Ana SayfaBizden Haberlerİzmir İnovasyon Haftası TEB’in stratejik partnerliğinde başladı!

İzmir İnovasyon Haftası TEB’in stratejik partnerliğinde başladı!

Türkiye İhracatçılar Meclisi (TİM) tarafından bu yıl dördüncüsü düzenlenen “Türkiye İnovasyon Haftası”nın İzmir ayağı bugün başladı. Etkinliğin stratejik partneri Türk Ekonomi Bankası (TEB), İzmir İnovasyon Haftası’nın ilk gününde inovasyona dayalı girişimciliği gündeme taşırken, girişimciliğin kalbi Silikon Vadisi’nde açtığı TEB Girişim Evi Noktası’nı da tanıttı. İzmir İnovasyon Haftası kapsamında gerçekleştirilen açılış konuşmalarının ardından, stratejik partnerlere teşekkür plaketi verildi. TEB KOBİ Bankacılığı Kıdemli Genel Müdür Yardımcısı ve Genel Müdür Vekili Turgut Boz, TEB adına teşekkür plaketini Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci ve TİM Başkanı Mehmet Büyükekşi’nin elinden aldı.

İnovatif fikirleri girişim bankacılığı ile büyüten TEB, girişimcileri Silikon Vadisi’ne taşıyor

Konuşmasında, TEB olarak inovasyonu ve katma değere dayalı ekonomiyi ülkenin geleceği olarak gören ve bu konuda önemli yatırımlar yapan bir banka olduklarını belirten Boz, şunları söyledi: “Bugüne kadar ülkemizde inovasyon kültürünün gelişmesine ve inovatif fikirlerin işe dönüştürülerek ekonomiye kazandırılmasına katkıda bulunmaya çalıştık. İki yıl önce başlattığımız Türkiye’nin en kapsamlı Girişim Bankacılığı ile inovatif fikre sahip girişimcileri desteklemeyi ve girişimcilik ekosisteminin gelişmesine yönelik çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Şimdi de, girişimcilik dünyasının kalbinde, Silikon Vadisi’nde açtığımız TEB Girişim Evi Noktası sayesinde, tüm imkanlarımızı dünyaya açılmak isteyen ihracat potansiyeli yüksek ve katma değerli fikre sahip girişimcilerimize kullandıracağız. Silikon Vadisi’nde girişimcilerimize danışmanlıktan network kurmaya kadar her türlü desteği sunacağız” dedi. TEB olarak, bünyesinde girişimcilik ekosistemine özel sinerji oluşturan tek banka olduklarını vurgulayan Boz, “Bu ekosistemin bir ayağı girişimse, bir diğer ayağı da yatırım. Girişim Bankacılığı ile girişimcilere destek olurken, TEB Özel Bankacılık ile de melek yatırımcılara odaklanıyoruz. Girişimcilerle yatırımcıları biraraya getirerek hem iş fikirlerinin yatırım desteğine ulaşmasını sağlıyor hem de yatırımcıların doğru alanlara yatırım yapmasına katkıda bulunuyoruz” dedi.

İzmir İnovasyon Haftası kapsamında düzenlenen ‘Girişimci-Melek Yatırımcı Buluşması’nda ise İzmir TİM-TEB Girişim Evi girişimcileri İzmirli yatırımcılarla biraraya geldi. Buluşma kapsamında ‘Melek Yatırımcılık Nedir?’ başlıklı bir sunum yapan TEB Özel Bankacılık Satış ve Pazarlama Direktörü Aylin Alkan ise şunları söyledi: “Türkiye’de ‘melek yatırım’ konseptini alternatif bir yatırım fırsatı olarak müşterilerine sunan ilk banka olarak, TEB Özel Melek Yatırım Platformu ile yatırımcı müşterilerimizin girişimcilerle buluşmasını sağlıyor, gelecek vadeden projelere de sermaye bularak girişimcileri ekonomiye kazandırmayı hedefliyoruz. Ayrıca, 2015 yılı başında Hazine Müsteşarlığı tarafından akredite edilen TEB Özel Melek Yatırım Platformu üzerinden, yatırımcılara lisans verme, ağ kanalıyla yapılan yatırımların belge ve bilgilerini Hazine Müsteşarlığı’na iletip yatırım süreçlerini takip etme konularında da yardımcı oluyoruz” dedi.

TEB standında tenis heyecanı

IMG_1268

TEB, etkinlik alanında İzmir İnovasyon Haftası katılımcılarına özel bir stand kurdu. Standda TEB Girişim Bankacılığı ve CEPTETEB hakkında bilgi veren ve katılımcıların sorularını yanıtlayan TEB, 27 Nisan-3 Mayıs tarihlerinde İstanbul’da gerçekleştirilecek yılın en büyük tenis etkinliği TEB BNP Paribas İstanbul Open’ın da duyurusunu yapıyor. Standda kurulan tenis aktivite alanında ise ziyaretçiler, tenis hız testi oyunu ile keyifli zaman geçiriyor. Oyuna yoğun ilgi gösteren katılımcılar arasında hız testinde başarılı olan ilk 3 kişi, TEB BNP Paribas İstanbul Open biletine sahip olacak.