Ana SayfaBizden HaberlerGirişimci Banka TEB, Bahçeşehir Üniversitesi’nde girişimci ve yatırımcılarla buluştu

Girişimci Banka TEB, Bahçeşehir Üniversitesi’nde girişimci ve yatırımcılarla buluştu

Londra merkezli global girişim hızlandırma programı Startupbootcamp’in İstanbul programı, 16 Eylül Salı günü Bahçeşehir Üniversitesi Beşiktaş Kampüsü’nde düzenlediği etkinlikte ilk mezunlarını verdi. Gün boyunca yerli ve yabancı girişimcilerin katıldığı paneller, mezun girişimcilerin sunumları ve girişimcilerle yatırımcıların biraraya geldiği etkinlikler gerçekleştirildi.

Etkinlik kapsamında düzenlenen “Türkiye’de Girişimcilik ve İnovasyonun Dünü ve Bugünü” başlıklı panelde, TEB Holding Yönetim Kurulu Üyesi Varol Civil yaptığı konuşmada bu kadar girişimciyi, girişimci adayını, melek yatırımcıları; özetle, girişimcilik ekosisteminin tüm taraflarını bir arada görmekten büyük mutluluk duyduğunu belirten Civil, şunları söyledi: “TEB için girişimcileri anlamak, dinamiklerini çözmek pek de zor değil. Çünkü TEB de finans sektöründe girişimci bir banka… İnovasyonu DNA’sına işlemiş, gelişmeleri iyi okuyup, cesur davranan, yapılmamışı yapmak için çalışan bununla da dünyaya örnek olmayı başarmış bir banka TEB”.

KOBİ Bankacılığı çatısı altında iki yıl önce Türkiye’nin en kapsamlı girişim bankacılığı hareketini başlattıklarını hatırlatan Civil, “Girişimcilere destek sunmak demek sadece finansman desteği demek değildir. Girişimcinin apayrı bir dünyası, girişimciliğin bambaşka dinamikleri var. Destek vermekten önce bu dünyaya girmek bu dünyayı iyi anlamak gerekiyor. TEB olarak iki yıldan bu yana Girişim Bankacılığı hizmeti veriyoruz. Ancak 4 yıldan bu yana girişimcilerin arasında, onlarla birlikte hareket ediyoruz. TEB Girişim Evi ile girişimcilere ücretsiz eğitim, danışmanlık ve mentorluk hizmeti veriyoruz. Bu çatı altında kurduğumuz TEB Kuluçka Merkezi’nde de yüksek potansiyel gördüğümüz girişimcilere ofis desteği veriyor, yatırımcı ve müşteri buluşmaları ile projelerini tanıtma imkanı sunuyoruz” diye konuştu.

Civil konuşmasında girişimcilere şu tavsiyelerde bulundu: “Girişimciler fikirlerini anlatmaktan korkmasınlar, çalınır gibi bir düşünceleri olmasın. Konuştukça destekçileri artar, fikirleri gelişir, fikirlerinin hayata geçme şansı artar. Ayrıca, iyi bir takım kurmak ve iyi bir ekip çalışması yapmak da girişimciliğin olmazsa olmazlarından. Bununla birlikte girişimcilere hiç bir zaman projelerine bağımlı olmamalarını öneririm. Sürekli nasıl geliştireceğiniz yönünde geri bildirimler alın, müşterinizle sürekli iletişim halinde olun. Gerekirse projenizi tamamen değiştirin”.

fotoğraf

fotoğraf-2

fotoğraf 2