Ana SayfaBizden HaberlermyTEB’in Sosyal Ağlardaki İlk Sınavı

myTEB’in Sosyal Ağlardaki İlk Sınavı

Yeni iletişim trendlerini takip ederek, dünyada sosyal mecralarda kurum olarak aktif yer almanın önemini fark edip Facebook, Twitter ve Friendfeed gibi ağların gücünü Arthur promosyon kampanyamız ile birebir yaşadık.

19 Şubat tarihinde BNP Paribas sponsorluğunda ülkemizde vizyona giren Arthur: Maltazar’ın İntikamı filmi için tüm popüler sosyal ağları içinde barındıran bir kampanya oluşturduk. Hazırlık aşamasında, söz konusu ağların karakteristik özelliklerini dikkatle inceledik.

arthur-myteb-1Kampanyamızın amacı TEB’in sosyal medyadaki yüzü olan myTEB‘i daha tanınır bir hale getirmekti.

Kampanyaya katılmamış olan okuyucularımıza kısa bir özet geçersek;

Twitter ve Friendfeed’de yer alan myTEB hesapları üzerinden film hakkında iletiler paylaştık ve bu iletileri takipçileri ile paylaşan / ‘like’ yapan ilk 5’er kişiye hediyeler gönderdik. Facebook ’ta ise küçük ressamların Arthur çizimlerinin yarıştığı “Arthur Resim Yarışması”nı düzenledik.

Twitter ve Friendfeed’deki paylaşımlara göre, ileti başına 5 retweet/like için hediye verdiğimiz halde, minimum 5 kişinin iletilerimize tepki verdiğini gözlemledik. Üye sayılarımız %100’ün oldukça üzerinde artış gösterdi.

Sonuç olarak; Twitter ile 34 kişiyi, Friendfeed ile ise 72 kişiyi, dolayısı ile minik akraba ve tanıdıklarını sevindirdik.

Facebook’ta ise 3 minik ressamımızı ödüllendirdik.

Ödüllü ResimÖdüllü ResimÖdüllü Resim

Takipçilerimizin yorumları, fikirleri, ilgisi bizleri çok memnun etti ve yeni kampanyalarımız için bizi teşvik etti.

Bu sıralar TEB’in Sosyal Medya ekibi olarak yine sizlerin yoğun ilgi gösterebileceği yeni bir kampanya yaratmak için çalışıyoruz.

Hande Aligil
Kurumsal İletişim

arthur-myteb-2

Bizi takip etmeye devam edin…

www.twitter.com/myteb
www.friendfeed.com/myteb
www.facebook.com/myteb
www.flickr.com/myteb