Ana SayfaTeknolojiHayatınız kolaylaşacak, enerji depolayacaksınız! Verimliliğinizi artıracak 12 uygulama

Hayatınız kolaylaşacak, enerji depolayacaksınız! Verimliliğinizi artıracak 12 uygulama

Sesli kitap uygulaması ile dilediğiniz her an kitaplarla iç içe kalabilir, işlerinizi yönetmek için daha az enerji harcayabilir, şifrelerinizi kaybetme endişesinden uzak yaşamınıza devam edebilirsiniz! Peki bunun gibi hayatınızı daha verimli kılacak uygulamalar olduğunu biliyor muydunuz? İşte Forbes Teknoloji Konseyi’nin 12 üyesinin kullandığı, kimi üyelerinin ‘onsuz yapamadığı’  uygulamalar…

Hangi platformu kullanırsanız kullanın, uygulamalar kullanıcılara hizmet sunar. Bir bilgi sorusunun cevabına mı ihtiyacınız var? Bir uygulama ile cevaba ulaşmanız mümkün. Ya da iş akışınız veya şifreleriniz kontrolden çıkmak üzere mi? Merak etmeyin, bunun için de hayatınızı kolaylaştıracak uygulamalar mevcut. Öyle ki enerjinizi yerine getirmek için bile uygulama var!

Peki devasa bir uygulama denizi içinde yaşadığımızı hatırlarsak… Sizin için en doğru, hayatınızı kolaylaştıracak uygulamaları nasıl bulacaksınız? Forbes Teknoloji Konseyi’nin 12 üyesinin sürekli kullandığı uygulamalar, gündelik hayatın koşuşturmacası içinde sizin de nefes almanızı sağlayabilir:

 

1-Slack

Her nerede olursanız olun ekibinizle iletişime geçmeniz için kullanabileceğiniz Slack, çalışmaların ya da sürecin devam ettiği yönünde düzenli bilgi sahibi olma imkanı sunuyor. Böylece hızlı bir şekilde karar alıp işlerin sürekli ve düzenli bir şekilde ilerlemesini sağlıyorsunuz. Forbes Teknoloji Konseyi üyelerinden Chalmers Brown’ın önerisi… Verimli bir iş düzeni için yararlı bir uygulama.

https://slack.com/

 

2-Omnifocus   

Forbes Teknoloji Konseyi üyelerinden James Phillips, iş yönetimine ilişkin Omnifocus’u öneriyor. Telefon, tablet ve bilgisayar uyumlu ve güvenilir bir sistem olan Omnifocus’a, iş yönetimi için aklınızdakileri gönül rahatlığı ile teslim edebilirsiniz.

https://www.omnigroup.com/omnifocus

 

3-Google Now

Pin Chen’in önerdiği uygulama ise Google Now… Google Now sayesinde Chen; ekonomi, gündem, spor ve hava durumundan sürekli haberdar oluyor. Ayrıca takviminde planladığı gelişmeler de her zaman elinin altında ve güncel.

https://www.google.com/search/about/

 

4-Kabanize

Sagi Brody, kişisel hayatı ve işle ilgili süreçleri yönetmek için Kabanize adlı programı kullanıyor. Verimliliği artıran Kabanize, iş akışını düzenlemeye yardımcı. İş arkadaşlarınızla birlikte çalışmanızı kolaylaştırıyor ve önemli işleri takip edebilmenize olanak sağlıyor.

https://kanbanize.com/

 

5-Jing

UX (User Experience-Kullanıcı Deneyimi) Ajansı’nın CEO’su Andrew Kucheriavy, dijital ortamdaki kullanıcı deneyimlerini geliştirmek için düzenli olarak kullanıcılarla temasta olduğunu, öneriler paylaştıklarını ve bunlara dair geri bildirimler aldıklarını söylüyor. Jing; ekran görüntüsünü kopyalama ve video kaydetmeye imkan tanıyor. Önerileri, kopyalanan ya da kaydedilen verilerin üzerine not alma şansı sunuyor. Nihayetinde bunları bir link ya da imaj dosyası olarak kullanılabilecek basit bir formata sokuyor. Fikirlerinizi vakit kaybetmeden paylaşabilirsiniz!

https://www.techsmith.com/jing.html

6-LastPass

Alexander Kharlamov, sahip olduğu şifrelerin tamamını hatırlamasının mümkün olmadığı ya da güvenlik endişesi nedeniyle aynı şifreyi birden fazla hesabında kullanamayacağı için LastPass’i kullanıyor. İyi bir şifre yönetimi için tüm uygulamalarınızda farklı, güvenli şifreler oluşturmayı unutmayın. Bunları LastPass’ta muhafaza edebiliyorsunuz.

https://www.lastpass.com/

 

7-Pocket

Sürekli bir biçimde öğrenmek, oldukça kritik bir eylem haline geldi! Çünkü artık zamanımız kısıtlı ve dikkatimizi dağıtacak çok fazla şey var. Bir içerik gördünüz ya da bir video izlemek istiyorsunuz ancak o an vaktiniz mi yok? İşte Pocket, burada sizin için devreye giriyor. Daha sonra incelemek istediklerinizi Pocket’a kaydediyorsunuz ve ne zaman istiyorsanız açıp okuyabiliyor, izleyebiliyorsunuz.

https://getpocket.com/

 

8-Gmail

“Sade ve basit bir uygulama. Onsuz yapamıyorum” diye özetliyor Chris Ciabarra… Gmail’in ne kadar kullanışlı ve şahane bir uygulama olduğunu vurguluyor.

https://www.google.com/gmail/

 

9-Kamera uygulamaları

Voices.com’da Teknolojiden Sorumlu Başkan Yardımcısı olan Chris Kirby, ‘kamera uygulaması’ olmadan yaşayamayanlardan! Eğer siz de Kirby gibi günün her anını ölümsüzleştirmek ya da aldığınız notları dijital ortamda saklamak, şifreleri unutmak endişesi yaşamamak istiyorsanız, kamera uygulamaları tam size göre.

https://itunes.apple.com/us/app/procam-4-manual-camera-raw/id730712409?mt=8

https://play.google.com/store/apps/details?id=vStudio.Android.Camera360&hl=tr

 

10-Headspace

Konseyin diğer bir üyesi Eric Wilson, güne düzenli bir biçimde meditasyon ve egzersiz ile başlıyor. Meditasyon uygulaması olan Headspace, gün içerisinde motivasyonunuzu kaybettiğinizde ya da enerjinizi yitirdiğiniz an yardımınıza yetişiyor.

https://www.headspace.com/

 

11-Google Calender

Scott Stiner, çok yoğun bir iş hayatı olduğunu söylüyor: “New York City, Scranton, Pittsburgh ve Montcom’daki (Kanada) ofisler arasında mekik dokuyorum!” Google Calender’a tüm etkinliklerini kaydeden Stiner, bu kayıt sırasında bir hatırlatma da kuruyor. Böylece sıradaki etkinliğe erken gitme ya da geç kalma ihtimalini azaltıyor ya da ortadan kaldırıyor. Bu yoğun tempoda zamanı verimli kullanmak diye buna denir!

https://calendar.google.com/calendar/

 

12-Audible

Matthew Russell için Audible, ufkunu genişletmesine yardımcı olan bir uygulama. Aslında Türkiye’de benzerleri bulunan sesli kitap uygulamasının Amerikan versiyonu. Ünlü isimlerin kendileri için vazgeçilmez olan kitapları da seslendirdiği ya da sizin için vazgeçilmez kitapları bulabileceğiniz, hareket halindeyken bile kitaptan uzak kalmak istemeyenler için vazgeçilmez bir deneyim sunuyor Audible.

http://www.audible.com/