Ana SayfaBizden HaberlerPaypal’ın Eğlenceli Kampanyası; ”Do Stuff For Money”

Paypal’ın Eğlenceli Kampanyası; ”Do Stuff For Money”

Internet üzerinden yaratıcı ödeme çözümleri sunan Paypal gençler için “Do Stuff For Money” adında  yaratıcı bir kampanya oluşturdu. Gençler arasındaki iletişimin büyük bir bölümünün sanal dünyada yapıldığından varsayımla oldukçada etkin bir kampanya olacağını düşünebiliriz. İnternet üzerindeki sosyal ağlardan da faydalanılması bu kampanyanın geniş kitlelere yayılmasını sağlayor.

Bence bunun en güzel özelliği ise eğlenceli olması. Eğlenirken bir yandan işlerinizi yaptırabileceğiniz arkadaşlar bulabilmeniz. Sistem özetle şu şekilde çalışıyor; Arkadaşınızdan istediğiniz bir işi ya da yardımı sizin belirlediğiniz bir ücrete yapıp yapmayacağını soruyorsunuz. Tabii ki bunu eskiden olduğu gibi tek tek telefon ederek yapmıyoruz. İşte Paypal burada devreye gidiyor.

Paypal sayesinde yaptırmak istediğiniz işi ve vereceğiniz ücreti sanal ortamda ister herkesin göreceği şekilde Facebook üzerinden, isterseniz kişisel e-mail’ine mesaj atarak yapıyorsunuz. Arkadaşınız sizin yaptığınız teklifi kabul ederse ödemeyi Paypal üzerinden yapıyorsunuz.

Bu sayede siz en kısa ve ekonomik şekilde işinizi yaptırırken arkadaşınızda pratik bir şekilde verdiği hizmetin karşılığını alabiliyor. Bu tür uygulamalar her geçen gün daha çok insan tarafından kullanılacağını tahmin etmek çok zor değil. Belki bir gün biz de buradan arkadaşlarımıza bir ilan çıkabiliriz…

Murat Aydıner
TEB Grup İnovasyon Yetkilisi

Kaynak: http://news.cnet.com/8301-13515_3-10270581-26.html

Son Yorumlar
  • teb in paypalla çalıştığını bilmiyordum.

  • Murat Bey, harika bir konuya değinmişsiniz. Ben de servislerimde paypal ödeme sistemlerini etkin olarak kullanıyorum. Sosyal ağalara erişmek sanki artık hafızamızdan geliyor, ancak herhangi başka bir site için login olmak çok zaman ‘erteleme’ ye mağruz kalabiliyor. Küçük hesap yapmayanlar için harika bir ödeme platformu olan paypal’ın komisyonlarını pek dert etmemek gerekiyor. Herşeyin bir bedeli var, bakın yol su elektrik olarak da geri dönmüş üstelik. Çok güzel bir gelişmeden haberdar etmek istediğiniz için teşekkür ederiz, sayenizde haberim oldu. Ben de servis sitem http://rgbmedya.com ‘da paypal banneri yayınlayarak bu ödeme biçiminin yaygınlaşmasını desteklemeye çaba gösteriyorum. Yakın bir zaman sonra sizlere de POS hesabı için başvuru da bulunacağım. Umarım o yönde bir bankanın zorlaştırdığı ancak amerika’da ve avrupa’da çok daha kolay şartlarla edinilen bu hesaplar için de farklı uygulamalarınız vardır. Sevgilerle Kayın, Oktay Bala / RGB MEDYA

bir cevap yazın