Ana SayfaBizden HaberlerMinimoyların Büyülü Dünyası

Minimoyların Büyülü Dünyası

Yedi Krallıktan biri olan Minimoylar‘ın efsaneler diyarı sihirli yurdu, bizimkine hem çok yakın hem çok uzakta. Bahçedeki çimenlerin arasına gizlenmiş olan bu fantastik dünya ne Arthur’un ne de bir başka çocuğun daha önce gördüğü bir evrene benzer.

Nelerden hoşlanmazlar:
Minimoylar sudan korkarlar, özellikle Evil M.’in bir su tankını devirip köylerini sular altında bırakma tehdidinden sonra.

Vücut ölçüleri:
İnsan gözüyle görülemeyen Minimoy kabilesinin en belirgin özelliklerinden birisi de hiç birinin 2 milimetreden uzun olmamasıdır.

Evleri:
Evlerini ağaç gövdesi ve yapraklarına, köklere, mantarların deliklerine ya da kurumuş çiçeklere yaparlar.

Kahramanları Yakından Tanıyalım?

arthur-kimdirARTHUR
Arthur, 10yaşında birçok yeteneğe sahip bir oğlandır. Becerikli ve zeki biri olarak Minimoy olduğunda minyatür vücut ölçülerini avantaja dönüştürür. Özellikle de Prenses Selenia’nın kalbini kazanma konusunda. Maltazard’ın hain planını bozarak genç kahramanımız yenilgiyi kabul etmeyen belalı bir tiranı kızdırmış olur.

selenia-kimdirSELENIA
Tam anlamıyla bir prenses! Dayanılmaz, nazik, akıllı, kaprisli olduğu kadar patronluk da taslayan Selenia, Arthur’u krallığın kurtarıcısı olarak kabul etmekte epey zorlanır. On ay sonra asi prenses, tek derdi yakışıklı prensle yeniden buluştuğunda ne giyeceği olan genç romantiğe dönüşür.

betameche-kimdirBETAMECHE
Uzmanlığı, muhteşem ama işe yaramaz alet edevat icat etmek olan Betameche çetenin en genç ama en yaratıcı üyesidir. Pot kırmadığı zamanlarda tatlı ve cana yakın olan Betameche ablasıyla uğraşmayı sevmekte ve onun tahtın sıradaki varisi olmasına da kıskançlıktan çatlamaktadır. Arthur’un en büyük taraftarıdır. Çok amaçlı çakısında, dairesel testere, müzik kutusu, pala ve  benzeri aletler bulunmaktadır. Onu yanına almadan hiçbir yere gitmez. Çok kullanışlıdır tabii nasıl kullanılacağını bilen biri için!

ARCHIBALD
Maltazard’ın hapsinde geçen onca yıldan sonra Archibald nihayet yeryüzüne döner ve Arthur’un eğitimini devam ettiren Bogomatalassai ile yeniden buluşur. Yine de Arthur sayesinde, Archibald sabırlı karısına yeniden kavuşmuş olur.

KRAL
Bilge kişiliği ile Minimoy değerlerinin koruyucusu olan Kral, birçok zorlukla karşılaşmıştır: köyünü tehdit edenleri yendikten sonra şimdi de kızının ortadan kaybolmasıyla başa çıkmak zorundadır! Bir tek Arthur onu Evil M.’in kıskacından kurtarabilecek gibi gözükmektedir.

prosciutto-kimdirPROSCIUTTO
Minimoy Krallığı’nın baş aşçısı. Prosciutto aşçılıktaki ustalığı ve İtalyan aksanı nedeniyle çok sevilir.
Mutfak sanatında bir duayendir. Hazır yiyeceklerin sanatına bir hakaret olduğunu düşünür.

pitbery-kimdirPITBERY
En fazla 3 milimetre uzunluğundaki bu küçük adam, Minimoy Krallığı’ndaki en önemli işlerden birini yürütmektedir — Hava trafik kontrolü. Bir böğürtlenin içine gömülüdür. Trampet çiçeklerinin üzerine yusufçuk böceği inişi için hazır ve de nazırdır.

di-vinci-kimdirDI VINCI
Beyaz saçları ve gözlükleri, bu mucidin engin bilgisi ile Minimoy Krallığı’nın Sanat ve Teknoloji sorumlusu olduğunu hafiften çaktırmaktadır.

The Koolomassai

max-kimdirMAX
Koolomassai Galaksisi’ndeki en havalı karakteri Snop Dogg’tan daha iyi kim seslendirebilir?
Jaimabar Club’ın sahibi ve “köklerin” uslanmaz tiryakisidir. Uzmanlık alanları Afrika ritimleri ve Jak Fire kokteylleridir. Arthur için haberler iyi çünkü şimdilerde Max’in etkisi Koolomassai evrenindeki en hippi komşu Paradise Geçit’ine doğru genişlemiştir ve Max de mini-gövde gösterisine çok meraklıdır.

replay-kimdirREPLAY
Replay, Max’in kuzeni ve % 100 güvendiği tek kişidir, En olumsuz koşullar altında bile yaşamını sürdürebilir. Dahi kapkaççı, Paradise Geçit’inin bir numaralı ispiyoncusudur. Herkes ve olan her şey onun bilgisi dahilindedir. Ama olur da biri, peruk taktığını fark ederse bütün karizması dağılır!

snow-kimdirSNOW
Max’in diğer kuzeni Snow tüm vaktini Paradise Geçit’inde bir aşağı bir yukarı volta atmaya harcar; ama hiç inceldiği görülmemiştir. Geçimini sağlamak için de kollarına taktığı  düzinelerce bileziği geçen turistlere satmaya çalışır.

Arthur’un düşmanları

MALTAZAR
Bastırılamaz güç ve intikam arzusuyla yanıp tutuşan bir zamanların yakışıklı prensi Evil M., kendisini yarı böcek yarı Minimoy’a dönüştüren zehirli bir öpücüğün kurbanı olmuştu. Seide ordusunun başındayken, sert ve acımasız bir şekilde yönettiği yasaklı şehir Necropolis’in tiranı olmadan çok önce adını yağmacı ve soyguncuya çıkarmıştı. Korkusuz Arthur tarafından bozguna uğratıldığından beri intikam almak için yanıp tutuşmaktadır.

DARKOS
Babası gibi çirkin olmasa, Darkos’un Maltazard’ın oğlu olduğuna inanmak zor olurdu. Minimoylar‘ı yok etme görevini saflığı ve hantallığı nedeniyle hiçbir zaman başaramamış, bu nedenle babası tarafından baskı altında tutulup aşağılanmıştır. Tüm bunlar sevgi yoksunu bir babayı kızdırmaya yeter de artar bile…

KRÖB
Bu yeşil renkli, boynuzlu tiran Yedinci Krallığın yeni efendisidir ve insanları Maltazard’ı özletecek hale getirmiştir. Daha çok tek boynuzlu yarı insan yarı at şekliyle görülür. Hayalinde yarattığı pis ve çirkin ordusuyla bölgesini kontrol altında tutmayı takıntı haline getirmiştir.

Kurumsal İletişim