Ana SayfaTeknolojiEvren - BilimNASA’nın Yeni Keşfi Heyecan Yarattı! Uzayda Yaşam Mümkün mü? En İlginç UFO Olayları

NASA’nın Yeni Keşfi Heyecan Yarattı! Uzayda Yaşam Mümkün mü? En İlginç UFO Olayları

Nisan ayının ikinci haftası NASA’nın yaptığı bir açıklama büyük heyecan yarattı. Cassini ve Hubble uzay teleskobunun verilerine göre Jüpiter ile Satürn’ün uydularında yaşamı destekleyebilecek okyanuslar olduğuna dair deliller mevcut… Bu yeni haber, yüzyıllardır süregelen bu tartışmayı da yeniden alevlendirdi: Farklı gezegenlerde yaşam var mı? İşte gelmiş geçmiş en ilginç UFO hikayeleri…

Amerikan Havacılık ve Uzay Dairesi (NASA): “Satürn’ün buzlarla kaplı uydusu Enceladus üzerinde bulunan kimyasal enerji formu, yaşamı destekler nitelikte… Jüpiter’in uydusu Europa üzerinde de duman bulutu gözlemlendi.” Üç yıldır Satürn’ün yörüngesinde bulunan Cassini uzay aracı ile Hubble teleskopu aracılığıyla ulaşılan bu verilerin açıklaması da yine NASA’dan: “Yaşam keşfetmiş olmasak da yaşam için gerekli bir gıda kaynağı olduğunu bulduk. Bu mikroplar için bir şekerleme dükkanı gibi olabilir!”

Uzayda hayat, insanoğlunun yüzyıllardır ilgi alanında. Farklı yaşam formları, hatta insandan üstün bir canlı mümkün mü? Ya dünyayı ziyarete gelenler? Bilim kurgu filmlerinin baş kahramanları olan UFO’lar ve tabii ki ‘uzaylılar’, ‘bilinmeyen’e olan merak nedeniyle her zaman gündemde… Okyanus gezegenler hakkındaki yeni keşiflerin paylaşıldığı şu günlerde ilginç UFO hikayelerini hatırlamaya ne dersiniz?

‘Kanıtı Olan’ İlginç Bir UFO Hikayesi 

ABD’de yerel bir çiftçi bir gün garip ıslık sesleri duydu. Sesi izlerken, tabla şeklinde bir cisim gördü ama bu cisim hemen ortadan kayboldu. Nesne gittikten sonra, nesnenin indiği yerde garip yanık izleri görüldü. Daha sonra, bu yerdeki bitkilerin klorofil seviyesinin garip bir şekilde yaklaşık yüzde 30 oranında düştüğü tespit edildi.

Uçuş Sırasında Tüm Temas Kesildi 

William Schaffner, ABD Hava Kuvvetleri pilotlarından biriydi. Garip bir nesne radar üzerinde tespit edilince ABD’li pilot bu nesneyi takip etmeye başladı. Pilotun uçuşu sırasında tüm temaslar kesildi, kimse onu takip edemedi. Birkaç gün sonra uçağını bulduklarında, uçak bozulmamıştı fakat William Schaffner ortada yoktu. O gün ABD’li pilotun başına ne geldiğini kimse bilmiyor fakat uzaylılar tarafından kaçırıldığı o günden beri tartışılıyor.

Gizemli ‘Yeşil Ateş Topları’

Aralık 1948-Nisan 1955 arasında, New Mexico’da gökyüzünde yeşil ateş topları görüldü. O akşam birçok bilim adamı, gökbilimci ve halk, gökyüzünü izliyordu. Dr. Lincoln LaPaz adında bir meteor uzmanı bu konuya uzun yıllar harcadı ve yeşil ateş toplarının meteor ya da yıldızlara uygun hareket etmediği sonucuna vardı. Devlet yetkilileri ise soruşturmayı kapattı; olayla ilgili gazeteye güneş lekeleri ya da yeni bir meteor olabileceği yönünde açıklama yapıldı. Olay hala aydınlatılabilmiş değil.

İskoçya’da UFO

Robert Taylor, İskoçya’da bir orman çalışanıydı. 1979’da UFO gördüğünü söyledi: “İki küçük küre şeklinde bir nesne geldi. Uçlarında bulunan çiviye benzer sivri şeyler yere gelirken ses çıkarıyordu.” Güçlü bir koku almasıyla birlikte bilincini kaybettiğini söyleyen Robert Taylor, köpeğinin havlamasıyla uyandığını ama ayakta durmakta zorlandığını belirtti. Sürünerek kamyonetine gittiğini, telsizle konuşmak istediğini ama sesinin çıkmadığını söyledi. Sivil Havacılık ormanlık alanda kapsamlı bir araştırma yapsa da bu olaydan da kayda geçen bir sonuç yok.

Yalan Makinesi, Ormancıları Haklı Çıkardı 

Travis Walton, ABD Arizona’da ormancılık ekibinde çalışan yedi kişiden biriydi. Bir gece işten eve giderken, tüm ekip parlak bir ışığa şahit oldu. Düşen bir uçak sandılar, içine girdiler fakat bu gördükleri ‘şey’,  uçağa benzemiyordu. Daha sonra parlak ışık Travis Walton’ı içine çekti, ekipteki diğer altı kişi hemen olay yerinden uzaklaştı. Ormancılar polise haber verdi ama UFO’ya dair bir ize rastlanmadı. Bu kez polis şüphelendi ve Walton’ın öldürülmüş olabileceğine ihtimal vererek ormancıları yalan makinesine tabi tuttu, hepsini tek tek sorguladı. Ormancıların hepsi o gün şahit oldukları olayı tek tek anlattı ve aniden ortaya çıkan Walton ise hikayenin geri kalan bölümünü de polislerle paylaştı: “Kel kafalıydılar, iri gözleri vardı. Beni sorguya çektiler. Üzerimde deney yaptılar. Bizden çok farklı yaratıklardı…”


“Evimden Kaçırıldım”

ABD New York’ta yaşayan Linda Napolitano, Manhattan’daki dairesinden UFO tarafından kaçırıldığını iddia etti:

“Hiçbir yere tutunmadan havada uçuyordum. Beni binanın üstünde her yere götürüyorlardı. Daha sonra bir UFO, istiridye gibi açıldı ve beni içeri alıp bir koridora götürdüler. Kapılar kayar kapılar gibi açıldı. Büyük uzun bir masaya koymaya çalıştılar beni… Direndim, bağırdım. Biri ‘Nobbyegg’ benzeri bir şey söyledi, sanırım benden sessiz olmamı istiyorlardı.”

Kaçırılma öyküsü, Linda Napolitano’nun anlattığı sahneyi gördüğünü iddia eden iki Birleşmiş Milletler koruması tarafından da doğrulandı:

“Dairenin üstünde, oturduğumuz yerden iki ya da üç blok öteye uzanan oval biçimli bir cisim vardı. Nereden geldiğini bilmiyorduk. Işıkları çok parlaktı, hızlıydı. Beyaz elbiseli küçük bir kız veya kadın, pencereden fetus pozisyonunda çıktı ve bu ışık demetinde havada durdu. Gördüğümüz en çirkin yaratıklardı! İnsan değillerdi. Saçları yoktu, kafaları büyük ve orantısızdı. ‘Onları yakalamalıyız’ dedi arkadaşım. Arabadan inmeye çalıştık ama başaramadık. Daha sonra parlak bir kırmızı ışığa dönüşüp kayboldular.” Birleşmiş Milletler korumaları, o gecenin ardından ağır psikolojik hastalıklarla boğuştu. Napolitano ise uzaylılar tarafından kaçırıldığını iddia edenler arasına adını yazdırdı.