Ana SayfaBizden HaberlerProjeye Katılan Anne Görüşleri

Projeye Katılan Anne Görüşleri

Yıl boyunca düzenlenen çeşitli etkinlikler annelerin kendilerini geliştirmesi açısından çok önemli bir rol oynadı. Hem etkinlikler hem de gerçekleştirilen özel röportajlar sırasında anneler kursların eşleri ve çocuklarıyla kurdukları iletişime pozitif etki sağladığını vurgulayarak projemizle ilgili genel görüşlerini şu şekilde dile getirdi;

“Çocuğum kitaplarını çok seviyor. Kitaplarını çantasına düzenli bir şekilde koyuyor ve yanından hiç ayırmıyor.” (Canan Kovancı)

“Ev Okulum programı sayesinde evde yüz seksen derece bir dönüş oldu. Çocuğum ısrarcılığını yendi, ben de hatalarımı anladım ve düzeltme fırsatı yakaladım. (Hanife Kuzu)

“Çocuğumun kursa katılmadan önceki hali ile kursa katıldıktan sonraki halini karşılaştırdığımda çok büyük bir gelişim gösterdiğini görüyorum. İlkokula hazırlığımız yoktu ancak artık bu kurs sayesinde var.” (Yaşarnur Yılmaz)

Ev okulum programından çok memnunum. Kurs gününü sabırsızlıkla bekliyoruz. Çünkü kurs sayesinde çocuğum sayıları, şekilleri, günleri ve saatleri öğrendi.” (Emine Ordu)

“Çocuğum gösterdiğim değişimi fark ediyor, ‘Anne bana neden kızmıyorsun, bağırmıyorsun, vurmuyorsun’ diye soruyor.  Ben de kendi hatalarımın farkında vardım. Kurs gününü sabırsızlıkla bekliyoruz.” (Melek Sarı)

“Bu kurslar sayesinde, konuşmayı, dinlemeyi, kural koymayı ve uygulamayı öğrendim. Biz de çocuğumuz okula gittiği hissi var. Bu gelişmelerden eşim de çok memnun. Bu projede emeği geçen herkese teşekkür ederim.” (Hatice Tokmak)

“Bu kursu ailece destekliyoruz. O gün kursta konuştuğumuz konular bütün hafta evde konuşuluyor. Kursun bitmesini hiç istemiyoruz.” (Behiye Özsayın)

“Çocuğumun davranışları düzeldi. Temiz ve düzenli olmayı öğrendi. Eskiden paylaşmayı bilmezdi artık paylaşmanın önemini biliyor. Bu yaşananlardan eşim de çok memnun.” (Mihriban Kapukaya)

“Kursta verilen bütün dokümanları eşimle birlikte okuyoruz. Eşim eskiden çok tutarsızdı. Kızımızı üzmemek için ben ne dersem diyeyim ‘bu seferlik olsun’ derdi. Ama artık dokümanlar sayesinde çok daha tutarlı. Bu da beni mutlu ediyor.” (Sera Genç)

“Oğlum eskiden benden hiç ayrılmazdı. Şimdi kursun gününü o hatırlıyor. Artık beni hiç üzmüyor, ben de onu dinliyorum.” (İnsaf Demirkol)

“Kursa gelince kendimi psikologa gitmiş gibi hissediyorum. Bu projeye destek veren herkese çok teşekkür ederim. (Remziye Karataş)

“Eskiden en ufak olayda bile çocuklarıma bağırırdım. Şimdi tam onlara kızacağım zaman kursta öğrendiklerim ve öğretmenlerim aklıma geliyor, hemen sakinleşiyorum. Bu kursa gelmem hem benim için hem de çocuklarım için çok iyi oldu.” (Fatma Akkoyun)

“Ben daha önce hiç okula gitmedim. Bu kurs sayesinde okulum, öğretmenim ve arkadaşlarım oldu. Fikirlerim değişti. Aileme karşı daha anlayışlıyım. Eşime ve çocuklarıma destek olabiliyorum.” (Sema Kaya)