Ana SayfaYaşamSosyal MedyaModa dünyasını bu kedi ve köpekler yönlendiriyor

Moda dünyasını bu kedi ve köpekler yönlendiriyor

Günlük beslenme düzenleri, aktiviteleri önceden belli… Kendi sosyal medya hesapları bile var, üstelik pek çok modelden de ünlüler! Dev markaların reklam kampanyalarında da boy gösteren ‘top’ kedi ve köpeklerle tanışın!

Eylül ayı moda dünyası için önemlidir; kadın koleksiyonları görücüye çıkar, birçok ‘moda’ kitabı da kitap raflarındaki yerini alır. Grace Coddington’ın ‘Grace: The American Vogue Years’, Alix Browne’un ‘Runway: The Spectacle of Fashion’ ve Donatella Versace’nin ‘Versace’ adlı kitapları, en çok beklenenler arasında. Ama biri daha var: ‘Neville Jacobs: I’m Marc’s Dog- Neville Jacobs: Ben Marc’ın Köpeğiyim’. Marc Jacobs’ın ünlü köpeği Neville’in fotoğraflarının yer aldığı bu kitap, şimdiden çok konuşuluyor. Fotoğraflara imza atan kişi ise Nicolas Newbold…

Kampanyalarda boy gösteren, kendi sosyal medya hesapları olan moda dünyasının ünlü kedi ve köpekleriyle tanışın! Hem çok sevimliler hem de çok tarz!

2

O BİR BULL TERRİER: NEVILLE JACOBS

Moda dünyasının dahilerinden Marc Jacobs’ın 4 yaşındaki bull terrier cinsi köpeği Neville, en ünlü ‘top’ köpeklerden! @nevillejacobs adlı Instagram hesabının 194 bin takipçisi var.
Üç yıl önce İngiliz top model Cara Delevingne’ın paylaştığı bir post ile ‘çok ünlü’ olduğunu söylemek mümkün. Cara Delevingne, ağzı bantlı bir şekilde kafesin içinde dururken, kafesin üzerinde Neville otuyordu! Delevingne bu komik fotoğrafın altına şu notu düşmüştü: “@nevillejacobs tarafından esir alındım, yardım edin!”
Daha sonra Neville, Kasım 2015’te Paper dergisinin kapağında yer aldı. Eylül 2016’da ise Architectural Digest’ın kapak yüzüydü! “Neville Jacobs: I’m Marc’s Dog- Neville Jacobs: Ben Marc’ın Köpeğiyim” adlı kitap için poz verdiği fotoğrafçı Nicolas Newbold’un köpeği Charlie ise en yakın arkadaşı. Charlie ise bir French bulldog.
Evde, sahibi Marc Jacobs’ı beklemiyor Neville… Marc Jacobs’ın ana ofisinde, top modeller arasında geçiyor günleri… Set kurulduğunda, ışıklar açıldığında pürdikkat izliyor. Kendi adını taşıyan kitabı dışında ‘Book Marc’ın kampanya fotoğraflarında da Neville’i görmek mümkün. Set ışıklarını, kalabalığı çok seviyor! Canayakın, sevimli bir köpek o… Biraz da obur! Fotoğrafçı Newbold, Neville’in kalbini kazanmanın çok kolay olduğunu gizlemiyor: “Eğer onu sevdiğinizi belli ederseniz ve elinizde yiyecek bir şey varsa, o da sizi sevecektir!”

1

CHOUPETTE: KARL’IN KEDİSİ

Beş yaşındaki sevimli kedi Choupette’in sahibi yine bir moda efsanesi: Karl Lagerfeld. Kendi adına bir Instagram veya Twitter hesabı yok ama @choupettesdiary adlı hesabın 86 bin takipçisi var! Bu hesabı 2012 yılında açan Ashley Tschudin, Karl Lagerfeld ile çalışmasa da o da bir Choupette hayranı. Bu sevimli kedinin hayat tarzının çok merak edildiğini söylüyor.
Karl Lagerfeld’in Tha Independent’a verdiği bir röportajda “Dünyanın en ünlü kedisi” diye Choupette’ten söz etmesi, onun daha çok tanınmasını sağlamış. Daha sonra i-D dergisi ile Harper’s Bazaar’ın çekimlerinde boy göstermiş, o kocaman gözleriyle! Choupette, V dergisinde Laetita Casta’ya, Vogue dergisinin Alman edisyonunda da Linda Evangelista’ya eşlik etmiş. Top modeller kadar dikkat çektiğini söylemeye gerek var mı:) Kendi adını taşıyan bir kitabı da var: Choupette: The Private Life of a High-Flying Fashion Cat.

KV01_140901

Karl Lagerfeld bu sevimli ‘kız’ için birçok kedi sahibinden her gün fotoğraflar aldığını itiraf ediyor. Amaç belli: Kızınızı oğlumuza istiyoruz! Ama Choupette’in hayatına herkesin ayak uydurması zor: Hanımefendi, gündüz saatlerinde ya Lagerfeld’in şirketinde oluyor ya da iki bakıcısı tarafından ne istiyorsa yapılıyor! Güzellik ürünleri var, o muhteşem beyaz tüyleri ve gözleri için bakım ürünleri var, vs…
Pek çok kedi gibi de ‘uyuyarak’ geçirmiyor çoğu zamanını: 2015 yılında yer aldığı iki kampanyadan aldığı ücret, 3 milyon euro! Ünlü ve güzel olunca nazlı da oluyor haliyle… Hiçbir hayvanı sevmiyor, çocuklarla hiç anlaşamıyor.
Bir özelliği daha var; yerde yemeyi reddediyor. Gümüş tabaklarda ve masada tercih ediyor, öğünlerini… Karl Lagerfeld, Harper’s Bazaar’a verdiği bir röportajda Choupette’in yeme düzeniyle ilgili şu şaşırtıcı ayrıntıyı şöyle anlatıyor:
“Asla yerde yemez. Masada bir tabağı vardır. Ama bir çeşit de istemez. Ona birçok çeşit sunulur, o aralarından seçimini yapar.”