Ana SayfaSporİnovasyonProfesyonel sporcular için uyurken kasları iyileştiren pijama…

Profesyonel sporcular için uyurken kasları iyileştiren pijama…

Bir gün herkes Wolverine mi olacak? Cevabı zor bir soru, ancak profesyonel sporcular için Wolverine olabilme ihtimalinin kapısı açılıyor: Kaslarınızın fazla yorulduğunu düşünüyorsanız ve uyandığınızda kendinizi hala yorgun hissediyorsanız, gelişen teknoloji size yeni bir çözüm sunabilir. İşte hem kaliteli bir uyku uyumanızı sağlayan hem de uzak kızılötesi ışınlarla, uyurken kaslarınızdaki iltihabı azaltan pijama…

Sporu teknolojiyle birleştiren firmalardan biri olan Under Armour, inovatif ürünü Athlete Recovery Sleepwear’i CES2017 fuarında sundu.

Peki, ne işe yarıyor bu “Athlete Recovery Sleepwear”? Profesyonel sporcular için istirahat ya da uyku sırasında vücutlarını dinlendirebilmek ve kaslarda oluşan iltihapları azaltmak ya da ortadan kaldırmak, spor hayatlarının devamlılığı, sakatlıkların önlenmesi ya da en aza indirilmesi ve verimli antrenman süreçleri için oldukça önemli.

Peki, bu pijama sizi nasıl “iyileştiriyor”? Vücudun yaydığı kızılötesi dalga boyları giysideki biyoseramik parçacıklar tarafından emiliyor. Bu eylem sonrasında biyoseramik parçacıklar, vücudun daha hızlı iyileşmesine, kaslardaki iltihapların azalmasına yardımcı olan uzak kızılötesi ışınları vücuda geri yansıtıyor.

Peki, bu biyoseramik parçacıkların sardığı pijamaya nasıl gelindi? Ürün geliştiren ekip, spor trendlerini sıkı bir şekilde takip ederek 7 gün 24 saat antrenman yaklaşımını benimseyen sporcularda pozitif yönlü bir yükseliş tespit etti. Bu ivmenin kaynağını araştırmak için attıkları adım, onları iyileşme ve uyku gibi hangi faktörlerin bu sürece katkı sağladığını ve bu faktörlerin genel performansları için ne kadar önemli olduğunu düşünmeye yönlendirdi. Kısaca, teknoloji siz uyurken de iş başında…