Ana SayfaBizden HaberlerGençlik Treni Günlüğü – Pınar Çulha

Gençlik Treni Günlüğü – Pınar Çulha

14/07/2012

Hayatımın ilk ve Gençlik Treni için sevgili günlüğüm,
Sana bugün basımdan gecen güzellikleri mutlulukları ve tecrübelerimi aktaracağım zorunlu olduğum için değil içimden geldiği için anlatacağım.
Hiç umudum olmadan internetten başvurduğum gezi bir gün sonra bana çıktı ve ‘’ Bu memleket bizim’’ sloganıyla tüm genç arkadaşlarımla yola koyulduk. İlk durağımız güzel memleketimin güzel şehri Kayseri’deyiz. Hiç gelmediğim memleket tanımadığım yüzler. Ancak gün boyunca çok eğlendik yeni arkadaşlarımla beni bugün etkileyen meşhur Erciyes Dağı’ndaki gondol gezisi ve tabi ki Kayseri mantısı. İnanılmaz lezzetliydi. Gün boyunca müzeleri çarşısını görülmesi gereken her yere götürmeye çalıştı sevgili rehberlerimiz. Hatta KPSS başvurumu Kayseri Lisesi’nde Cumhurbaşkanımız Abdullah Gül’ün ve Rahmetli Turgut Özal’ın mezun olduğu o tarihi liseden yaptırdım. Umarım bana şans getirir. Bir de beni Gevher Nesibe Hastane gezisi çok etkiledi. Hastalara su ve müzik sesiyle tedavi etmeleri de çabası.
Kısacası günlüğüm harika ve anlamlı bir gündü. Benim için bir tecrübe oldu. Korkarak geldiğim bu gezinin ilk günü anlamlıydı. Umarım tüm gezimiz böyle geçer. Bu arada annem hep şanslısın kızım şükret derdi de inanmazdım. Ama gerçekten bu ülkede genç olduğum ve ülkesinin gençlerine önem verip sahip çıkan devlet büyüklerimiz olduğu için kendimi gerçekten şanslı ilan ediyorum.
Pınar Çulha