Ana SayfaGenelİngiliz Kardeşlerin “Soyut Hava Sanatı” (Abstract Ariel Art) Adını Verdikleri Muhteşem Fotoğraflar

İngiliz Kardeşlerin “Soyut Hava Sanatı” (Abstract Ariel Art) Adını Verdikleri Muhteşem Fotoğraflar

İngiliz kardeşler JP ve Mike Andrews, drone ile havadan çektikleri fotoğraflarla, dünyaya farklı bir perspektiften bakmamızı sağlıyorlar. Yaptıkları işe “Abstract Ariel Art” (Abstract Ariel Art) adını veren Andrews kardeşlerin hikayesi…

Muhtemelen daha önce İngiliz kardeşler JP ve Mike Andrews’un adını duymadınız. Sanat çevrelerinde de adlarının pek duyulduğunu sanmıyoruz ama onlar yaptıkları işe “Abstract Ariel Art” diyorlar. Türkçeye “Soyut Hava Sanatı” olarak çevirmek mümkün. JP ve Mike Andrews ne yapıyor? Dünyayı geziyorlar, pek çok kişinin özendiği bir hayatı yaşıyorlar! Seyahat ve macera tutkunu iki kardeş… Seyahat ve macera tutkunu diğer kişilerden ayrıldıkları konu ise ilginç görüntülerin fotoğraflarını çekmeleri ama havadan… Yani drone ile aldıkları görüntüleri bloglarında paylaşıyor ve dünyadaki güzellikleri kuş bakışı görmemizi sağlıyorlar. Fotoğraflarda çok az oynama var; kontrast ve renk iyileştirmeleri dışında mümkün olduğunca doğal olmasına özen gösteriyorlar. Yaptıklarına ister sanat deyin ister başka bir şey, onlar “Abstract Aerial Art” (Soyut Hava Sanatı) diyorlar.

“Amacımız, Gezegeni Farklı Bir Perspektiften Sizlere Göstermek”

Bloglarında (abstractaerialart.com) kendilerini şöyle anlatıyorlar: “Biz, İngiltere’den iki kardeş JP ve Mike Andrews. ‘Dünya’nın havadan fotoğraflarını ‘drone’ ile çekiyoruz ve amacımız gezegeni farklı bir perspektiften sizlere göstermek…”

Onların hikayesi Mart 2016’da başlıyor. İngiltere’den Avustralya’ya tek yön bilet alıyor ve altı ay sonra drone ile fotoğraf çekmeye karar veriyorlar. Bu çok farklı ve provokatif görüntüleri de diğer insanlarla paylaşmak istiyorlar. Böylelikle “Abstract Aerial Art” hayata geçiyor. Fotoğraflarının tamamen “gerçek görüntü”ler olduğunun altını çiziyor, Andrews kardeşler… Sadece ufak tefek oynamalar dışında her şey gerçek. Onların hikayesi artık Avustralya sınırlarını aşmış durumda. Dünyanın dört bir yanından “hava”dan çektikleri fotoğrafları paylaşmaya devam edeceklerini söylüyorlar.

“Abstract Aerial Art” (Soyut Hava Sanatı) Örnekleri

Andrews kardeşlerin amacı, dünyanın ne kadar ilginç ve aynı zamanda muhteşem olduğunu göstermek. Üstelik kuş bakışı yani pek çok kişiye nasip olmayacak bir açıdan! Hadi o zaman şu müthiş fotoğraflara, “Abstract Aerial Art” (Soyut Hava Sanatı) adını verdikleri “işler”e bir bakalım. Daha fazlası da kendi bloglarında: abstractaerialart.com…

Bu fotoğrafların nasıl ortaya çıktığını anlamanız için şuraya bir link de bırakalım:

Dünya hakikaten muhteşem bir gezegen! Andrews kardeşlerin “Abstract Aerial Art” (Soyut Hava Sanatı) adını verdiği bu işlere daha çok tanıklık edeceğiz gibi… Başkaları tarafından da! Zira teknoloji gelişiyor, drone’lar son derece ilginç görüntüler yakalıyor. Bize de gezegenin el değmemiş yerlerini görmenin hazzı kalıyor.