Ana SayfaSporİnovasyon‘Koç’unuz her an yanınızda, ayakkabınız tamamen ‘çevreci’: İnovatif spor ürünleri

‘Koç’unuz her an yanınızda, ayakkabınız tamamen ‘çevreci’: İnovatif spor ürünleri

İnavasyonun sektörlere etkisi, yeni bir ürünün ya keşfedilmesi ya da mevcut ürün gamlarının gelişerek çeşitlenmesi ile artarak sürüyor. Spor alanında rekabet eden firmalar içinse inovatif ürünler vazgeçilmezler arasında yer alıyor. 2016’nın bitmesine sayılı günler kala keşfedilmeyi bekleyen inovatif spor ürünlerine gelin birlikte göz atalım.

2

Tom Tom – Runner 2 Cardio + Music
The Runner 2 Cardio + Music müzik sistemi ile bütünleşmiş bir GPS saati. Saatin ekranında kalp ritminizi ve 7/24 yaktığınız kaloriye dair bilgi sahibi olabilirsiniz. Çünkü siz attığınız her adımda, hareket ettiğiniz her anda ya da kat ettiğiniz her mesafede The Runner 2 Cardio + Music çalışmaya devam ediyor. Ta ki siz vazgeçene dek …

3

Nike Anti-Clog Traction

Nike’ın spor ve bilimi buluşturduğu bu inovatif ürünü sayesinde futbolcuların çamurlu zeminlerde yaşadıkları hız kayıpları önleniyor. Farklı koşullara uyum sağlayabilen polimer sayesinde çamur parçaları krampona veya krampondaki dişlere yapışmıyor. Böylece futbolcular kötü zemin koşullarında bile hızlarından herhangi bir şey kaybetmiyor.

g

Bixpy Jet

Bu taşınabilir modüler su jeti muadilleri arasında dünyanın en küçük su jeti olma özelliğine sahip. Ancak küçük olduğunu görünce gücünden bir şey yitirdiğini sanmayın. Zira Bixpy Jet, sadece su altındaki güzellikleri yorulmadan görmenize yardımcı olmuyor, aynı zamanda kayığınıza da monte edilerek motor işlevi görüp denizde açılmanızı da sağlıyor.

4

Adidas’tan Biosteel Fiber Performans Ayakkabısı

Alman bioteknoloji firması AMSilk ile gerçekleştirdiği işbirliği sonucunda Adidas, tamamı biosteel (biyoçelik) fiber ve ipek biyopolimerden üretilen dünyanın ilk performans ayakkabısını geçtiğimiz günlerde piyasaya sürdü. Bu ürün iki temel özelliği ile öne çıkıyor: 1. Geleneksel sentetik fiber maddelerden yapılan performans ayakkabılarına göre yüzde 15 daha hafif, 2. Üretimde kullanılan malzemelerin özellikleri sayesinde ayakkabı doğada tamamen yok oluyor.

shutterstock_437761543

Elevation Mask

Türkiye’de ilk kez Fenerbahçeli futbolcuların kullandığı bu maskenin en önemli özelliği, az efor sarf edilen antrenmanlarda akciğerlere daha az oksijen gitmesini sağlayarak kondisyonu artırmak. Yani vücudunuzu kandırarak performansınızı artırıyorsunuz. Özellikle sakatlıkların ardından hızlı kondisyon yüklemek için kullanılan bu maske ABD’de NBA oyuncuları tarafından da yaygın olarak kullanılıyor.

s

Moov HR

Moov firması ürettiği fitness takip cihazı ile kalp ritminizi ve yaktığınız kaloriyi ölçüyor. Ancak benzerlerinden farklı olarak bu cihazı, bileğiniz yerine başınıza taktığınız bantın arasına veya havuza girmeden önce bonenizin altına yerleştirebiliyorsunuz. Akıllı koç uygulaması sayesinde sesli komutlar aracılığıyla sizi motive edebilen ve bilgilendiren Moov HR, mobil uygulaması özelliği ile arkadaşlarınızla yarışabilmenize olanak sağlıyor.