Ana SayfaBizden HaberlerGençlik Treni Günlüğü – Bilal Çim

Gençlik Treni Günlüğü – Bilal Çim

Beklediğim gezi sonunda gelmişti. İstanbul’dan otobüsle İzmir’in yolunu tuttum. Otogara indim ve Alsancak’ın yolunu tuttum. Trenlere yerleşmeye başlayıp beş günlük yolculuğun ilk adımını attık. İzmir’den çıkan trenimiz Konya’ya doğru yol alırken bizlerde yeni başlayacak olan dostlukların temelini çay sohbetimizle atmaya başladık.

———————————————————————-

12.07.2012

Uzun bir yolculuğun ardından Konya şehrine vardık. Mevlana Müzesi ile başlayan turumuz Alaadin Tepesi, Alaaddin Camii ve Karatay Medresesi gibi tarihi sille gibi turistik yerleri gezdik. Şehir turundan sonra akşam semazen gösterisiyle Konya turunu sona erdirdik. Semazeni ilk kez canlı izledim.

———————————————————————-

13.07.2012

Konya’dan hızlı trenle kısa bir sürede Ankara’ya vardık. İlk işimiz Atamızın yattığı Anıtkabiri ziyaret etmek oldu. Ardından 1.TBMM Binası, Hacı Bayram Veli Camii ve Kocatepe Camii oldu. Akşam yine hızlı trenle yolumuz bu sefer öğrenci şehri olan Eskişehir’e yol aldık.

———————————————————————-

14.07.2012

Eskişehir’de Lüle Taşı Müzesi, Devrim arabası gibi yerleri gezdik porsuk çayı turu ve Kentpark gezisi ile birlikte es es turunda sona gelip trendeki yerimizi alıp bitiş noktası olan İzmir’e doğru yola çıktık. Yolda veda partimizi de verdik. Benim için ilklerin turu oldu. İzmir-Konya-Ankara-Eskişehir illerini ilk kez gezdim. En önemlisi ise yeni arkadaşlar edinme farklı bölgelerden gelmiş insanlarla tanışmak sohbet etmek. Bu bende güzel bir anı olarak kalacak. Emeği geçen herkese teşekkürler.

Bilal Çim