Ana SayfaBizden HaberlerKıvılcımın Pazarlama Platformuna Dönüşü

Kıvılcımın Pazarlama Platformuna Dönüşü

İnovasyon kaynaklı Kıvılcım fikrinde indirimli ürünlerin satılacağı  yeni bir şube tipi öneriliyordu. Biz, bu fikri benimseyip, Kurumsal İletişim  Departmanı’nın ve reklam ajansımızın desteği ile; marka bilinirliğinden, müşteri değer teklifinin kuvvetlendirilmesine müşteri satın alma karar sürecinin tümünde etkin olabilecek bir çözüme dönüştürdük.

TEB Yeşil Trompet Platformu, yıl boyunca Bireysel ve İşletme Bankacılığı’nın en rekabetçi kampanyalarını duyuracağı çok kanallı bir pazarlama iletişim platformu olacak. Platformun temel amacı, herhangi bir bankacılık ihtiyacı olan müşteride “bu ay TEB Yeşil Trompet’te ne var” merakını uyandırıp yeni müşteri edinimini ve müşterilerde penetrasyonu artırmak.

Yeşil Trompet’in bir başka özelliği de; perakendecilik ve FMCG sektörlerinde yaygın olarak kullanılan pazarlama uygulamalarının, Bireysel Bankacılık’a geniş kapsamda uyarlandığı Türkiye’deki ilk proje olması.

Yeşil Trompet’in ilk kampanyası “daha hesaplısı yok” ihtiyaç kredisi teklifi, özellikle Batı ülkelerinde ve Türkiye’de elektronik sektöründe uygulanan “gerekirse rakibin teklifinin altına inme” taahhüdü ile işleyecek. Kampanya boyunca hergün rakip bankaların internet sitelerinde açıkladıkları efektif faiz oranları gözden geçirilip, gerektiği takdirde teklif edilen faiz oranı revize edilecek.

Bu kampanya dahilinde yine inovasyon kaynaklı bir başka fikri daha hayata geçiriyoruz;“daha hesaplısı yok” demeden önce, ihtiyaç kredisinin bileşenlerini (masraf, faiz, komisyon vb.) vurgulayıp turizm sektöründeki “herşey dahil” kavramına gönderme yapıyoruz. Bu yolla müşterileri ihtiyaç kredisinin toplam maliyeti konusunda bilinçlendirmeyi amaçlıyoruz.

Beyza Selçuk
Bireysel ve İşletme Bnk. Paz. ve İş Gel. Direktörü