Ana Sayfaİş DünyasıOfisleri Deniz Manzaralı 5 Şirket

Ofisleri Deniz Manzaralı 5 Şirket

Kim manzarası güzel bir ofiste çalışmak istemez ki? Üstelik estetik güzelliğin yanı sıra manzaraların rahatlatıcı etkisi var. Bilgisayardan ya da önünüzdeki dosyalardan başınızı kaldırdığınızda iç açıcı bir manzarayla karşılaşmak üzerinizdeki stresi azaltmaya yardımcı oluyor. Bu da daha üretken çalışanlar ve daha verimli iş anlamına geliyor.

The Guardian’da yayınlanan bir habere göre, Warwick Business School’da 217 bin fotoğrafla yapılan bir çalışmada insanların; en çok karla kaplı dağları, etrafı ağaçlarla çevrili nehirleri ve deniz manzarasını güzel bulduğu ortaya konmuş.

Günümüzün büyük bir kısmını ofislerde geçirdiğimiz düşünülürse, manzarası güzel bir ofiste çalışmak üretkenliği arttırmada büyük rol oynayabilir. Başınızı işten kaldırdığınız ve pencereden dışarı baktığınız anda uzak mesafeleri görebilmek gözlerinizin odağını daha iyi ayarlamasını da sağlıyor. Bu da yorgunluğun ve baş ağrısının önüne geçiyor.

En güzel manzaralardan denizi seçip deniz manzaralı şirketleri derledik.

Snap, Inc

Snapchat çalışanları Venice Beach’te bir dizi sahil evlerinde çalışıyor. Fotoğraf kredisi: Glassdoor

Popüler sosyal medya kanalı Snapchat’in ofisi Silikon Vadisi’nde değil Kaliforniya Venice Beach’te yer alıyor. Şirketin ofisi okyanustan birkaç adım ötede yer alan evlerden oluşuyor. Çalışanlar kafeteryada kahvaltı, öğle ve akşam yemeklerini okyanus manzaralı bir ortamda yiyebiliyor.  Yerel restoranlarda şirket kartlarıyla ücretsiz yemek de yenilebiliyor.

Qualcomm

Qualcomm tesisi San Diego’ya tepeden bakıyor.

Kaliforniya eyaletinde yer alan San Diego çalışmak için mükemmel bir şehir. Apple’dan Samsung’a pek çok şirkete kablosuz iletişim parçaları sağlayan Qualcomm’un merkez binası da San Diego’da Pasifik Okyanusu’na bakan bir tepede yer alıyor. Çalışanlar aynı zamanda tesiste yer alan spor salonundan ve kafeteryadan ücretsiz yararlanıyor.

Royal Caribbean Cruises

Palmiye ağaçlarıyla çevrili, Miami sahillerine dakikalar uzaklıkta bir ofis.

Royal Caribbean Cruises’ın merkez ofisi Miami, Florida’da yer alıyor. Ofis Miami sahillerine birkaç dakika mesafede ve okyanus manzarası her zaman gözünüzün önünde. Şirket ayrıca tüm çalışanlarına ve ailelerine dünyayı gezmeleri için ücretsiz seyahatler de hediye ediyor.

Procore Technologies

Procore Technologies merkezi sörf bölgesi Carpinteria’da yer alıyor. Fotoğraf kredisi: Procore Technologies, YouTube.

Forbes’un 2016’da Geleceğin Milyar Dolarlık Startupları listesine aldığı Procore Technologies’in merkezi Kaliforniya’da sörf bölgesi olarak bilinen Carpinteria’da yer alıyor. Etrafı yeşille çevrili, çok katlı olmayan bir bina, önünde uzanan masmavi bir deniz ile Procore çalışanları hallerinden oldukça memnun.

PatientPop

PatientPop çalışanlar birkaç dakikada bu sahile ulaşabiliyor.

Ofisi Santa Monica’da yer alan bu yeni startup sahilden sadece bir blok ötede. Çalışanlar düzenli olarak sahilde voleybol gibi etkinlikler düzenliyor. Genç ve kültürel açıdan zengin bir ekibi bulunan PatientPop’ın ofisinin Santa Monica manzaralı terasları da bulunuyor.