Ana SayfaTeknolojiİnovasyona Saygı Duruşu: VivaTech, 17 Haziran’a Kadar Fransa’da

İnovasyona Saygı Duruşu: VivaTech, 17 Haziran’a Kadar Fransa’da

Beş bin yeni işletme, bin yatırımcı dahil tüm dünyadan elli bin katılımcıyı buluşturan ve oyunun kurallarını değiştirmeyi hedefleyen VivaTech, Fransa’da bugün başladı. BNP Paribas ise bu yıl bir kez daha uluslararası konferansta aktif olarak yer alıyor.

‘Oyunun kuralları’nı yeniden yazmayı hedefleyen VivaTech, teknoloji dünyasını buluşturan uluslararası bir organizasyon. Yarının dünyasının kodlarını değiştirmek üzere beş bin yeni işletme, bin yatırımcı dahil 50 bin katılımcıyı bir araya getiren VivaTech, 15 Haziran’da Fransa’da start aldı. Muhteşem VR (Virtual Reality-Sanal Gerçeklik) demolarının, en son teknoloji ürünü robot ve ‘drone’ların da görücüye çıkacağı bu büyük organizasyon, 17 Temmuz’a kadar devam edecek. Ayrıca Eric Schmidt, John Collison, Jeff Immelt ve Daniel Zhang gibi teknoloji dünyasının yakından tanıdığı pek çok isim de konuşmacı olarak VivaTech’te.

2016’da Çok Başarılı Oldu

Viva Technology, geçen yıl Paris’te, inovasyon çatısı altındaki start-up ve pek çok girişimciyi bir araya getirerek büyük başarıya imza atmıştı. 2016’da 45 bin katılımcıyı buluşturan bu organizasyona bu yıl 50 binden fazla katılımcı bekleniyor. 2016’daki ses getiren başarıların ardından 2017’de de BNP Paribas, VivaTech’te aktif olarak rol alıyor. İnovasyon ve girişimcilik söz konusu olduğunda dünyada da birçok ilke imza atan BNP Paribas Group, VivaTech’te de ilk sıralarda…

İnovasyon ve teknoloji dünyasının bu büyük buluşmasında iki büyük hedef var: Yarının ekonomisini inşa etmek ve inovasyonun kodlarını tanıtmak, paylaşmak… Konferans, 17 Haziran’da halka açık.

“Deep Tech Hackathon”

VivaTech’te start-up ekosisteminin aktörleri, yeni programlarla bilgi ve deneyimlerini paylaşacak. Bu yıl ayrıca ‘Deep Tech Hackathon’ adı altında yetenekli pek çok ‘geliştirici’nin 17 saat boyunca kozlarını paylaşacağı bir etkinlik de olacak.

BNP Paribas Group, konferanslardan bir çeşit oyun alanı olarak tasarlanan laboratuvar çalışmalarına (Lab), geleceğin dünyasını nasıl şekillendirdiğini paylaşacak. Ev, alışveriş, bankacılık faaliyetleri, iş dünyası ve sigorta sektörüne dair her şey masaya yatırılacak. Grubun ekosisteminde yer alan 40 uluslararası start-up, inovatif projelerini sergileyecek. 17 Haziran’daki ‘Sanal Gerçeklik’ deneyimi ise kaçırılmamalı! Bankacılık, ‘yeni’ müşteri deneyimleri ve artırılmış gerçeklik konularındaki konferanslar da BNP Paribas’nın VivaTech’teki ufuk açıcı etkinlikleri…

Bu büyük organizasyonu canlı olarak internet sitesinden ya da sosyal medya hesaplarından takip etmek mümkün (#VivaTech).