Ana SayfaBizden HaberlerGençlik Treni Günlüğü – Gözde Serin Gök

Gençlik Treni Günlüğü – Gözde Serin Gök

Zafer caddesi İstiklal caddesiymiş,
tamam… Mevlana demek Konya demek , Konya demek Mevlana demek dedi bir rehber radyo programı sunarcasına, bu da tamam… Dümdüz Konya’nın yapay tepesi Alaaddin ve Alaaddin Camii’nde bin bir çeşit kolon camiye açılan büyük padişah kapısı küçük halk kapısı büyük olanda fotoğraf çektirdik.
Sille Köyü sıcak ve artık mahalle evleri güzel üstelik katedral mumu üretiyorlar. Halı öremeyen kıza kız çömlek yapamayan erkeğe erkek demezmiş, eskiden. Tavus Paşa türbesinin duvarlarında SBS’den 500 almak isteyen kızın dramını yaşadık hep birlikte. Orada erik aldık fındık aldık, dut pahalıydı, fındık 3 lira 5 lira.

Ankara soğuk ve soğuk ve de soğuk havası değil kendisi Anıtkabir’de yere bakarak yürümenin sırrını oda mezarındaki 8. bayrağın yerini üç tane olduğunu öğrendiğimiz meclis binasının birincisini öğrenmiş olduk.
Hamamönü’de olmasa canlı müzik dinleyemezdik. Anadolu Medeniyetleri Müzesi’ndeki ana tanrıça kadının dibiydi. Bir de Agustus tapınağı, Hacı Bayram’ın türbesiyle yan yana, şaşırdık.

Eskişehir, Ankara’da deniz yoktu, Eskişehir’de Belediye Başkanı ne istersiniz deyince deniz demişler,
O da getirmiş. Plajı bile var, tatlı su denizi. porsuk nehri ve gondollar ve balıklar sevgilisiz tavsiye edilmez.
700 derecedeki camı yapılışı soğuyuşu şekillenişi her şeyi sıcak cam atölyesinde lüle taşından yapılan sigara ağızlığı sigarayı bıraktırıyormuş. Devrim arabalarından sadece biri elimizde diğeri kayıp korsan gemi sahte şatolar gördük. Şimdi trende kahkahalar, yorgunluk, mutluluk, uyku, hüzün… Bir de bir sürü fotoğraf…