 2011’de toplam 7.050 yenilikçi, yaratıcı fikir başvurdu. Finale kalan proje sahipleri fikirlerini aralarında TEB üst düzey yöneticilerinin ve sektörün önde gelen isimlerinin de olduğu jüri üyelerine bizzat sunma şansı yakaladılar.
Katılımcılarımıza MBA bursu ve finansal ödüllerin yanı sıra TEB’de kariyer fırsatları da sunuyoruz. Şimdiye kadar yarışmamızdan 5 finalist TEB ailesine katıldı.
TEB Akıl Fikir Yarışması öğrencilerimize ve müşterilerimize yenilikçi, yaratıcı yanlarını ortaya çıkarabilmeleri, bir icat çıkarmak için potansiyellerini zorlamaları,  kısacası kendilerini keşfetmeleri için iyi bir fırsat.
TEB Ekranlı Banka Kartı, TEB Pratik Çağrı Merkezi, Esnek Bonus Zamanı, TEB She Card yarışmamızdan gelerek hayata geçen bazı ürün ve hizmetlerimizdendir. Ayrıca yine yarışmadan gelen ve hayata geçirmek üzere çalıştığımız birçok projemiz bulunuyor.
1 Kasım 2012 tarihinde altıncı defa başlayacak olan yarışmamıza katılmak isteyenler www.icatcikar.com sitemizden 31 Aralık 2012 tarihine kadar başvurularını yapabilirler.

www.icatcikar.com

Murat Aydıner -TEB İnsan Kaynakları Grubu / İnovasyon Yöneticisi