Ana SayfaBizden HaberlerGençlik Trenini Ankara’dan Coşkuyla Uğurladık

Gençlik Trenini Ankara’dan Coşkuyla Uğurladık

Bankamız ana sponsorluğunda; Gençlik ve Spor Bakanlığı’nın Ulaştırma Bakanlığı işbirliğiyle hayata geçirilen “Gençlik Treni Projesi” 28 Haziran Perşembe günü (Bugün) Ankara Gar’ından start aldı. Proje için Gençlik ve Spor Bakanı Suat Kılıç,  Ulaştırma, Denizcilik ve Habercilik Bakanı Bakanı Binali Yıldırım ile Genel Müdürümüz Varol Civil’in katılımıyla bir basın toplantısı gerçekleştirildik. “Gençlik Treni Projesi” ile kendi ili ve çevresi dışına çok fazla çıkma imkanı bulamamış gençlere, Türkiye’nin tarihi ve doğal güzelliklerini yerinde görmek için önemli bir fırsat sunuluyor.

Bankamız geleceğe ve gençlere yatırım yapma misyonu ile çalışmalarına devam ediyor. Bu kapsamda Bankamızın ana sponsorluğunu üstelendiği Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından organize edilen ve Ulaştırma Bakanlığı tarafından desteklenen Gençlik Treni Projesi Ankara Garı’ndan start aldı. Gençlik Treni Projesi ile kendi ili ve çevresi dışına çok fazla çıkma imkanı bulamamış gençlere, Türkiye’nin tarihi ve doğal güzelliklerini yerinde görmek için önemli bir fırsat sunuluyor.

Gençlik Treni Projesi‘nin basın tanıtımı 28 Haziran Perşembe günü Ankara Tren Garı’nda Gençlik ve Spor Bakanı Suat Kılıç ve Ulaştırma Bakanı Binali Yıldırım’ın yanı sıra Genel Müdürümüz Varol Civil’in katılımıyla gerçekleştirildi.

Basın toplantısında yaptığı konuşmada, Türkiye’nin geleceğine yatırım yapma misyonuyla çalışmalarını sürdürdüklerini söyleyen Genel Müdürümüz Varol Civil, “Gençlik ve Spor Bakanlığımızın girişimleri ile hayata geçirilen ve Türkiye’nin gençlerine, dolayısı ile geleceğimize önemli katkı sağlayacağına yürekten inandığımız ‘Gençlik Treni Projesi’ne ana sponsor olarak tam destek veriyoruz. Ülkemizin gençlerini Türkiye’nin dört bir yanına taşıyacak ve farklı bölgelerdeki akranlarıyla tanışma fırsatı yaratacak olan bu özel projede, Gençlik ve Spor Bakanlığımızın yanı sıra Ulaştırma Bakanlığımız ile birlikte çalışmaktan da büyük mutluluk duyuyoruz” dedi.

Aynı zamanda, “Yıllardır, “Çok okuyan mı bilir, çok gezen mi bilir?” şeklinde halk arasında sıkça kullanılan bir söz vardır. Günümüzde toplumsal gelişim için ikisi birbirinden ayrı düşünülemez. Gençlerimizin tam donanımlı bireyler olarak yetişebilmeleri için bir yandan okurken bir yandan da gezip görmeleri, bizzat yerinde gözlem yapmaları, okuduklarını tecrübe etmeleri şart” diyerek Gençlik Treni’nin gençlere yeni ufuklar açacağına inandığını dile getirdi.

Trendeki anılarını TEB Blog‘a en iyi aktaran Paris’e de gidecek
Gençlik Treni Projesi, 29 Haziran-19 Temmuz tarihleri arasında; 7 hat üzerinde, 6 farklı trenle, 19-29 yaşlarındaki yaklaşık 2000 gencin katılımıyla gerçekleştirilecek. Trenlerin içine TEB tarafından kurulacak bilgisayar masaları aracılığıyla gördükleri güzellikleri ve yaşadıkları deneyimleri TEB Blog sayfası üzerinden herkes ile paylaşabilme fırsatı yakalayacak. En iyi bloğu yazan genç katılımcı ise, TEB tarafından Paris’te Rolland Garros Tenis Turnuvası‘nda misafir edilecek. Bununla birlikte katılımcı gençler, dinlenme zamanlarını, TEB tarafından her durakta kurulacak olan kortlarda sokak tenisi oynayarak değerlendirebilecek.