Ana SayfaBizden Haberlerİnternette, sokakta, alışverişte tek kart dönemi başlıyor

İnternette, sokakta, alışverişte tek kart dönemi başlıyor

PayPal’ın TEB, MasterCard ve İninal işbirliğiyle geliştirdiği PayPal Nakit Kart ile tüketiciler hem sokakta hem de internette özgürce alışveriş yapmaya başlıyor. Migros, TeknoSA ve PTT’lerden, veya www.paypal.com/nakit websitesinden temin edilebilen PayPal Nakit Kartlar, güvenli alışverişin yanı sıra, online hizmetleri ve ATM’den nakit çekme özelliği ile Türkiye’de bugüne kadar sunulan en kapsamlı ön ödemeli kart ürünü.

Dünyanın daha güvenli ve en çok tercih edilen alternatif ödeme yöntemi PayPal, PayPal Nakit Kart’ı, TEB, MasterCard ve İninal işbirliğiyle Türkiye’de hizmete sunuyor. Türkiye’deki tüketicilerin ihtiyaçları doğrultusunda özel olarak geliştirilen PayPal Nakit Kart, kullanıcıların önündeki tüm engelleri kaldırarak  özgür alışveriş dönemini başlatıyor.

“İnternette, Sokakta, Alışveriş Tek Kartta”  sloganıyla tanıtılan PayPal Nakit Kart, yurt içinde ve yurtdışında, hem internet üzerinden hem de sokaktaki mağazalarda yapılan alışverişlerde sorunsuzca kullanılabiliyor. 81 ilde satışı planlanan PayPal Nakit Kart’ı diğer ön ödemeli kartlardan ayıran en büyük özelliklerden biri de tüketicilerin istedikleri zaman kartlarına yükledikleri parayı ATM’lerden çekebilmeleri.

15 YAŞ VE ÜZERİ HERKESE HİTAP EDİYOR

Tüketicilerin hiçbir sıkıntıyla karşılaşmadan alışveriş yapmasını hedefleyen PayPal Nakit Kart, ön ödemeli sistemiyle paranın kontrolünü tüketiciye veriyor. PayPal Nakit Kart birçok müşteri ihtiyacına aynı anda karşılık veriyor; Bankalaşmamış nüfusa, internet alışverişlerinde bir takım çekinceleri sebebiyle mevcut kartlarını kullanmayan kişilere, 15 yaş üzeri gençlerin harçlıklarını yatırabilecekleri kontrollü, güvenli ve kapsamlı bir ödeme alternatifi.

Özgür, esnek ve güvenli alışveriş isteyenlerin tercih edeceği karta sahip olmak son derece kolay. www.paypal.com/nakit websitesinin yanı sıra Türkiye’nin dört bir yanındaki PTT şubeleri ile Migros ve TeknoSA mağazalarında satılan kart, internet üzerinden yapılan birkaç saniyelik kullanıma açma işleminin ardından alışverişe hazır hale geliyor. PayPal Nakit Kart ön ödemeli sistemi sayesinde herhangi bir banka hesabına bağlı olmadığından, kartı edinmek için yalnızca kimlik, iletişim ve adres bilgilerinin websitesi üzerinden girilmesi yeterli oluyor.

YÜKLEME YAPMAK ÇOK KOLAY

Tüketiciler, kartlarına yükleme yapmak için de çok sayıda seçeneğe sahip. PayPal Nakit Kart’a TEB ATM’leri ve PTT’lerde nakit olarak, Migros’da nakit, kredi kartı veya banka kartıyla, www.paypal.com.tr/nakit online hizmetlerden PayPal hesap bakiyesinden transfer ile yükleme yapılabiliyor. Diğer ön ödemeli kartlarda bulunmayan online hizmetler kapsamında, karttaki bakiyenin görüntülenmesi ve harcamaların kontrol edilmesi gibi işlemler de rahatlıkla gerçekleştirilebiliyor.

PayPal Nakit Kart’ın tanıtım toplantısında açılış konuşmasını yapan PayPal Türkiye Ülke Direktörü Kıvanç Onan, “Son yıllarda dünya genelinde ödeme alışkanlıkları ciddi bir değişim gösteriyor. Bu değişimin en hızlı yaşandığı alanlardan biri de nakit dışı ödeme sistemleri.  Özellikle bütçe kontrolü, güvenlik ve internet kullanımı gibi amaçlarla ön ödemeli kartlar büyük bir ivme kazanıyor. Bizde misyonumuza bağlı olarak hızla büyüyen e-ticaret pazarı ile internetten alışverişin yaygınlaşmasına katkı sağlıyoruz.” Nakit Kart’ın PayPal olarak Türkiye’de bugüne kadar yaptıkları en kapsamlı yatırım olduğunu belirten Onan, “Nakit Kart ile çeşitli nedenlerle banka veya kredi kartı hesabı olmadığı için PayPal hizmetlerinden yararlanamayan kitleye de çözümlerimizi ulaştırmayı hedefliyoruz” diye ekledi.

BANKALAŞMAMIŞ NÜFUSE ULAŞMAYI HEDEFLİYORUZ

TEB Genel Müdürü Ümit Leblebici, “PayPal Nakit Kart ile Türkiye’de ön ödemeli kart pazarını büyütecek adımı atıyoruz. Banka hesabı dahi gerektirmeyen PayPal Nakit Kart ile bankalaşmamış nüfusa da ulaşmayı hedefliyoruz” dedi. Ümit Leblebici, şunları kaydetti; “TEB olarak tüketicilerin hayatını kolaylaştıracak her türlü projenin içinde yer almaya çalışıyoruz. Bunu yaparken de güçlü iş ortaklarıyla hareket ediyoruz. Bugün sizlere sunduğumuz PayPal Nakit Kart bu anlayışımızın bir ürünü. Paypal Nakit Kart; kolay ulaşılabilirlik, tüm ATMler’den para çekme, karta özel websitesi üzerinden sunduğu online hizmetler bakımından ön ödemeli bir kartta olması gereken tüm özellikleri toplayan tek kart.

MasterCard tarafından tescil edilen “Türkiye’nin En İyi Ön Ödemeli Kart Programı”nda en yenilikçi banka olma gücümüzü ve bilgi birikimimizi de PayPal Nakit Kart için kullanacağız. Yakın bir zamanda PayPal Nakit Kart ile hayata geçireceğimiz kampanyalar ile tüketicilere avantajlı imkanlar sunacağız. PayPal Nakit Karta yeni özellikler de ekleyerek kartı daha da geliştireceğiz.”

MasterCard Güney Doğu Avrupa Genel Müdürü Sayın Mete Güney, “MasterCard olarak amacımız, 2023 yılına kadar nakitsiz bir toplum vizyonumuzu hayata geçirebilmek. Elektronik ticaretin büyümesi bize bu alanda çok destek oluyor. Bu doğrultuda, bizler de gelişmiş teknolojimizi ve kartlı ödeme sistemlerindeki deneyimlerimizi kullanarak, tüketicilerin günlük hayatlarını sürdürürken nakit kullanma gereği hissettiği her noktada kendilerine uygun bir kartlı ödeme çözümü sunuyoruz” dedi.

ininal Genel Müdürü Çelik Ören, ilk hedeflerinin gelişen e-ticaret dinamikleri ve potansiyeli ile alışveriş yapmayı daha kolay hale getirmek ve daha geniş kitlelere ulaştırmak olduğunu belirterek, “PayPal Nakit Kart ile tüketicilere fayda sağlayacak çok önemli bir işbirliği. Ön ödemeli kart ve hediye kartı ihtiyacını görerek ve mevcut ödeme sistemlerine alternatif bir çözüm sunmak üzere hayata geçirdiğimiz ininal, Türkiye’nin ardından Türki Cumhuriyetler ve Ortadoğu pazarında büyütmeyi arzuluyoruz. Sadece Türkiye’yi hedefleyen bir proje olmadığı için iki sene boyunca yatırım sürecimiz devam edecek.” dedi.

PayPal Nakit Kart’ın Temel Özellikleri:

  • İnternette ve sokakta, dünyanın dört bir yanında özgür ve güvenli alışveriş,
  • Türkiye’nin 81 ilinde PTT şubeleri ile Migros ve TeknoSA mağazalarından karta ulaşılabilirlik,
  • Kart satış noktalarından ve TEB ATM’lerinden para yükleme, yüklediğin kadar harcama,
  • Yurt içi ve yurt dışı ATM’lerden para çekebilme,
  • Online hizmetlerden PayPal bakiyesinden karta para yükleme,

www.paypal.com/nakit web sitesi üzerinde internet başvurusu yapabilir;

https://www.paypal.com.tr/nakit/kart_satis_para_yukleme_cekme_noktalari/ adresinden

satış, para yükleme ve çekme noktalarına ulaşabilir; kartla ilgili bütün soruların cevaplarının yer aldığı ‘Nakit Kart Yardım Merkezi’ için www.paypal.com.tr/nakit/yardimmerkezi/ adresinden bilgi alınabilir.

PayPal Hakkında

PayPal online ve mobil alışveriş yapmanın daha güvenli, hızlı ve kolay yöntemidir. Kart bilgilerini satıcı ile paylaşmadan ödeme yapmanızı sağlayan PayPal ile hesap açarak, PayPal’ı destekleyen binlerce işyerinde sadece e-posta ve şifrenizi kullanarak alışveriş yapabilirsiniz. Dünya’da 143 milyon aktif kullanıcısı ile 9 milyonu aşan üye işyerinde alışveriş imkanı sunan PayPal, dünya e-ticaret hacmininde  %18’ine sahiptir. 193 pazarda Türk Lirası dahil 26 para biriminde hizmet veren PayPal, sağladığı güvenilir hizmet ile uluslararası pazarda lider bir ödeme sistemidir.  Türkiye’de 2 milyonu aşkın kullanıcı hesabı bulunan PayPal’ı şuanda 4000’ün üzerinde üye işyeri kullanmaktadır. Daha detaylı bilgi için: www.paypal.com ya da facebook.com/PayPalTurkiye & twitter.com/PayPalTR

Türk Ekonomi Bankası (TEB) Hakkında:

Türk bankacılık sektörünün saygın ve ayrıcalıklı bir finans kurumu olan Türk Ekonomi Bankası (TEB), bankacılık faaliyetlerine 1927 yılında başlamıştır. Kurulduğu yıldan bu yana genişlettiği şube ağı, ürün ve hizmet çeşitliliğiyle yatırım, leasing, faktoring, portföy yönetimi gibi finans sektörünün çeşitli alanlarında faaliyetlerini sürdürmektedir. Şubat 2005’te dünyanın en güçlü bankalarından biri olan ve 80’i aşkın ülkede faaliyet gösteren BNP Paribas, Şubat 2000’de halka açılan TEB’e ortak olmuştur. TEB, BNP Paribas ile gerçekleştirilen ortaklığın ardından, kurumsal, ticari ve özel bankacılık alanlarındaki uzmanlığını bireysel bankacılık, işletme bankacılığı ve KOBİ bankacılığı alanlarına da taşımaktadır. Bugün TEB, 51,4 milyar TL değerindeki konsolide aktif büyüklüğü ve 10 bin çalışanıyla Türk finans sektörünün büyük oyuncularından biridir.

MasterCard Hakkında:

MasterCard (NYSE: MA), www.mastercard.com, küresel ödeme sektöründe faaliyet gösteren bir teknoloji şirketidir. Yönettiğimiz dünyanın en hızlı ödeme işlem ağı üzerinden 120’yi aşkın ülke ve bölgedeki tüketicileri, finans kuruluşlarını, işyerlerini, devletleri ve işletmeleri birbirine bağlıyoruz. MasterCard sunduğu ürün ve çözümler ile, alışveriş, seyahat, iş idaresi ve mali işlerin yönetimi gibi günlük ticari faaliyetleri herkes için daha kolay, daha güvenli ve daha verimli hale getiriyor. Bizi Twitter’da @MasterCardNews üzerinden takip edebilir, “Cashless Pioneers Blog”u üzerinden tartışmaya katılabilirsiniz.

ininal Hakkinda

MasterCard ve Provus işbirliği ile Türkiye’de kartlı ödeme sistemlerine yeni bir yaklaşım getirerek sunulan ininal, perakende noktalarında satılan ilk ön ödemeli kart platformu olarak hayatımıza girdi. En kolay ve en ekonomik yoldan, ödeme işlemlerinizi gerçekleştimenizi sağlayan  ininal, bugün 10.000 e yakın noktada satış ve nakit yükleme servisleri ile hizmet vermektedir. Türkiye genelinde ve yurtdışında birlikte çalıştığı 4.000’e yakın iş ortağı ile her gün Dünya’nın dört bir yanından yapılan binlerce işlemle, kısa zamanda, tüm ön ödemeli kartlar arasında lider platform haline gelmiştir. www.ininal.com

teb-paypal

· ayPal’ın TEB, MasterCard ve İninal işbirliğiyle geliştirdiği PayPal Nakit Kart ile tüketiciler hem sokakta hem de internette özgürce alışveriş yapmaya başlıyor.