İcat Çıkar

2008 yılının Kasım ayı, her yerde TEB imzalı renkli afişler… Üniversitede öğrencisi misin veya yeni mi mezun oldun? Yoksa TEB müşterisi misin? Haydi durma o zaman, TEB boy boy afişlerinde; “fikirlerin çöpe gitmesin, İcat Çıkar” diyor.

Çocukluğunuzda sık sık duyduğunuz “icat çıkarma şimdi” cümlesini, tam aksine yetişkinliğinizde duymanın şaşkınlığıyla, “nedir acaba bu İcat Çıkar yarışması” merakıyla www.icatcikar.com adresine girdiğinizde, sitede karşılaştığınız görsellik ve enerji size, “ben de şansımı mutlaka  denemeliyim” dedirtiyor. Yarışma konusu; bankacılık sektörüdür. Bu sektörde istediğiniz herhangi bir alanda yarışmaya katılabilir, hayal gücünüzün sınırlarını zorlayabilirsiniz.

Sizlere, mimarı olabileceğiniz yeni bir ürünün, yeni bir hizmetin, farklı bir bakış açısının TEB tarafından değerlendirilme ve hayata geçirilme fırsatını sunuluyor. Hem fikirleriniz değerlendirilerek hayata geçirilecek,  hem de çok çeşitli hediyelerle ödüllendirilme şansını yakalayacaksınız. Eğer finalist olursanız, nihayetinde elde edecekleriniz bunlar olacak. Peki ya yarışma süreci? Yarışma süreci ise Türkiye’de düzenlenen birçok yarışmanın aksine, ender yaşayabileceğiniz süreçlerden biri olarak dikkat çekiyor. Finalist misiniz? Tebrik ediyoruz ve sizleri 2 gün Cumhuriyetköy’de düzenlenecek İnovasyon ve Sunum Teknikleri Eğitimi’ne davet ediyoruz. İnovasyon eğitimi özellikle tercih edildi, çünkü sizlerin farkında olarak ya da olmayarak ortaya çıkardığınız İnovatif fikirleriniz bizim için değerli, çünkü İnovasyon bizim için önemli. Sunum Teknikleri eğitimi düzenlenecek, çünkü finalistlerimizin fikirleri kadar, bu fikirleri juri önünde nasıl sunacakları da önem taşıyor ve 2 gün boyunca, Türkiye’nin dört bir yanından gelen finalist arkadaşlarınızla bu eğitimlere katılma ve aynı zamanda tesislerdeki geniş olanaklarda eğlence  şansı sunuluyor.

Henüz bitmedi! Sırada ne mi var? Çok değerli isimlerden oluşan bir juri önünde fikirlerinizi sunacaksınız! Belki de birçoğumuzun nadiren yaşayabileceği heyecanlı bir deneyimi yaşacaksınız. Eğitim sürecinden sonra sunum hazırlık dönemi başlayacak. Sunum günü heyecanlı ve belki de biraz bir stresli olacaksınız ama juri önüne çıktığınızda sahne sizin olacak!  Sonuçlar açıklandığında sizi bekleyen yeni aşama, harikulade organize edilmiş bir ödül töreni olacak!

2008 yılı İcat Çıkar Yarışması‘nda dördüncülük ödülü kazanmış bir finalist olarak ve aynı zamanda TEB KOBİ Bankacılığı ekibinin bir üyesi olarak yazıyorum bütün bunları. TEB‘de bir kültür haline gelmiş İnovasyon‘un dışa açılan kapısıdır İcat Çıkar yarışması! Bu kapıdan siz de bir adım atın, İnovasyon ile, keyifli bir yarışma süreciyle ve TEB ile tanışın. Bu keyifli yarışma sürecine dahil olmak için çok fazla zaman kaybetmeyin, çünkü kazanacaklarınız sizleri bekliyor!

Berna Torun
KOBİ Bankacılığı Satış Yetkili Yardımcısı