Ana Sayfaİş DünyasıMuhasebeciniz Cebinizde: En İyi 6 Bütçe Planlama Uygulaması

Muhasebeciniz Cebinizde: En İyi 6 Bütçe Planlama Uygulaması

Koştuğunuz mesafeden dün akşam ne kadar kaliteli uyuduğunuza kadar her şeyi akıllı telefonunuzdan takip edebiliyorsunuz. Paranızı neden takip edemeyesiniz? Bütçe planlaması yapmak, harcamalarınızı kontrol etmek, düzene sokmak ve hatta para biriktirmenize yardımcı olmak için geliştirilmiş uygulamalar mevcut. Bu uygulamalar arasından Türkiye’de çalışabilen ve en iyi hizmet sunan altısını listeledik.

CEPTETEB

Bankaya gitmeden tüm bankacılık işlemlerinizi halletmenizi sağlayan uygulama, aynı zamanda bulut tabanlı temassız ödeme özelliğiyle mobil cüzdan olarak da kullanılabiliyor. TEB müşterileri, Finans Koçu özelliği ile gelir ve giderlerini kontrol edebiliyor, hayallerindeki ev ya da tatil için ne kadar birikim yapmaları gerektiğini görüp birikim hedefleri belirleyebiliyor. Finans Koçu ile harcamaları kategorilere ayrılabiliyor aynı zamanda belirlenen hedeflere ya da limitlere ulaşılınca uygulamanın bildirim göndermesi sağlanabiliyor. Apple Watch uygulaması da bulunuyor.

Hangi platformlar? iOS, Android, Windows
Ücret: Ücretsiz

DEFTER

Defter, Türk geliştiriciler tarafından hazırlanan, sunduğu özelliklerle ve şık tasarımıyla göze çarpan bir uygulama. Kişisel hesaplarınızı ve harcamalarınızı kontrol etmenin yanı sıra iş yeri sahibiyseniz iş hesaplarınızı da görebiliyor ve işlem yapabiliyorsunuz. Uygulamada faturaların ve ödemelerin son ödeme tarihlerini takip etme özelliğinin yanında hesaplarınızı ve hatırlatmalarınızı da başkalarıyla paylaşabilmeniz mümkün. Apple Watch uygulaması da mevcut.

Hangi platformlar? iOS, Android
Ücret: Ücretsiz, daha fazla özellik içeren ücretli paketi de bulunuyor

HomeBudget

En başarılı bütçe planlama programlarından HomeBudget farklı kategorilerde giderlerinizi, hesaplarınızı, birikimlerinizi ve faturalarınızı takip edebilme imkânı sunuyor. Türkçe desteği bulunmayan uygulama oldukça detaylı olmasına rağmen kullanımı gayet kolay. Apple Watch, Mac OS ve Windows versiyonlarıyla da telefonunuz dışında diğer ekranlardan da kontrol edebiliyorsunuz.

Hangi platformlar? iOS, Android
Ücret: iOS 22,99 TL, Android 12,99 TL

Wally

Wally, dünya genelinde övgüler alan bütçe planlama uygulamalarından biri. Wally’nin de Türkçe desteği bulunmuyor fakat anlaşılır ve şık ara yüzü ile kullanımı kolay bir uygulama. Fatura ve fişleri tarama desteği de sunan Wally, paranızın nereye gittiğini görmek için ideal bir yoldaş.

Hangi platformlar? iOS, Android
Ücret: Ücretsiz

GiderimVar

Türk geliştiricilerin elinden çıkan başka bir uygulama da GiderimVar. Banka hesaplarınızı, kredi kartlarınızı, yaklaşan ödemelerinizi takip edebildiğiniz uygulama aynı zamanda Excel ve PDF formatlarında raporlar çıkarmanıza da izin veriyor. Harcamalarınıza limit koyup limite ulaşınca uygulamanın sizi uyarmasını sağlamak da mümkün. Gelir ve giderlerinizi, Apple Watch uygulaması ve internet sitesi üzerinden de kontrol edebiliyorsunuz.

Hangi platformlar? iOS, Android, Web
Ücret: Ücretsiz

Spendee

Türkiye’de banka hesaplarınızı bağlayıp otomatik harcama takibi yapabilen yegâne uygulamalardan biri Spendee, dünyada takdir toplayan ve Türkçe dil desteği de sunan faydalı bir uygulama. Sosyal özelliği sayesinde aile bireyleriniz ve arkadaşlarınızı da bütçe planlamanıza dahil edebiliyorsunuz. Apple Watch uygulaması da bulunuyor.

Hangi platformlar? iOS, Android
Ücret: Uygulama ücretsiz, fakat banka hesabı ödemek için premium planlardan birini seçmek gerekiyor